Net 100 „Radviliškio krašto bendruomenės“ narių lankėsi Ventspilyje

Rugpjūčio 5 dieną du pilni autobusai su  net 100 „Radviliškio krašto bendruomenės“ narių išvyko į Ventspilį. Kelionės tikslas— vienas iš gražiausiai sutvarkytų Baltijos šalių miestų, kuris tą dieną šventė savo gimtadienį. Miesto gimimo dienos garbei vyko miesto šventė – Tarptautinis kiliminių gėlių festivalis. Gilias tradicijas apželdinimo srityje turintis miestas savo gimtadienį pasitiko įvairiaspalviais gėlių žiedų rūbais, kilimais.

Miesto šventė pradėta eisena

„Radviliškio krašto bendruomenės“ narius šventinėje eisenoje nustebino daugybė spalvingų žmonių. Pamatėme daug laimingų žmonių – net lyjant lietui eisenos dalyviai su savo vaikais ir net augintiniais, pasidabinę plačiomis šypsenomis, muzikos ritmu žengė centrine miesto gatve. Eiseną lydėjo įspūdingai papuoštos mašinos, motociklai, autobusai ir net sunkvežimiai. Šiose transporto priemonėse surengti net pasirodymai, vaidinimai, šokiai. Eisenos stebėtojai buvo apdovanoti saldumynais ir balionais.

Mėlynosios vėliavos paplūdimys

Po šventinės eisenos, pasibaigus lietui, bendruomenės nariai nusprendė apsižvalgyti. Ventspilis garsėja savo tvarkingais paplūdimiais. Baltijos jūra pasitiko didelėmis bangomis, stipriu vėju, bet tai nesutrukdė pasivaikščioti pajūriu ir molu. Keli bendruomenės nariai, nepabūgę didelio vėjo, išsimaudė. Pasak drąsuolių, vanduo buvo šiltas, o ir progos išsimaudyti praleisti negalėjo. Tik vienas nepatogumas – persirengimo kabinose kilo smėlio gūsiai, nes diena buvo vėjuota.

Ventos upė

Kelionėje mus lydėjęs gidas Albertas Vitartas pasakojo apie Latvijoje tekančią Ventos upę ir joje tekantį lietuvišką vandenį. Keliautojai spėliojo, koks Ventos ilgis ir kur dingsta 2 kilometrai upės pasienyje. Bendruomenės nariai stebėjo didžiulį Ventos uostą, jame stovintį ne vieną didžiulį laivą, skubėjo prie jų nusifotografuoti.  Palei Ventą vyko šventė, mugė, stovėjo daugybė prekiautojų palapinių, vyko galiūnų pasirodymai, visur vyko skirtingi muzikantų pasirodymai.

Tarptautinis gėlių kilimų festivalis

Visi bendruomenės nariai  skubėjo pamatyti gėlių kilimus, už kuriuos buvo galima balsuoti padėjus akmenuką. Šių kilimų kūrėjai gėlininkai pademonstravo  šedevrus ne tik iš gėlių, bet ir iš vaisių, daržovių, javų bei akmenukų.

Bendruomenės pirmininkas, kelionės vadovas Gediminas Lipnevičius organizavo konkursą, kas daugiausiai suras Ventspilio miesto simbolių – karvių skulptūrų – ir įsiamžins prie jų. Prizas buvo pažadėtas vertingas – Radviliškio rajono gyventojų pamėgto savaitraščio „Radviliškio kraštas“ prenumerata. Šį kartą laimingaisiais tapo Neringa Ivaškevičienė kartu su Vigintu Žuku -jie surado daugiausia įspūdingų skulptūrų.

Kuldyga

Vakare trumpam kojų pramiklinimui sustojame Kuldygoje, kur bendruomenės nariai pamatė ilgiausią Europoje plytinį tiltą, plačiausią Europoje krioklį – Ventos rumbą. Kuldygos rajone tvyro ramybė, graži gamta nuramina. Šis miestas tarsi sukurtas pasivaikščiojimams, kelionėms dviračiu, valtimi ar žirgais.

Vakarop pajudėjome namų link. Autobusuose keliautojai dalinosi įspūdžiais. Pirmininko G.Lipnevičiaus buvo paprašyta organizuoti kelionę prie jūros, buvo sutarta ir jau net šį savaitgalį vyks dvi kelionės į Jūrmalą bei Palangą.

Vėlai vakare, nors ir pavargę, gal kas ir skaudančiomis kojomis, bet gerai nusiteikę grįžome namo.

 

Radviliškio krašto bendruomenės informacija

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts