Nepotizmas rajone klesti. Ar naujoji Radviliškio poliklinikos direktorė – socdemų ir „valstiečių“ statytinė?

Naujasis rajono meras Kazimieras Račkauskis rajonui kartu su vicemeru „valstiečiu“ Vytautu Krikščiūnu vadovauja vos 7 mėnesius, tačiau jau spėjo nemažai nuveikti, ypač savo bendrapartiečių, jų giminių ir koalicijos partnerių gerovei.

Pelninga pareigybė – koalicijos partnerių atstovei

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė, kad mero pavaduotojas Radviliškio socialdemokratų partijos skyriuje Saulius Luščikas gavo „šiltą vietelę“ – inžinieriaus pareigas UAB „Radviliškio šiluma“ už vicemero atlyginimą, o jo sesuo Snieguolė Kadžiulienė „netikėtai“ laimėjo konkursą į savivaldybės Viešųjų pirkimo skyriaus vyr. specialistės pareigybes.
Tačiau šių pareigybių padalinimu merui artimos aplinkoms žmonėms nepotizmo apraiškos rajone nesibaigė. Matyt, meras K. Račkauskis nutarė įsiteikti ir koalicijos partneriams „valstiečiams“.

Rugsėjo 6 dieną Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centro vadove, laimėjusi konkursą, buvo paskirta Agnė Šlekienė. Tokia mero skuba paskirti naują direktorę, kol nepasibaigusi senosios direktorės kadencija, sukėlė kai kuriems Tarybos nariams įtarimų.
Tačiau meras paaiškino, kad buvusi poliklinikos direktorė yra pakliuvusi į STT akiratį ir be jokių pretenzijų sutiko palikti pareigybes. Beje, kaip paaiškėjo vėliau poliklinikos direktorė postą paliko už solidžias išeitines kompensacijas.

Naujoji direktorė – koalicijų partnerių giminaitė

Gal niekam ir nebūtų kilę klausimų dėl A. Šlekienės paskyrimo poliklinikos direktore – sveikintina, kai į vadovaujamas pozicijas ateina jauni, iniciatyvūs žmonės. Tačiau šis atvejis galimai ne toks jau ir skaidrus. Naujoji poliklinikos direktorė pati patvirtino, kad yra Acokavų bendruomenės pirmininkės, aktyvios „valstiečių“ partijos narės Laimos Šlekienės marti. Ir kas galėtų paneigti, kad koalicijos partneriai „valstiečiai“ nepaprašė mero „šiltos“ vietelės aktyvios bandrapartietės marčiai.

Ir kuo toliau, tuo įdomiau. Pasirodo, A. Šlekienė Šiaulių Visuomenės sveikatos biure ėjo stebėsenos skyriaus vedėjos pareigas bei pavaduodavo direktorę. Na, Šiaulių Visuomenės sveikatos biuro direktore tuo metu dirbo ir tebedirba Henrieta Garbenienė, kurios sutuoktinis Linas Garbenis šiuo metu dirba Radviliškio rajono savivaldybės mero patarėju.

Beje, savivaldybės užkulisiuose kalbama, kad būtent L. Garbenis yra tikrasis rajono vadovas – pilkasis kardinolas, nurodinėjantis merui K. Račkauskiui, ką kalbėti susitikimuose, su kuo fotografuotis bei atsakinėjantis į merui pateiktus klausimus.

Iki naujų pareigybių poliklinikoje A. Šlekienė dirbo Radviliškio rajono Visuomenės sveikatos biure (VSB), vadovavo visuomenės sveikatos specialistėms, vykdančioms sveikatos priežiūrą ugdymo įstaigose, o 2022 m. gegužės mėnesį laimėjo konkursą eiti Radviliškio r. VSB direktoriaus pareigas.

Atleidžiami medikai?

Vos pradėjus dirbti naujajai poliklinikos direktorei, mieste pasklido gandai, kad iš poliklinikos atleidžiami gydytojai.

„Jeigu poliklinikoje tokiais tempais išeidinės darbuotojai, greitai nebebus kam dirbti, o į privačias poliklinikas ateis išėjusieji medikai ir jos sustiprės“,- pastebėjimais dalinosi situaciją Radviliškio poliklinikoje žinantys gyventojai.

Pasiteiravome A. Šlekienės, kokį gydytoją nuo rugsėjo mėnesio jau spėjo atleisti iš darbo ir kokius dar darbuotojus planuoja atleisti ar pakeisti.

„Nenutraukiau nei vienos darbo sutarties darbdavio iniciatyva ir neplanuoju to daryti“,- trumpai atsakė naujoji direktorė.

Kodėl darbuotojai darbą poliklinikoje palieka savo iniciatyva, A. Šlekienė nenurodė. Šiuo metu viešai paskelbta, kad jos vadovaujamoje įstaigoje ieškomas odontologas.

Nors A. Šlekienė ir teigia, kad nėra jokios partijos narė ir, juos nuomone, įstaigos vadovas neturi priklausyti jokiai partijai, turint tokį „stogą“ Radviliškio rajono savivaldybėje nesunku laimėti konkursą į vadovaujančias pareigas su dideliu atlyginimu.

Beje, savivaldybės koridoriuose kalbama, kad ši pareigybė dar ne paskutinė – jau ruošiama „šilta“ vietelė į savivaldybės administracijos pavaduotojo direktoriaus postą bei kitas pareigybes su nemažais atlyginimais.

(Bus daugiau)

Jonas Petrikas

Total
0
Dalinasi
Related Posts