Nemokamo keleivių vežimo Gedimino Lipnevičiaus idėja sulaukė politikų palaikymo

Liepos 3-iosios vakarą Radviliškio rajono savivaldybėje vyko pasitarimas dėl galimybės visame Radviliškio rajone keleivius vietinio susisiekimo autobusais vežti nemokamai. Pasitarime dalyvavo rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis, vežėjų įmonės „Emtra“ atstovai, atsakingi savivaldybės tarnautojai bei rajono Tarybos valdančiąją koaliciją sudariusių partijų lyderiai.

Prieš kelis metus pateikta idėja skinasi kelią

Šią idėją dėl nemokamo važiavimo autobusais keletą metų atgal pasiūlė Tarybos narys, dabartinis opozicijos lyderis Gediminas Lipnevičius tuo metu vadovaujant merui Vytautui Simeliui. Tada ši idėja buvo blokuojama mero kartu su valdančiaisiais konservatoriais įvairiais atsisakymo raštais.

„Emtros“ vadovas dėl įgyvendinimo problemų nemato

Meras K. Račkauskis vežėjų įmonės atstovo klausė, ar nekils buhalterijos problemų, jeigu keleiviai bus vežami nemokamai, gal vežėjams būtų patogesnė simbolinė vieno cento kaina. 

„Emtros“ direktorius Donatas Vadalauskas užtikrino, kad keleivius vežant nemokamai ir taikant 100 procentų vežimo nuolaidą buhalterijos problemų nebus. Jo žodžiais, daugiau rūpesčių kiltų, jeigu keleiviams reikėtų mokėti po vieną centą, nes tada susikauptų dideli kiekiai smulkių monetų. 

Diskutuojant buvo išsakyta pastabų, kad ne visi šiuo metu važiuojantys autobusų reisai yra patogūs keleiviams, sulaukiama skundų, kad jų kai kur trūksta. 

Buvo pasiūlyta pradžioje susitarti dėl nemokamo keleivių vežimo, o paskui sudaryti darbo grupę, kuri važiuotų į bendruomenes ir vietoje išsiaiškintų gyventojų poreikius, kuriuos žinant bus galima koreguoti autobusų maršrutus. 

Visi pažadėjo palaikymą

Visi posėdyje dalyvavę Tarybos nariai pažadėjo savo palaikymą, todėl šį klausimą planuojama įtraukti į artimiausio Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkę. 

Preliminariais duomenimis, šiam sprendimui įgyvendinti papildomai gali prireikti 70-80 tūkstančių eurų. 

Paruošta pagal Radviliškio rajono savivaldybės administracijos informaciją

Total
0
Dalinasi
Related Posts