Socialiniai tinklai

Aktualijos

Ne ypatingai ypatingų įvykių kronika

Avatar

Paskelbta

data

Gaminsiu ir pats valgysiu tik tai, ką noriu. O tie varnai tegul sau pastimpa vieni kitus užkapoję snapais.
H.Murkami

Praėjusią savaitę Radviliškio nesukrėtė kokie nors ypatingi įvykiai. Tiesa, Baisogalos mokykloje kažkoks jaunuolis „nudyrė skalpą“ bendraamžei ir ši veikla buvo pagarsinta per TV visai Lietuvai. Nors anokia čia naujiena, šioje mokykloje tai ne pirma mokinė, kuriai nukentėjo šukuosena. Ir jaunuolio smerkti neskubėčiau. Gal šiame užkampyje auga garsus kirpėjas, būsimasis V. Sassunas.
Taip pat gavau receptą, kuriuo pasidalinsiu su šunienos mėgėjais iš vieno rajono kaimo. Jis paprastas. Šunieną reikia išpjaustyti it vištienos file, apvolioti miltuose, po to apkepinti. Pusgaminį dėti į puodą ir troškinti su daržovėmis. Korėjėčiai tvirtina, jog tai delikatesas. Nežinau, bet yra ir kitas jų klasikinis receptas, bet jis palauks. O štai plakatas, išdygęs viename Gedimino gatvės kieme, mane sužavėjo. Kad būtų aiškiau pridursiu, jog jis priklauso „juodosios buhalterijos“ partijai. Veidai, išskyrus vieną, nematyti, pavardės negirdėtos ir nieko nesakančios, bet šūkis!.. „Atsakome už savo žodžius!“ tikrai vertas dėmesio. Jis primena kriminalinio pasaulio žargoną „a za bazar atvietiš galvoj!”(o už turgų, t.y. savo žodžius, atsakysi galva). Ypač parverstų toks rinkiminis plakatas sode. Koks sodo kenkėjas, pamatęs užrašą ir būdamas sveiko proto, teritoriją iškart paliktų. Rinkimai artėja, tad savo vizitu mano pašto dėžutę pagerbė „plėšriųjų sparnuočių“ partijos lankstinukas su jų skyriaus kandidate į merus. Žavi dama, vienintelė, kurią pažinau iš septyniolikos pretendentų į tarybos narius. (Ta pati istorija: nematyti, negirdėti). Jų lozungas toks abstraktus, kad net aš nieko apie nieką pasakyti nesugebėčiau. Politikai užteks.
Šio mėnesio, savaitės, o gal ir net metų vinimi įvardinčiau „Radviliškio krašto“ trejų metų veiklos jubiliejų. Visiškas anšlagas. Renginio įžangoje E. Verpetinskas įrodė, kad galėtų būti rajono choreografijos karaliumi. Aš nesiruošiu analizuoti viso „Šelmių“ pasirodymo, bet scena, kur tarp keturių tautinių vėliavų iš abiejų pusių (centre savivaldybės), o už jų, kiek aukščiau (taip pat centre), plevėsuojanti bendruomenės vėliava, verta atskiro paminėjimo. Veiksmo atlikėjai – vaikai, mūsų krašto ateitis. Galėčiau paminėti ir dalykišką, trumpą mūsų seimo nario A. Gaidžiūno kalbą. Rašytojo (visų titulų paminėjimas užimtų per daug vietos) A.Juozaičio pasisakymą apie tris svarbiausias radviliškiečių sudedamąsias dalis: dvasingumą, karingumą ir darbštumą, apjungtą geležinkelio. Dvasingumas siejamas su Tėvu Stanislovu, karingumas su kadaise čia sumuštais bermontininkais ir veikusiu ginklų fabrikų, kariniais daliniais. Darbštumą praleisiu, bet faktas, kad be geležinkelio Radviliškis būtų tik bažnytkaimis, geriausiu atveju, miestelis – nepaneigiamas. Atskiro paminėjimo reikėtų Polekėlės klebono F. Baliūno kalbai. Užsirašyti neturėjau galimybės, tad pabandysiu pateikti pasisakymo esmę. Tai kvietimas tarnauti tiesai. Tarnaudamas tiesai žmogus tampa laisvu, pilietišku. Tarnystė tiesai apsaugo žmogų nuo melo ar dalies tiesos nuslėpimo, o tai irgi melas. Tiesos žinojimas, kad ir kokia ji būtų, visada padeda pasirinkti tinkamą sprendimą. Dar buvo ir ataskaita, bendruomenės narių apdovanojimas, daug muzikos, geros ir „Bočių“, neoficiali linksmoji dalis, bet apie tai bus parašyta ir be manęs. Na, o mums belieka laukti teisuolių pasipiktinimo dėl rinkėjų papirkinėjimo.

Vytautas MIKALAUSKIS

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Šeduvoje tradiciškai švęstos Žolinės

Avatar

Paskelbta

data

Rugpjūčio 15 dieną šeduviai 19-ąjį kartą rinkosi į liaudiškos muzikos festivalį ,,Žolinės vainikas“.

Ši tradicinė Žolinių šventė Šeduvoje prasidėjo atlaidais Šeduvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčioje. Gausus būrys tikinčiųjų atėjo į bažnyčią nešini žolynais, kurie buvo pašventinti.

Susirinkusius sveikino Šeduvos kultūros ir amatų centro liaudiškos muzikos kapela ,,Užuovėja“. Vakare visi šventės dalyviai būriavosi Laisvės aikštėje pasigrožėti floristine paroda „Lietus Lietuvoje“. Parodoje buvo demonstruojami įvairiaspalviais raštais bei žolynais išdabinti skėčiai, kuriuos kūrė: Šeduvos kultūros ir amatų centras, globos namai, pirminės sveikatos priežiūros centras, neįgaliųjų draugija, biblioteka, lopšelis-darželis, Vėriškių bendruomenė, Butėnų bendruomenė, Pavartyčių bendruomenė ir kultūros namai bei Gitana Šiaulė. Susirinkusiuosius miesto aikštėje linksmino ŠAMA apdovanojimą šiais metais pelniusi Baisogalos kultūros centro netradicinė kapelija ,,Dainoriai“.

Lydimi ,,Retromobile“ klubo automobilių, šventės dalyviai iškilminga eisena iš miesto aikštės pajudėjo parko link. Šioje tradicinėje eisenoje dalyvavo LR Seimo narys, rajono meras, Tarybos nariai. Beje, šventinėje eisenoje ir miesto  parke vykusiame renginyje Šeduvos seniūnas nepasirodė. Galbūt seniūnas turėjo svarbesnių reikalų nei Šeduvos miesto šventė?
Parke vykusios šventės metu buvo  apdovanoti gražiausiai tvarkomų sodybų Šeduvos miesto seniūnijoje savininkai.

Šventėje skambėjo Baisogalos kultūros centro liaudiškos muzikos kapelos ,,Žvangulis“ atliekami kūriniai, Radviliškio, Raseinių, Girkalnio, Kelmės liaudiškų kapelų muzika. Visus sužavėjo skrabalininko Egidijaus Impolio bei Rolando Sereikos (smuikas) duetas. Šventę vedė Apolionija Zizirskienė (Vaidas Pračkaila) ir muzikantas Andrius. Šventės vinis – grupės ,,Kitava“ koncertas. Visiems dalyviams įteiktos Šeduvos kultūros ir amatų centro atminimo dovanos.
„Mes stengiamės kasmet dalyvauti šioje tradicinėje Žolinių šventėje Šeduvoje. Nuoširdus ačiū Izolinai Stanulienei  ir kitiems organizatoriams už gražią ir nuotaikingą šventę“,- renginiu pasidžiaugė Tarybos nariai Vilma Aleknienė ir Gediminas Lipnevičius.
Šventę vainikavo fejerverkai.

Pagal  Šeduvos kultūros ir amatų centro informaciją


Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeduvoje bus įamžintas Palaimintojo T. Matulionio atminimas

Avatar

Paskelbta

data

Rugpjūčio 6 dieną Radviliškio rajono  savivaldybės tarybos nariai aplankė Palaimintojo Teofiliaus Matulionio atminimo įamžinimo vietą Šeduvoje. Apsilankiusiuosius maloniai pasitiko Šeduvos parapijos klebonas Virginijus Kazaitis, aprodęs memorialinį kambarėlį, kuriame paskutinius savo gyvenimo metus praleido Palaimintasis T. Matulionis. Šiame kambarėlyje  demonstruojami  Palaimintojo Matulionio asmeniniai daiktai bei nuotraukos.
Kad namelis taptų piligrimų traukos centru, jam reikia remonto: sudėti langus, įrengti šildymą bei sanitarinį mazgą.
Pasak Šeduvos Šeduvos bažnyčios klebono V. Kazaičio, kol T. Matulionio name veikė šildymas, buvo kviečiami lektoriai, žmonės susirinkdavo pasikalbėti po pamaldų, tačiau neveikiant šildymui bent šaltuoju metų laiku to buvo neįmanoma padaryti. 
„Teofilius Matulionis jau garsina Šeduvos miestą, nes čia buvo jo paskutinė gyvenimo stotelė. Turime relikviją – Palaimintojo paveikslą. Jeigu T. Matulionis bus paskelbtas Šventuoju, mūsų bažnyčia dar labiau pagarsės, tad, manau, reikia tinkamai pasirūpinti  šio iškilaus dvasininko atminimu“,- sakė dvasininkas V. Kazaitis.
Kad būtų įrengti minėti patogumai, Šeduvos bažnyčios klebono V. Kazaičio nuomone, reikėtų savivaldybė prisidėjimo, tai pat prisidėtų ir parapija.

Šiame susitikime nedalyvavo Šeduvos seniūnas J. Pranys. „Man čia nieko naujo nebuvo, žinome, kad seniūnui miestelio reikalai nelabai nerūpi“,- sakė dvasininkas.
Apie T. Matulionio atminimo išsaugojimą tarėsi Radviliškio rajono  savivaldybės mero pavaduotojas M. Pauliukas, Tarybos nariai V. Aleknienė, Z. Žvikienė bei Šeduvos bažnyčios pastoracinės tarybos nariai A. Petruškienė ir V. Žitkevičius. 

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019