Ne sugyventiniai, bet draugai, santykius audringai aiškinosi prie „Maximos“

2022 m. birželio 23 d. apie 11.20 val. parduotuvės darbuotoja iškvietė policiją, pamačiusi atėjusią apsipirkti neblaivią ir pamušta akimi moterį. Atvykusi policija išsiaiškino, kad Radviliškyje, Gedimino gatvėje esančio prekybos centro „Maxima“ automobilių stovėjimo aikštelėje 40-metis neblaivus, 12 kartų teistas, Arnoldas Savickas du kartus ranka sudavė 10 metų jaunesnei moteriai į veidą. Besiaiškinant įvykio aplinkybes, tiek vyras, tiek moteris neigė esą sugyventiniai, neva – tik draugai.

Draugai, bet ne sugyventiniai

Apklaustas ikiteisminio tyrimo metu, kaltinamasis Arnoldas S. kaltę pripažino, bet įrodinėjo, kad nėra nukentėjusiosios S. B. sugyventinis. Jis esą netgi nežino, kokiu adresu moteris gyvena. Pasak kaltinamojo, nukentėjusioji lankosi pas jį namuose, jie dažnai kartu vartoja alkoholinius gėrimus, draugė lieka pas jį nakvoti, bet sugyventine jis šios moters nelaiko. Taip pat aiškino ir nukentėjusioji, vežama apklausti į policijos komisariatą, – ji minėjo, kad su ją sumušusiu vyru jie yra pusiau draugai, bet ne sugyventiniai.

Mušė, kad prasiblaivytų?

Kaltinamasis pasakojo, kad pamena, jog nuo birželio 23-ios ankstyvo ryto jis savo namuose gėrė alkoholį su S. B. ir abu išmaukė kažkur pakuotę alaus, apie 6 litrus. Nors abu buvo girti, kažkodėl abu draugai susiruošė į miestą. Ko jiems ten reikėjo, kaltinamasis negalėjo paaiškinti. Pasak Arnoldo S., jie susiginčijo ir nukentėjusiajai nestipriai sudavė per veidą. Esą sudavė dėl to, kad norėjo, jog draugė prasiblaivytų. Atsidūręs parduotuvėje, Arnoldas S. buvo sulaikytas policijos pareigūnų. Apklausiamas antrą kartą, kaltinamasis aiškino, kad stumdamas ranka, nukentėjusiajai S. B. du kartus sudavė į veidą. Savo poelgio priežastimi vyras įvardijo tai, kad norėjęs, kad draugė nustotų kalbėti nesąmones. Esą sudavė nesmarkiai, o mėlynė paakyje atsirado dėl to, kad suėmęs už akiduobės, moterį pastūmė.

Abu buvo gerokai apsvaigę

Policijai patikrinus abiejų konflikto dalyvių girtumą, nustatyta, kad Arnoldas S. į alkoholio kiekio matuoklį įpūtė 2,44 promiles, o nukentėjusioji S. B. – netgi 3,04 promiles. Prekybos centre esančio salono darbuotoja, kuri iškvietė policiją, stebėjo, jog vyras vertė moterį pirkti telefoną. Atvykus pareigūnams, jų „Body“ kameros užfiksavo, kad S. B. yra rami, juokiasi ir juokauja, kai pareigūnė jos ko nors paklausia. Nukentėjusiajai matyti sumušimas po akimi, paraudęs veidas. S. B. pasako, kad ją sumušė Arnoldas S. Manoma, kad dėl girtumo, gera nuotaika nukentėjusiosios neapleidžia viso bendravimo su pareigūnais metu.

Bausmė – 16 parų arešto

Prokuroras į teismą kreipėsi su pareiškimu dėl bylos užbaigimo, priimant teismo baudžiamąjį įsakymą. Siūlyta kaltinamajam skirti arešto bausmę. Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Daiva Šabanskienė prokuroro prašymą tenkino ir pripažino Arnoldą Savicką kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 1 dalį, jam paskirdama – 16 parų arešto bausmę. Į bausmės laiką įskaitytos dvi paros, kurias Arnoldas Savickas praleido areštinėje. Nuteistasis privalės ne vėliau kaip per septynias dienas po teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo darbo dienomis, įstaigos darbo metu, atvykti atlikti arešto bausmės į Šiaulių tardymo izoliatorių.

Turi teisę skųstis

Pagal įstatymą, Arnoldas Savickas, gavęs jam išsiųstą 2022 m. spalio 26 d. priimtą teismo baudžiamąjį įsakymą, per 14 dienų nuo jo gavimo gali nesutikti su bausme bei prašyti surengti žodinį bylos nagrinėjimą teisme. Jam tokio prašymo nepareiškus, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja.

Rita Grigalienė

Asociatyvus nuotraukų koliažas

Total
0
Dalinasi
Related Posts