Ledinių maudynių dalyviai pasižymėjo ypatingai gera nuotaika

Naujųjų sutikimą Radviliškio ruoniai paminėjo eketėje

Sausio 1-oji  diena – Pasaulinė ruonių diena. Šią dieną maudynėmis eketėje pažymi ledinių maudynių entuziastai ir kiti sveikuoliai.  Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė taip pat kvietė Naujuosius metus pradėti ledinėmis maudynėmis savo miestuose. Ledines maudynes rengia Vilniaus, Kauno, Alytaus, Palangos, Utenos, Alytaus, Klaipėdos, Rokiškio ir kitų miestų ledinių maudynių entuziastai. Ne išimtis – ir Radviliškis.

Ledinių maudynių mėgėjams tai yra šventė, kai visi gali susitikti vandenyje tą pačią dieną, sutartu laiku ir patvirtinti sau, savo artimiesiems ir draugams, kad sveikas gyvenimo būdas pašalina nepagrįstas baimes gamtai, padidina kūno galimybes ilgiau išlikti jaunu, energingu ir sveiku, o sielą nuteikia prasmingam buvimui ant šios žemės. Maudymasis lediniame vandenyje nuo seno laikomas ir veiksmingu ir nieko nekainuojančiu organizmo grūdinimu.

Pasaulinė ruonių diena paminėta ir Radviliškyje, prie Eibariškių tvenkinio. Kaip anksčiau yra sakęs šio renginio organizatorius Tadas Grimaila, maudynes eketėje jis pradėjo vienas, su laiku prisijungdavo vis daugiau radviliškiečių, tačiau vėliau ledynių maudynių mėgėjų ratas Radviliškyje išsiplėtė tiek, kad jie galėjo surengti didžiausias maudynes Šiaurės Lietuvoje. Ši ledinių maudynių mėgėjų komanda netgi buvo apdovanota LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės už surengtas Vasario 16-osios šventines masines maudynes eketėje. Tada šventinėje ceremonijoje Prezidentūroje buvo įteikta Lietuvos Respublikos vėliava.

Šiais metais į ledines maudynes susirinko ne ką mažesnis nei anksčiau būrys jaunų amžiumi ir siela radviliškiečių bei svečių, kurie neišsigando šaltuko ir visi draugiškai nėrė į Radviliškio gaisrininkų bei kitų pagalbininkų išpjautą bei suformuotą eketę. Suskaičiuota, kad maudynėse dalyvavo apie 70 dalyvių ne tik iš Radviliškio, bet ir Pakruojo, Kuršėnų, Plungės, Kelmės ir Šiaulių. Gal todėl nebuvo baisu ir šalta šokti į eketę, kad „ruoniai“ prieš maudynes dar apšilo bėgdami bei darydami mankštą. Nuo kitų sveikuolių neatsiliko ir „Radviliškio krašto bendruomenės“ narės Virginija Goštautienė bei Emilija Siudikienė. Po ledinių maudynių mėgėjai turėjo galimybę pasikaitinti net keturiose ant kranto stovinčiose pirtyse.

Renginio organizatorius Tadas Grimaila pasakojo, kad pirmą kartą maudynes lediniame vandenyje išbandė prieš 7 metus Baltijos jūroje kovo mėnesį. Įspūdis buvęs toks geras, kad  visa tai „užkabino“ ir paskatino tęsti toliau. Kaip sako T. Grimaila, po pirmųjų maudynių išmušė karštis, kūną užplūdo didžiulė energija. Paklaustas, kaip mano, ar šiemetinis renginys pavyko, T. Grimaila atsakė: „Esu patenkintas radviliškiečių įsitraukimu. Esu dėkingas Radviliškio rajono savivaldybei už skirtą paramą, organizuojant ledinių maudynių renginius. Taip pat visiems kitiems, kurie prie šių renginių prisideda, nes taip garsinamas miestas, skatinamas žmonių bendruomeniškumas, sveikatingumas. Manau, kad šių metų renginys  pavyko. Dvejus metus šių renginių organizavimą buvo pristabdžiusi covid-19 pandemija. Pernai maudynės taip pat buvo vykdomos, tačiau nebuvo masinės, kadangi šalyje buvo taikomi griežti ribojimai. Dabar jau turiu vilties, kad viskas grįš į buvusias vėžes ir mes galėsime tęsti savo veiklą, kaip ir anksčiau“.  

„Džiaugiuosi, kad ši tradicine tampanti šventė garsina Radviliškio vardą bei sutraukia visą būrį sveikos gyvensenos mylėtojų iš aplinkinių rajonų. Dėkoju renginio organizatoriui Tadui Grimailai už entuziazmą tęsti pradėtą iniciatyvą, taip pat visiems kitiems, prisidėjusiems prie šios ypatingos šventės. Vien reginys suteikia sveikatos bei optimizmo“, – sakė Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys bei „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius.

Ledinės maudynės sausio 1 d. – ne vienintelis ledinių maudynių renginys rajone. Planuojama, kad šiais metais, 12.00 valandą nakties, iš sausio 18 d. į 19 d., prie Eibariškių tvenkinio vyks naktinės maudynės. Tai taipogi – vienas didžiausių ledinių maudynių renginių, sulaukiantis didelio dalyvių skaičiaus. Taip pat vasario 16-ąją vyks didžiausios maudynės Šiaurės Lietuvoje. Po to turėtų sekti kovo 11-osios šventinės maudynės. Taip pat numatomas 25 metrų plaukimas eketėje, tačiau šių varžybų data dar nėra žinoma.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ informacija

Rimanto Benaičio nuotraukos

Total
12
Dalinasi
Related Posts