Socialiniai tinklai

Aktualijos

Saulė, paplūdimys ir alkoholis – nesuderinami

Avatar

Paskelbta

data

Atšilus orams, saulė žmones išviliojo į paplūdimius. Vieni mėgaujasi šiluma, drąsiausieji  bando   atidaryti maudymosi sezoną, o dar kai kurie ateina čia tarsi į kavinę  – apsistatę alaus ir stipresnio gėrimo buteliais, mėgaujasi alkoholiu.  Jį viešai geriantiems gyventojams Šiaulių apskrities policijos pareigūnai siunčia žinutę: saulė, paplūdimys ir alkoholis – nesuderinami.

Paklausite – kodėl?

Pirmiausia, dėl jūsų saugumo. Alkoholio sukeltas  polėkio jausmas  neleidžia  žmonėms adekvačiai vertinti savo galimybių ir jėgų, inspiruoja bristi kuo toliau, nerti kuo giliau, karštoje saulėje įmigti kuo kiečiau, su žmonėmis komunikuoti kuo brutaliau… O tai sukelia prastas, o kartais ir tragiškas  pasekmes.

Be to, alkoholį gurkšnojanti kompanija  nėra patraukli aplinkiniams, ypač tiems, kurie  į  paplūdimį ateina su vaikais. Užuot ramiai leidus laiką ir gėrėjusis gamta, jie priversti klausytis girtaujančiųjų mėtomų replikų ir žiūrėti į jų apgirtusius veidus. Tai –  malonumo tikrai neteikia. O jeigu yra pažeidžiami didžiajai visuomenės daliai nepriimtini elgesio variantai, konfliktinę situaciją teisinėje valstybėje imasi reguliuoti teisės institutas. Modernią visuomenę bandoma konstruoti taip, jog vieno asmens teisės baigiasi ir jos tampa pareiga ten, kur prasideda kito žmogaus teisės. Teisė garantuoja, jog tam tikra asmens erdvė negali būti pažeista.

Taigi, paplūdimyje ar kitoje viešojoje vietoje  gurkšnodami alų ar kitokį alkoholį, jūs pažeidžiate  kitų asmenų teises, kurie nepageidauja šio reginio, ir todėl  čia žodį taria Administracinių nusižengimų kodeksas. Už alkoholinių gėrimų gėrimą viešosiose vietose arba neblaivaus asmens pasirodymas viešosiose vietose įžeidžiant žmogaus orumą ir dorovę yra  numatytas įspėjimas arba bauda nuo keturiolikos iki trisdešimt eurų. Jei pažeidimą per metus padarysite pakartotinai, jūsų laukia  bauda nuo trisdešimt iki devyniasdešimt eurų.

Šiaulių apskrities policijos pareigūnai, primindami atsakomybę už alkoholio vartojimą viešosiose vietose, tikisi, kad žinojimas, jog tam tikras elgesys nulemia nepageidaujamus padarinius, dažną sulaikys nuo šio elgesio. O pareigūnai, siekdami, kad paplūdimiai netaptų girtaujančiųjų erdvėmis, planuoja intensyvią jų kontrolę.

                        Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi: ar vadaktiškiai sulauks asfalto?

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono gyventojai nuolat skundžiasi dėl sunkiai pravažiuojamų rajono žvyrkelių. Kad  žvyrkelių būklė rajone ypatingai prasta rodo ir faktas, kad  net meras A. Čepononis paviešino, jog ir jis  pavasarį savo nauju automobiliu ne visais keliais pravažiavo –  prie Beinoravos  teko sukti  savo „arklį“ atgal.

Gyventojai maitinami pažadais

Žmonės dėl  stringančio žvyrkelio per Vadaktus asfaltavimo po daugelio kartų nebesikreipė į rajono merą – turbūt suprato, kad tai būtų beprasmiška. Jie kreipėsi į Tarybos narį Gediminą Lipnevičių prašydami informacijos, kada galėtų tikėtis asfalto.

Kelias bus asfaltuojamas

Tarybos narys G. Lipnevičius dėl gautų gyventojų skundų kreipėsi į Radviliškio rajono savivaldybės Statybos skyriaus vedėją G. Vičą,  konkrečiai klausdamas, kada bus asfaltuojamas žvyrkelis į Vadaktus. Nors šis kelias priklauso Kelių direkcijai, apie jo asfaltavimą  mielai sutiko informuoti Statybos skyriaus vedėjas G. Vičas.

Tarybos nariui atsiųstame rašte Statybos skyriaus vedėjas G. Vičas informavo, kad  kelio ruožo į Vadaktus atkarpa Lietuvos automobilių  kelių direkcijos plane numatyta pradėti tvarkyti 2020 m.

„Ši žinia mane tikrai pradžiugino, nes šio kelio asfaltavimo darbų žmonės laukia jau daugelį metų. Tikiuosi, kad valdininkai tesės savo pažadus ir mes visi artimiausiu metu galėsime vykti į Vadaktus naujai asfaltuotu keliu“,- sakė Radviliškio rajono tarybos narys G. Lipnevičius.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

Muziejų gatvės eksponatą – į aukcioną

Avatar

Paskelbta

data

Visai dar neseniai Tarybos narys G. Lipnevičius pasiūlė išskirtinį projektą  Radviliškio miestui – Muziejų gatvę. Įgyvendinus šį projektą, Laisvės alėjos gatvėje atsirastų net 20 muziejų bei eksponatų. Tokiu būdu į Radviliškio miestą būtų pritrauktas didelis kiekis turistų bei būtų sukurta apie 30 naujų darbo vietų. Šiam Tarybos nario siūlymui pritarė tiek meras A. Čepononis, tiek iš Tarybos narių bei aktyvių visuomenininkų sudaryta  darbo grupė, kuri buvo įkurta tiek dėl Muziejų gatvės, tiek dėl kitos turistinės infrastruktūros rajone strategijos  gerinimo.

Viena kalba, kita daro

Bet kaip Radviliškio rajone jau tapo įprasta, meras viena sako, o kita daro. Spalio 24 d. Tarybos posėdžio metu rajoną valdantys konservatoriai teikė siūlymą Tarybai dėl parduodamo savivaldybei nereikalingo nekilnojamojo turto sąrašą. Į šį sąrašą taip pat įtraukė vieną iš Muziejų gatvės eksponatų – rašytojo Jono Marcinkevičiaus namą, esantį  Laisvės al. 13, kuris yra  unikalus – autentiškas geležinkelininko namas, įtrauktas į kultūros paveldo objektų registrą.  Tarybos posėdžio metu G. Lipnevičius  kreipėsi tiek į merą, tiek į Tarybą ir priminė, kad  šis namas yra vienas iš Muziejų gatvės projekto objektų, su kuriuo visi sutiko ir prieštaraujančių nebuvo. Tarybos narys paprašė kolegų, kad šis unikalus namas būtų išbrauktas iš planuojamo parduoti turto sąrašo. Meras į šį prašymą  neatsižvelgė ir teikė balsavimui.

Už tai, kad šis galimai būsimojo muziejaus eksponatas, kultūros paveldui priklausantis namas  būtų parduotas aukcione, balsavo: konservatoriai: A. Čepononis, S. Dišlė, A. Grabauskas, T. Januševičius, I. Palionienė, J. Kvėglys, S. Nakutis, A. Budrikas, G. Verdingas; „darbiečiai“ J. Baublys, Z. Žvikienė; socialdemokratai E. Ivanauskytė, J. Pravilonis, K. Račkauskis, S. Luščikas; „valstiečiai“ K. Dambrauskas, J. Povilaitis, V. Krikščiūnas.Prieš kultūros paveldo objekto pardavimą aukcione balsavo nepartiniai  V. Aleknienė ir G. Lipnevičius

„Radviliškio kraštas“

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019