Muštynių, pasibaigusių mirtimi, istorijoje – naujas teismo sprendimas

Turbūt nuo seno kartas nuo karto yra girdima apie vienur ar kitur pasitaikančias vaikinų muštynes dėl merginų, paskutiniu metu – ir apie merginų kovas dėl vaikinų. Atrodo, kad tos kovos dėl priešingos lyties dėmesio – tarsi amžinasis variklis. Deja, kai kurie nekenksmingi pasipešiojimai gali baigtis liūdnai. 2021 m. balandžio 24 d. Radviliškio mieste tarp vaikinų dėl merginos parodyto dėmesio kilo muštynės. Šis incidentas baigėsi vieno jauno vaikino – Loreno M. – mirtimi. Pradžioje buvo skelbiama, kad jaunuoliai mušėsi vienas prieš vieną. Tolesnis įvykio aplinkybių tyrimas parodė – smūgius sudavė keli vaikinai ir netgi mergina. 2021 m. sausio 22 d. Šiaulių apygardos teismas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį dėl Loreno M. nužudymo. Sprendžiama ir dėl kitų muštynių „veikėjų“ kaltės. Neseniai – 2021 m. rugsėjo 13 d. – kito vaikino atžvilgiu buvo priimtas teismo baudžiamasis įsakymas dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Tik dabar darosi aiškiau, kaip viskas vyko.

Emocijas įaudrino atsiųsta nuotrauka

Tą balandžio 24 dieną vaikinas, vardu Darius (vardas yra pakeistas) laiką leido su draugais. Vaikinai pradėjo girtauti nuo 18 valandos. Kažkuriuo metu jo nepilnametė draugė Kamilė (vardas yra pakeistas) jam į mobilaus ryšio telefoną atsiuntė savo nuotrauką su kitu vaikinu Lorenu M. Nuotraukoje jaunuoliai bučiavosi. Vaikinas suprato, kad bičiulė yra ne namuose, nes prieš tai jos ieškojo tėvai. Darius toliau „baliavojo” su draugais, o Kamilės telefoną jis užblokavo per „Messenger“ programėlę bei telefoną. Kaip vėliau Šiaulių apygardos teismui sakė, Darius nutarė su savo mergina nutraukti santykius irtoliau gėrė. Tada jam pradėjo skambinėti kartu su Kamile buvę draugai, klausti, kodėl su ja pykstasi. Vienas iš tų draugų, Donatas B., pasakė: „atvažiuok, aš tave sulaužysiu“. 

Muštynių metu buvo nužudytas vaikinas

Vėlų vakarą susitikimo vietoje kurį laiką vyko ginčas, po to – susistumdymas, peraugęs į muštynes. Pasak baudžiamojoje byloje apklausto Donato B., susitikę su Dariumi norėjo pasikalbėti jo draugė Kamilė bei Lorenas M. Deja, neblaivių asmenų noras išsiaiškinti santykius virto muštynėmis, kurių metu Darius nukentėjo nuo Donato B., o pats Darius sudavė vieną smūgį vaikinui, su kuriuo tą vakarą nusifotografavo jo draugė Kamilė. Po smūgio į veidą Lorenas M. nugriuvo ant šaligatvio ir nebepakilo. Apie 20 minučių „greitosios“ medikai nukentėjusįjį gaivino. Netrukus paaiškėjo, kad jaunas vaikinas mirė. Nustatyta, kad žmogus mirė nuo kaklo – galvos sumušimo. Dariui dėl viešosios tvarkos pažeidimo bei nužudymo skirta 8 metų laisvės atėmimo bausmė, taip pat priteistas žuvusio vaikino mamos civilinis ieškinys dėl 30 000 eurų neturtinės ir 1448,24 eurų turtinės žalos atlyginimo, taip pat kitų giminaičių civiliniai ieškiniai dėl neturtinės žalos – 20 000 eurų, 8000 eurų bei 5000 eurų.

Mušdamasis išprovokavo smurtinius veiksmus

Rugsėjo 13 d. Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teismo baudžiamuoju įsakymu kaltu dėl viešosios tvarkos pažeidimo pripažintas muštynėse dalyvavęs Donatas B. Ikiteisminio tyrimo pareigūnams jis sakė, kad tą balandžio 24-ąją aiškintis santykių jis Dariaus nekvietė arba dėl girtumo nepamena. Jis audringo pasiaiškinimo metu stumdėsi, po to rankomis sugriebė Darių už rūbų, prirėmė jį prie namo sienos, jam trenkė ir po to dėl girtumo nugriuvo bei griūdamas ant žemės nurengė Dariaus viršutinius rūbus. Donatas B. pripažino, kad tokiais savo veiksmais išprovokavo tolesnius smurtinius veiksmus. Nukentėjusiajam Dariui, kuris kitoje byloje nuteistas už nužudymą, tokiais veiksmais buvo padarytas nežymus sveikatos sutrikdymas.

Už viešosios tvarkos pažeidimą skirta viešųjų darbų bausmė

Donatas B. yra anksčiau neteistas, baustas administracine tvarka, turi galiojančių administracinių nuobaudų, yra bedarbis ir registruotas Užimtumo tarnyboje. Jo atsakomybę lengvinančia aplinkybe pripažinta tai, kad kaltu prisipažino ir nuoširdžiai gailėjosi. Jo atsakomybę sunkinančios aplinkybės yra dvi – veikė bendrininkų grupėje bei nusikalstamą veiką įvykdė, būdamas neblaivus (nustatytas 2,58 promilių girtumas), ir tai turėjo įtakos nusikaltimo padarymui. Dėl viešoje vietoje atliktų smurtinių veiksmų Donatas B. nubaustas 4 mėnesių viešųjų darbų bausme, įpareigojant per mėnesį neatlygintinai išdirbti 25 valandas visuomenės labui. Darbą nuteistajam parinks bausmę vykdanti institucija kartu su savivaldybių vykdomosiomis institucijomis. Šiuo metu teismo baudžiamasis įsakymas yra neįsiteisėjęs – Donatas B., nesutikdamas su teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme, per 14 dienų nuo dokumento gavimo dienos turi teisę pateikti prašymą Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmams, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme.

Savo veiksmų pasekmes patyrė ir kiti konflikto dalyviai

Dėl muštynių viešoje vietoje įtarimai buvo pareikšti ir nepilnametei Kamilei. Mergina nuo baudžiamosios atsakomybės buvo atleista. Pripažinta, kad viešąją tvarką pažeidė ir D. U., kurio atžvilgiu byla išskirta į kitą bylą ir perduota į teismą dėl priverčiamųjų medicinos priemonių taikymo. Visų šių jaunų žmonių gyvenimus vienas asmeninis konfliktas daugiau ar mažiau komplikavo arba netgi sugriovė. Mirė jaunas žmogus, sūnus ir brolis, kitas ilgiems metams atsidūrė belangėje, o Donatas B. kurį laiką dirbs visuomenės labui.

Rita Grigalienė

Total
1
Dalinasi
Related Posts