Socialiniai tinklai

Aktualijos

Moters apiplėšimu ir sužalojimu įtariamas vyras – „Pasaulio pilietis“, kurio net nakvojimo vieta nežinoma

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, nepraėjus ir parai po brutalaus nusikaltimo, sulaikė ir areštinę uždarė 37 metų vyrą, kuris įtariamas  lapkričio 10-osios pavakary Šiauliuose perdūręs ir apiplėšęs moterį.

52 metų Šiauliuose dirbanti radviliškietė, baigusi darbą, po 17 val. žingsniavo Dubijos gatve. Ties bendrabučiais prisiartinęs jaunuolis čiupo jos rankinę rankinę ir jau norėjo sprukti, tačiau moteris pasipriešino ir užpuoliką pabandė sulaikyti. Jėgos buvo nelygios, nes vyras išsitraukė peilį ir dūrė moteriai  į pilvą.  Sužalota ir išsigandusi radviliškietė sugebėjo pasiekti netoli esančią vyro darbovietę. Ten jai buvo iškviesti medikai ir policijos pareigūnai. Nukentėjusioji atsidūrė ligoninėje.  Plėšimą pradėję tirti kriminalistai  pabendrauti su ja negalėjo ir tai apsunkino tyrimą.

Tyrimo atspirties tašku tapo tą patį vakarą  atrasta iš moters pagrobta piniginė. Ją šiukšliadėžėje pastebėjo vienos pietiniame miesto mikrorajone esančios parduotuvės apsaugos darbuotojai. Joje buvo asmens dokumentas, todėl radinys perduotas policijos pareigūnams. Šie pamatė, kad asmens dokumentas priklauso prieš pora valandų Dubijos g. apiplėštai moteriai. Piniginėje nebebuvo nei ten buvusių 10 eurų, nei banko mokėjimo kortelės. Paaiškėjo, kad ja vienoje parduotuvėje nekontaktiniu būdu atsiskaityta už prekes, kurių bendra vertė – 40 eurų,  ir mėginta dar du kartus atsiskaityti, tačiau nesėkmingai, nes sąskaitą jau buvo spėta užblokuoti.  Rinkdami tyrimui reikšmingą informaciją, kriminalistai nustatė, kad  užpuolikas vilkėjo ryškiai mėlyną striukę. Į pareigūnų akiratį nusikaltimo įvykdymo  vakarą vyras su tokiais požymiais nepateko.

Tačiau kitą dieną kriminalistai, tęsdami darbą  nusikaltimo įvykdymo mikrorajone, prieš vidurdienį pastebėjo tokia striuke vilkintį vyrą. Tai  ir buvo moters  apiplėšimu bei sužalojimu įtariamas vyras. Jis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Tačiau tyrėjai jokių procesinių veiksmų atlikti negalėjo, nes 37 metų vyrą kamavo narkotinė abstinencija ir bendravimas su juo buvo problematiška.

Sulaikytasis – neturintis nuolatinės gyvenamosios vietos, teisėsaugos  pareigūnams žinomas asmuo, nes daug kartų teistas už turtinius nusikaltimus įvairiose Lietuvos vietose.  Nuo 18 metų už įvairias nusikalstamas veikas laisvės atėmimo vietose gyvenimą leidžiančiam vyrui, matyt, būti laisvėje – per daug sudėtinga, todėl jis vėl ir vėl grįžta už grotų. Paskutinį kartą iš pataisos namų jis buvo paleistas šių metų liepą. O bausmę čia jis atliko už tai, kad praėjusių metų rugsėjį Vilkaviškio teismo rūmuose nepatenkintas teisėjo sprendimu pašalinti jį iš teismo salės, spyrė į salėje stovinčią kėdę, kuri kliudė ir sužalojo jį konvojavusio pareigūno koją.

Net atlikdamas bausmę pataisos namuose, jis sugebėjo daryti naujas nusikalstamas veikas – vadinamuosius, telefoninius sukčiavimus. Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai kartu su prokurorais neseniai baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame šis vyras  kaltinamas neteisėtu disponavimu elektroninės mokėjimo priemonės duomenimis, neteisėtu elektroninės mokėjimo priemonės  duomenų panaudojimu,  neteisėtu prisijungimu prie informacinės sistemos ir pasikėsinimu sukčiauti. Vyras įkliuvo, kai šių metų kovo 27 d. iš vienos šiaulietės, apsimetęs policijos pareigūnu,  apgaule išviliojo internetinės bankininkystės kodus, kuriais pasinaudojus, iš banko sąskaitos buvo pagrobta 2600 eurų. Spalio 15 d. teismas bylą išnagrinėjo ir kaltinamajam už tai skyrė 10 mėnesių nelaisvės. Dar du ikiteisminiai tyrimai dėl analogiškų nusikalstamų veikų Šiaulių apskrities policijoje  yra tyrimo eigoje.             

    
                      Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Kai nepavyko pasprukti, taranavo policijos pareigūnų automobilį

Avatar

Paskelbta

data

Akmenės rajone neblaivus ir teisės vairuoti neturintis vyras, sėdęs prie AUDI A6 vairo, bandė išvengti susitikimo su policijos pareigūnais, tačiau   nesuvaldė savo transporto priemonės, trenkėsi į policijos automobilį, jį apgadino ir atsidūrė ligoninės priėmimo skyriuje. Medikai jam konstatavo krūtinės ląstos sumušimą ir šonkaulio lūžį. Į klausimą, kodėl jis stabdomas nestojo, o spruko, pareigūnams atšovė: „o kodėl jūs mane stabdėt“.

Lapkričio 29-osios vidurdienį  Akmenės rajone, Žerkščių k., dirbusių policijos pareigūnų dėmesį atkreipė automobilis AUDI A6. Tiksliau – jo vairuotojas, kuris, pamatęs policijos automobilį, savąjį pristabdė ir  pravažiavo sulėtintai bei slėpdamas veidą. Kilo įtarimas, kad vairuotojas gali būti neblaivus. Įjungę specialiuosius šviesos ir garso signalus, pareigūnai priartėjo prie įtarimą sukėlusio automobilio, o jo vairuotojas, pastebėjęs, kad yra stabdomas, pradėjo didinti greitį ir tolti. Važiuodami iš paskos garsiakalbiu pareigūnai nuolat reikalavo sustoti, tačiau vairuotojas šį reikalavimą ignoravo. Jis lėkė pavojingai manevruodamas, nerodydamas posūkių, įvažiuodamas į priešpriešinio eismo juostą. Pasičiupęs mobilųjį telefoną, bandė  su kažkuo užmegzti ryšį. Vienu momentu jis nebesuvaldė automobilio ir šis apsisuko 180 laipsnių. Tačiau tai vairuotojo nesustabdė jis  vėl nuspaudė akceleratoriaus pedalą. Kai priešakyje pamatė kolegoms į pagalbą atskubėjusį kitą stovintį policijos ekipažą, bėglys sustojo. Jį persekioję pareigūnai iššoko iš tarnybinio automobilio ir norėjo atidaryti vairuotojo dureles, tačiau šis  vėl rovė į priekį ir, nesuvaldęs automobilio, trenkėsi į policijos  VW TRANSPORTER.

Pusvalandį besitęsusios bėglio gaudynės baigėsi, jam buvo uždėti antrankiai.  Paaiškėjo, kad policijos reikalavimo sustabdyti transporto priemonę nepaisė 37 metų Akmenės r., Daubiškių k., gyventojas. Jis ne tik neturi įgijęs teisės vairuoti transporto priemonių, bet buvo dar ir neblaivus – 1.39 prom. Jis vairavo transporto priemonę, kuri oficialiai priklauso kitam žmogui. Sulaikytasis teigė, kad automobilį yra nusipirkęs, nors  pirkimo-pardavimo sutarties nėra sudaręs,  ir dabar transporto priemonė  esanti jo.

Už tai, kad neturėdamas teisės vairuoti ir būdamas neblaivus, vairavo automobilį, nevykdė reikalavimo sustabdyti transporto priemonę, pavojingai manevravo, nerodydamas įspėjamojo posūkio signalo, įvažiuodamas į priešpriešinio eismo juostą ir keldamas  grėsmę eismo saugumui,  važiuodamas naudojosi mobiliuoju telefonu be laisvų rankų įrangos,  nepasirinko saugaus greičio ir susidūrė su tarnybiniu policijos automobiliu bei jį apgadino, vairuotojui pradėta administracinė teisena.

Už vagystes ir fizinio skausmo sukėlimą teistas Daubiškių k. gyventojas neblaivus prie transporto priemonės vairo sulaikomas ne pirmą kartą. Praėjusių metų balandį jis pareigūnams girtas įkliuvo Griežių kaime. Tada jam buvo nustatytas sunkus girtumas ir dėl to buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, po kurio teko išklausyti teismo nuosprendį. 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmės vykdymas jam buvo atidėtas dvejiems metams, o transporto priemonė konfiskuota.

Tradicija neblaiviam ką nors vairuoti šiam vyrui susiformavo jau nuo 2016 metų. Tiesa, tada jis, būdamas irgi sunkaus girtumo,  „vairavo“ arklio traukiamą vežimą.

Filmuotą medžiagą rasite čia:https://youtu.be/tjlmYecPtlI

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

„Sodros“ išmokos gruodžio mėnesį – kam ir kada

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio mėnesį „Sodra“ beveik visas išmokas ir pensijas gyventojams planuoja išmokėti iki Kalėdų, o kai kurie gavėjai šį mėnesį gaus netgi po dvi išmokas.

Įprastai pirmiausia pradedamos mokėti pensijos. Pirmieji gavėjai banko sąskaitose jas ras jau kitą savaitę – gruodžio 9 – 12 dienomis. Gyventojai, kurie pensijas įprastai gauna vėliau – antroje mėnesio pusėje, bei tie, kuriems pensijos pristatomos į namus – jų sulauks iki Kalėdų. Taip pat iki švenčių į namus bus pristatytos ir šalpos pensijos.

Beveik du šimtai gyventojų, jau gaunančių pensijų anuitetų išmokas ar tų, kuriuos išmoka pasieks pirmą kartą, jas į savo sąskaitas gaus gruodžio 17 – 23 dienomis.

Vaiko priežiūros išmokos šeimas, kaip įprastai pasieks mėnesio 15 dieną. Tačiau gruodį šios išmokos mokamos du kartus. Tai reiškia, kad prieš pat Naujuosius metus, gruodžio 29 dieną, šeimos gaus dar vieną vaiko priežiūros išmoką – už sausį. Tiesa, sausį vaiko priežiūros išmokos jiems nebus mokamos.

Nedarbo išmokos pradedamos mokėti gruodžio 21 dieną ir bus išmokėtos iki mėnesio pabaigos. Lapkričio mėnesį „Sodra“ iš viso gavo apie30 tūkst. prašymų skirti nedarbo išmokas, o jų gavėjų – daugiau nei 90 tūkst.

Gruodžio 23-ąją bus išmokėtos vaiko išlaikymo išmokos, mokamos vienam iš tėvų ar globėjui, jeigu vaikui vienas iš tėvų ar abu tėvai nemoka priteistų alimentų.

Per kiek laiko gausite ligos išmoką

Kitų išmokų mokėjimo grafikas priklauso nuo to, kada gyventojui išmoka paskirta. Motinystės išmoka išmokama per 17 darbo dienų nuo prašymo su visais dokumentais pateikimo.

COVID-19 pandemijos akivaizdoje gyventojams aktualios ligos išmokos – jos taip pat pradedamos mokėti ne vėliau kaip per 17 darbo dienų nuo prašymo ir visų dokumentų gavimo.

Tiesa, daugeliui gyventojų prašymo skirti ligos išmoką teikti nebereikia, nes jie asmeninėje „Sodros“ paskyroje www.sodra.lt/gyventojui gyventojui yra užpildę neterminuotą prašymą ligos išmokai gauti. Tokiu atveju „Sodrai“ užtenka gydytojo išduoto elektroninio nedarbingumo pažymėjimo.

Jeigu žmogus serga ar šeimos narį slaugo ilgiau nei dvi savaites, ligos išmoka įprastai mokama kas 14 dienų.

Pridedame išmokų mokėjimo grafikus

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019