Mokysis, kad neverta „auklėti” kumščiais

Neretas atvejis ne tik Radviliškio rajone, bet ir kitose vietovėse, kad neblaivūs sugyventinių statusą turintys asmenys konfliktuoja ir po to tenka kviesti policiją, nes stipresnis, o būtent vyras, gyvenimo draugę sumuša. Ir dar būna taip, kad jeigu jau linkęs muštis, tai mušasi ne kartą ir dėl to būna teisiamas. Šių metų liepos 26 d. Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėjas Augustinas Mitkus teismo baudžiamuoju įsakymu paskyrė bausmę būtent tokiam „užkietėjusiam” smurtautojui.

Bausmės vis didėjo

Radviliškio rajono vieno iš mažesnių kaimų gyventojas Ričardas J. už smurtą artimoje aplinkoje buvo teistas tris kartus: 2014, 2015 ir 2016 metais. Pirmą kartą už švaistymąsi kumščiais jam buvo skirta viešųjų darbų bausmė. Vėliau bausmės didėjo ir 2015 metais Ričardas J. turėjo 20 dienų „poilsį“ areštinėje. Dar kitais metais „poilsio“ trukmė išaugo iki 60 parų.

Abu buvo neblaivūs

Policija pagal nukentėjusiosios iškvietimą į kaimą Radviliškio rajone vyko šių metų birželio 20 d. Kilus konfliktui, Ričardas J. sumušė vienuolika metų vyresnę sugyventinę – kelis kartus spyrė į pilvo sritį, kumščiais sudavė į veidą. Įvykio vietoje abiems savotiško „veiksmo filmo“ veikėjams nustatytas neblaivumas. Ričardui J. nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 3,11 promilių, o jo gyvenimo draugė buvo išgėrusi kur kas mažiau – nustatytos 0,89 promilės. Apžiūrėjus nukentėjusiąją nustatyti sužalojimai: dešiniosios ausies kraujosruva, mėlynė po akimi ir kraujosruva, virš dešinės akies – vėlgi kraujosruva. Vėliau specialistas tokius sužalojimus pripažino nežymiu sveikatos sutrikdymu. Nukentėjusioji po sumušimo gydėsi ambulatoriškai. Ričardas J. po įvykio buvo sulaikytas.

Nagrinėjo rašytiniu būdu

Šiaulių apygardos prokuratūros Šiaulių apylinkės prokuratūros prokuroras Valentinas Motiejūnas į teismą kreipėsi su pareiškimu dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu, nes buvo visos įstatymo numatytos sąlygos. Prokuroras siūlė Ričardui J. skirti laisvės apribojimo bausmę ir ją sumažinti vieno trečdaliu. Smurtautojas su prokuroro pasiūlyta bausme sutiko. Teismas kontatavo, kad galima nesurengti teisiamojo posėdžio ir išnagrinėti bylą, ją užbaigiant teismo baudžiamuoju įsakymu, kadangi Ričardo J. padaryta nusikalstama veika įrodyta ir kvalifikuota teisingai, kaltinamasis neprieštaravo tokiam proceso užbaigimui.

Turės nebegerti ir mokysis nesimušti

Teismas, atsižvelgęs į visas reikšmės turinčias aplinkybes, Ričardą J. pripažino kaltu dėl smurto prieš šeimos narę ir skyrė galutinę 8 mėnesių laisvės apribojimo bausmę. Šiuo laikotarpiu jam uždrausta įsigyti ir vartoti psichiką veikiančias medžiagas (tame tarpe ir alkoholį), taip pat per šešis mėnesius jis turės sudalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose. Teismo baudžiamasis įsakymas dar neįsiteisėjęs. Įstatymo numatytu terminu nuteistasis, nesutikdamas su paskirta bausme, turi teisę pateikti prašymą Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmams, reikalaudama surengti bylos nagrinėjimą teisme. Ar išsilaikys Ričardas J. neparagavęs alučio ir ar išmoks pyktis nenaudodamas kumščių, paaiškės bausmės vykdymo laikotarpiu.

Rita Grigalienė

Total
1
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts