Socialiniai tinklai

Aktualijos

Mokyklos suole gimusi draugystė tris pareigūnus lydi ir tarnyboje

Avatar

Paskelbta

data

Ar gera iššūkių kupiname darbe turėti nuo vaikystės pažįstamą kolegą? Remdamiesi asmenine patirtimi į šį klausimą atsakytų ne daugelis, tačiau trys Šiaulių apskrities policijoje tarnaujantys pareigūnai nedvejoja: smagu dirbti su gerais draugais, o prireikus pagalbos nebaisu paskambinti ir paprašyti patarimo. Susipažinę dar vaikystėje, pirmos klasės suole, ir tapę gerais draugais, vėliau visi trys jaunuoliai baigė Lietuvos policijos mokyklą, o dabar susitinka ne tik laisvalaikiu, bet ir iššūkių kupinoje tarnyboje.

Daumantas Miniauskas, Lukas Paliūnas ir Ignas Balčiūnas – trys Šiaulių apskrities policijoje dirbantys vyriausieji patruliai, tarnybą prieš dvejus metus pradėję tą pačią rugpjūčio 17 dieną. Jau aišku, kad vienija juos ne tik ši data, bet ir gilioje vaikystėje užgimusi draugystė bei bendras siekis tarnauti Lietuvai. Tiesa, vizija apie tarnybą policijoje vaikinų galvose atsirado skirtingu metu: Ignas sako pareigūno profesija žavėjęsis nuo mažų dienų, Lukas taip pat, nors pripažįsta svarstęs pasukti ugniagesio ar karininko keliu, tuo tarpu Daumantas neslepia vaikystėje turėjęs įvairiausių svajonių, o policija domėtis pradėjo jau besibaigiant mokyklos metams – 11 klasėje.

Taigi, baigusi mokyklą ir užsibrėžusi išpildyti bendrą užmojį, jaunuolių trijulė paliko gimtuosius namus Kuršėnuose ir išvyko studijuoti. Nors policijos mokykloje nepateko į tą patį būrį, Luko teigimu, dėl to jų bendravimas nepasikeitė – vaikinai tapo kambario draugais, todėl ir toliau palaikė puikius santykius bei skatino vienas kitą judėti į priekį. Galiausiai, sėkmingai užbaigę mokslus ir pagaliau rankose laikydami diplomus, visi trys draugai grįžo dirbti į gimtąjį kraštą – jie papildė Šiaulių apskrities policijos pareigūnų gretas.

Dabar Daumantas, Lukas ir Ignas ne tik geri draugai, bet ir paslaugūs kolegos. Ir jei tik galėtų, trijulė daug dažniau laiką leistų kartu. Visgi užtikrinti visuomenės saugumą būtina visą parą, tad pareigūnų darbo grafikas gana įtemptas ir tarpusavyje ne taip jau paprastai suderinamas. Ignas patikina, kad laisvalaikį jie leidžia kartu, jei tik sutampa laisvadieniai, nors taip nutinka gana retai, o Daumantas priduria, kad pavyksta drauge net vienur ar kitur nukeliauti. Vis dėlto, net besimatydami žymiai rečiau nei tada, kai kartu studijavo, vaikinai savo ilgos draugystės nenurašo ir metams bėgant vis labiau ją vertina. Lukas pabrėžia – nors susitinka rečiau, per visus draugystės metus pasitikėjimas vienas kitu niekur nedingo, o prireikus pagalbos visada gali drąsiai kreiptis į draugus, nes žino – jie visada padės.

Kasdienybėje trijulė, kaip ir kiti policijos pareigūnai, pradėdami tarnybą susiduria su nežinomybe dėl to, kas gali nutikti, į kokį nenuspėjamą iškvietimą teks vykti, su kokiais žmonėmis susidurti. Ši nežinomybė gali kiek bauginti, tačiau niekas nepaneigtų – ji visada jaudina, kuria smalsumą ir skatina pasirengti netikėčiausioms situacijoms.

Paklausti, kas, jų manymu, tarnyboje sunkiausia, o kas sukelia geriausias emocijas, visi trys pareigūnai pirmiausia pabrėžia, kad darbe nutinka visko, tenka patirti nemažai neigiamų emocijų, tvarkytis su netikėčiausiais išbandymais, bendrauti su įvairiai nusiteikusiais asmenimis. Visgi visi trys vieningai pritaria: geriausias emocijas, atperkančias visas įtampos kupinas akimirkas, sukelia žmonių šypsenos ir nuoširdus AČIŪ, išgirstas iš žmogaus, kuriam ką tik suteikė taip būtiną pagalbą.

                                            Komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė

Dovilė Vaitekūnaitė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Paskelbti nuosprendžiai dviem užsieniečiams, kurių vienas vairavo neblaivus, kitas policininkui pasiūlė kyšį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose išnagrinėtos dvi baudžiamosios bylos ir paskelbti nuosprendžiai dviem užsieniečiams – Latvijos ir Estijos piliečiams, kurie naktį Šiauliuose nusprendė įsigyti alkoholinių gėrimų. Kaltinamasis A. G. neblaivus vairavo draugo automobilį, kitas kaltinamasis, automobilio savininkas, A. P. policijai pasiūlė kyšį. Abu užsieniečiai atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Neblaivus už vairo sėdęs 31 metų A. G. perduotas sutuoktinės atsakomybei pagal laidavimą be užstato 1 metams. Jam teismas skyrė dvi baudžiamojo poveikio priemones: uždraudė vairuoti kelių transporto priemones 1 metus 9 mėnesius ir konfiskavo draugo A. P. automobilį, kurio vertė beveik 10 500 eurų.

Kyšį policijai siūlęs 29 metų A. P. perduotas sesers atsakomybėn pagal laidavimą 1 metams 6 mėnesiams be užstato. Jam skirta baudžiamojo poveikio priemonė – 500 eurų (10 MGL) įmoka į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą, įpareigojant sumokėti įmoką per 4 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo.

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose pagreitinto proceso tvarka nagrinėtos dvi atskiros baudžiamosios bylos.

Teismas konstatavo, kad A. G. padarė vieną nusikalstamą veiką, priskiriamą nesunkių nusikaltimų kategorijai, veika baigta. Anot bylą nagrinėjusio Šiaulių rūmų teisėjo Broniaus Vinciūno, A. G. nusikalto būdamas neteistas. Nustatyta jo atsakomybę lengvinanti aplinkybė – pripažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailisi ją padaręs. Atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Administracine tvarka nebaustas, dirba, charakterizuojamas teigiamai.

Baudžiamąją bylą nagrinėjusi Šiaulių rūmų teisėja Alma Berniūnaitė teigė, kad kaltinamasis A. P. padarė apysunkį nusikaltimą, nusikalto pirmą kartą, prisipažino kaltu ir gailisi padaręs nusikaltimą. Nusikalstama veika žala nepadaryta. Teismas pažymėjo, kad A. P. turi tvirtus šeimos ryšius, dirba.

Teismas nustatė, kad A. G. 2020 m. rugsėjo 16 d. apie trečią valandą nakties Tilžės gatvėje, Šiauliuose, neblaivus vairavo lengvąjį automobilį. Jam nustatytas vidutinis – 1,82 promilių – girtumo laipsnis. Kaltinamasis A. G. vairavo draugo A. P. automobilį. Automobilio savininkas sėdėjo šalia neblaivaus vairuotojo, keleivio vietoje ir irgi buvo neblaivus. Kaltinamasis A. P. juos sustabdžiusiam policijos pareigūnui tiesiogiai pasiūlė 1 000 eurų kyšį už tai, kad būtų paleistas sulaikytas jo draugas A. G. ir grąžintas jo automobilis.

Teismo nuosprendis kaltinamajam A. G. priimtas 2020 m. spalio 26 dieną. 2020 m. spalio 27 d. paskelbtas nuosprendis A. P. baudžiamojoje byloje. Nuosprendžiai neįsiteisėję, jie per 20 dienų nuo paskelbimo gali būti skundžiami apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Miesto parke trūksta šviesos

Avatar

Paskelbta

data

Sparčiai trumpėja dienos, ilgėja vakarai. Baigę darbus miestelėnai užsuka  tai į parduotuves, tai į kirpyklą – ir jau tamsu. Radviliškio miesto gyventojai skundžiasi, jog miesto parke labai trūksta apšvietimo.

„Parke puikiai apšviesta vaikų žaidimų aikštelė, bet vėlai vakare, sutemus, vaikai  juk nebežaidžia.

Pagrindinis parko takas tamsokas, apšviečiamas tik prie Naujosios gatvės esančių gatvės žibintų, o nuo jo vidurio visai nėra apšvietimo. Moterys po darbo su pirkiniais dėl šios priežasties į namus  priverstos eiti  ilgesniu  keliu aplinkinėmis gatvėmis, nes jos apšviestos ir saugesnės“,- sakė radviliškiečiai.

Suprantame, kad Radviliškio miesto seniūnui E. Mončauskui sutemus vykstant į namus puikiai šviečia automobilio šviesos, bet gal jis po darbo galėtų  pėstute praeiti Radviliškio miesto parku ir pažiūrėti, ką galima padaryti, kad gyventojai saugiai ir greitai po darbo pasiektų namus.
O kol  kas radviliškiečiams patariame apsišarvuoti kantrybe, kol ponai valdininkai supras ir paprastų gyventojų  poreikius.

Paulius Ropė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019