Administracijos direktorei LR įstatymai ir teismo sprendimai – „dzin“?

Pastaruoju metu savivaldybės administracija vis dažniau patenka į teismų sūkurį, kuriuose bylos ne visada baigiasi jos naudai.

Už bandymą slėpti informaciją priteistas solidus ieškinys

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau ne kartą rašė apie savivaldybės administracijos direktorės konservatorės J. Margaitienės ir jos „grupuotės“ bandymus dangstyti  bendrapartiečių „darbelius“. Štai Sidabravo seniūnas konservatorius V. Blužas, nutvertas neblaivus darbo vietoje, tik pareikalavus Seimo kontrolieriui gavo administracijos nuobaudą. Ne kartą buvo gelbėjamas ir bendrapartietis, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro direktorius, V. Jakavičius, kurio vadovaujama įstaiga šiuo metu minima milijoninės vertės pirkime, kuriame vietoje ekologiškų maisto produktų mokykloms tiekiami neekologiški produktai. Tiesa, viena J. Margaitienės bendrapartiečio  „gelbėjimo  operacija“ pasiekė teismą ir  teismo sprendimu buvo nutarta, kad savivaldybės administracijos veiksmai neteisėti.

Savivaldybės administracija „Radviliškio rajono paramos centrui“, leidžiančiam savaitraštį „Radviliškio kraštas“, atsisakė teikti informaciją, kokia buvo komisijos, sudarytos ŠSPC direktoriaus V. Jakavičiaus elgesiui tirti, sudėtis, kokie buvo balsavimo rezultatai. Priminsime, kad V. Jakavičius į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ akiratį buvo patekęs dėl  didelio noro privatizuoti Šeduvos aerodromą.   

Dėl prašomos informacijos neteikimo savivaldybės administracija atsidūrė teisme ir 2019 m. spalio 16 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas savo  nutartimi  priėmė savivaldybės administracijai nepalankią nutartį ir liepė nedelsiant savaitraščiui pateikti visą prašomą informaciją. O vėliau, kita nutartimi, iš Radviliškio rajono savivaldybės administracijos priteisė  VŠĮ „Radviliškio rajono paramos centras“ 1 000 eurų bylinėjimosi išlaidų, patirtų bylą nagrinėjant teismuose.

Administracijos direktorei  teismo sprendimas „dzin“?

Nors nuo Lietuvos vyriausiasis administracinio teismo galutinės ir neskundžiamos nutarties praėjo beveik septyni mėnesiai, savivaldybės administracija neskuba jos vykdyti ir lig šiol nėra  sumokėjusi VŠĮ „Radviliškio rajono paramos centras“ priteistas bylinėjimosi išlaidas.

Administracijos direktorė klausimų „nesuprato“

Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys  Gediminas Lipnevičius Tarybos posėdžio metu paklausė, direktorės J. Margaitienės,  kodėl jos vadovaujama administracija nevykdo LR įstatymų, teismo sprendimo, cituojame Tarybos narį:

„1. 2019 m. spalio 16 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas savo  nutartimi  priėmė savivaldybės administracijai nepalankią nutartį. Kodėl savivaldybės administracija nevykdo LR įstatymų, kaip ir pasisakė  Vyriausiasis administracinis teismas?
2. Už LR įstatymų nevykdymą savivaldybės administracijai Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo  nutartimi galutine ir neskundžiama nutartimi „Radviliškio rajono paramos centrui“  buvo priteista sumokėti  1000 eurų suma. Kodėl administracija nevykdo teismo nutarties ir priteistos sumos iki šiol nesumokėjo?“

Išgirdusi klausimus, administracijos direktorė J. Margaitienė sutrikusi  sumurmėjo, kad ji nesuprato abstrakčių klausimų ir nežino, apie ką kalbama.

Tarybos nariui G. Lipnevičiui dar kartą patikslinus klausimus, direktorės atmintis staiga pagerėjo ir ji pažadėjo į juos atsakyti raštu.

Atsakymų vis dar laukiama

Kaip žinia, straipsnio paruošimo dieną Tarybos narys G. Lipnevičius dar nebuvo gavęs direktorės atsakymo, kodėl jos vadovaujamoje įstaigoje nevykdomi LR įstatymai bei Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo galutinė ir neskundžiama nutartis. Apie šios istorijos tęsinį skaitykite kituose savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeriuose.

P.S. Dar vienas klausimas – gal  konservatorė, Moters Saulės titulą pelniusi direktorė ir mero kolegė  J. Margaitienė mano, kad žemiškieji Lietuvos Respublikos įstatymai – ne jai?! Apie tai paliekame spręsti jums, gerbiami skaitytojai.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
1
Dalinasi
Related Posts