Mokinių tėveliai skundžiasi V. Kudirkos progimnazijos darbuotojai susirgo koronavirusu

Pastaruoju metu vis dažniau pasirodo pranešimų, kad gyventojai nesilaiko saviizoliacijos dėl koronaviruso, neskuba tikrintis turėję kontaktų su šiuo virusu sirgusiais asmenimis.

Tėvai sunerimo dėl vaikų sveikatos

Dėl panašios problemos Radviliškio rajono savivaldybės tarybos  narį Gediminą Lipnevičių pasiekė   V. Kudirkos progimnazijos mokinių tėvų skundas: „Laba diena, manau, jums būtu įdomu, kas dedasi Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijoje. Gimnazijos darbuotojas serga Covid-19. Jau sirgdamas ir turėdamas ligonlapį buvo atvykęs į darbą lapkričio 3- 4 dienomis. Jis kontaktavo su darbuotojais (valytojomis, meistrais), tačiau nei vienas iš personalo darbuotojų nėra saviizoliacijoje. Mokykloje kiekvieną dieną mokosi pradinukų, klausimas, ar direktorė nori, kad vaikai užsikrėstu, ar kaip?“

Dėl šio skundo Tarybos narys kreipėsi į Radviliškio V. Kudirkos progimnazijos direktorę Rasą Dagienę situacijos  paaiškinimo.

Direktorė jokios grėsmės nemato

Savo atsiųstame paaiškinime progimnazijos direktorė informavo, jog  „darbuotojas  serga COVID-19 nuo spalio 23 d., t. y., mokinių rudens atostogų metu. Dėl paūmėjusių lėtinių sveikatos negalavimų jis dirbo nuotoliniu būdu. Sveikatai negerėjant, lapkričio 3 d., jis atvyko į mokyklą atiduoti raktų ir informuoti, kad kreipsis gydytojų pagalbos. Mokykloje buvo apie dvi valandas, visą laiką dėvėjo kaukę, laikėsi saugaus atstumo. Sužinojusi, kad po savaitės jam nustatytas užsikrėtimas, personalo darbuotojams paaiškinau, kokiomis aplinkybėmis galima saviizoliacija (jei 15 min. bendravo su darbuotoju mažesniu nei 2 m atstumu). Tą trumpą darbuotojo buvimo mokykloje laiką nei viena valytoja nenurodė, kad būta tokio kontakto. Primenu, kad higienos reikalavimų laikymasis mokykloje šiuo metu yra pagrindinė būtinoji darbo sąlyga, visi darbuotojai supažindinti. Vykdoma sąlygų laikymosi kontrolė. Informuoju, kad nei vienas tėvelis dėl šio įvykio nesikreipė…“

Toks progimnazijos direktorės atsakymas stebina, nes informacijos apie darbuotojų susirgimus koronavirusu niekur nebuvo paviešinta.

Progimnazijoje  susirgimų daugėja

Neseniai  paaiškėjo, jog  V. Kudirkos  progimnazijoje  koronavirusu susirgo  ir viena  pedagogė, o  šia  liga sergantis progimnazijos darbuotojas šiuo metu gydomas Šiaulių respublikinėje ligoninėje. Į progimnazijos darbuotojų gretas  įsisukus  koronavirusui, mokykloje  nuo  lapkričio 20 dienos įvestas pusiau nuotolinis mokymas.

Tėveliai sunerimę

Pakalbinti V. Kudirkos progimnazijos mokinių tėveliai sakė tik iš žurnalistų sužinoję apie susirgusius progimnazijos darbuotojus ir stebisi, kodėl nei direktorė, nei klasių auklėtojos jų neinformavo apie šiuos susirgimus. Informacijos apie susirgimus koronavirusu  taip pat  nėra patalpinta nei savivaldybės, nei progimnazijos tinklalapiuose, nei socialinėse paskyrose. Tėveliai nėra informuoti, ar mokykloje buvo atlikta dezinfekcija.

Jonas Petrikas

Total
23
Dalinasi
Related Posts