Fiktyviai įmonės akcijas Rumunijos pilietei perleidusiam radviliškiečiui skirta bauda

Šiaulių apygardos teismas tenkino Šiaulių apygardos prokuratūros apeliacinį skundą ir dėl dokumentų klastojimo bei apgaulingo apskaitos tvarkymo kaltu pripažino vienos jau likviduotos Radviliškio uždarosios akcinės bendrovės buvusį vadovą. Vyrui skirta 4519 eurų bauda.

Šiaulių apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė apeliaciniame skunde prašė teismo panaikinti Šiaulių apylinkės teismo nuosprendį, kuriuo šių metų vasario 11 dieną buvęs įmonės vadovas buvo išteisintas.

Teismas sutiko su prokurorės skundo argumentais ir pripažino, kad vyras kaltas dėl nusikalstamų veikų, kuriomis bandė nuslėpti vis blogėjančią įmonės finansinę situaciją. Nustatyta, kad 2017 metų vasarą nuteistasis imitavo fiktyvų įmonės perleidimą Rumunijos pilietei. Jis teigė, kad dovanojo moteriai bendrovės akcijas ir perdavė jai buhalterinius dokumentus, tačiau teismas pripažino, kad vyras pats klastojo akcininko sprendimą bei vertybinių popierių dovanojimo sutartį.

Ikiteisminio tyrimo metu į Rumunijos Respubliką buvo išsiųstas Europos tyrimo orderis, kur šios šalies pareigūnai apklausė minėtą Rumunijos pilietę. Pastaroji tikino, kad niekas nebuvo su ja susitikęs, nesitarė ir akcijų nedovanojo. Naująja įmonės vadove nuteistojo įvardyta moteris niekada nėra buvusi Lietuvoje ir jau dešimtmetį gyvena Prancūzijoje.

Teismas taip pat nustatė, kad radviliškietis paslėpė įmonės 2006–2017 metų buhalterinės apskaitos dokumentus. Jis tyčia imitavo bendrovės perleidimo sandorį, o apklausiamas pareigūnų ir teismo vengė atsakymų, negalėjo detalizuoti, kur tiksliai (neva biurų pastate Vilniuje) jis perdavė dokumentus.

Tiek ikiteisminio tyrimo, tiek bylos nagrinėjimo teisme metu vyras savo kaltės nepripažino.

Šis teismo nuosprendis įsiteisėjo iš karto priėmus jį, tačiau gali būti skundžiamas kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Lietuvos Respublikos Prokuratūra

Total
0
Dalinasi
Related Posts