Socialiniai tinklai

Aktualijos

Miškininkai metų sandūroje

Avatar

Paskelbta

dataDažnai skaitau labai reikalingą knygą „Radviliškio krašto miškai“ – apie rajono miškų istoriją, jų reikšmę žmonių gyvenime ir vis prisimenu jos dovanotojo VĮ „Radviliškio miškų urėdijos“ urėdo Juozo Eismonto žodžius: „Miškas ir žmonės turi savo istorijas, mylėkime ir vienus ir kitus“.
Tokių minčių paskatintas, pasidomėjau, kuo dabar, metų sandūroje (Beždžionės ir Raudonojo Gaidžio), gyvena privačių miškų valdytojai, kaip baigėsi ir prasidėjo šie metai. Mano pašnekovas – Valtybinės miškų tarybos Vyr. specialistas Ričardas Neciunskas.

 
Pranas Lukoševičius:
Ar palyginus su praeitais metais, pakito (padidėjo, sumažėjo) privatininkų valdomi miškų plotai?
Ričardas Neciunskas:
Nė kiek. Buvo ir yra 14,2 tūkst. ha, kurie  turi daugiau kaip 4 tūkst. savininkų.
Pranas Lukoševičius:
Kokie buvo praėjusieji metai?
Ričardas Neciunskas:
Neblogi. Per metus surengėme šešis įvairios paskirties reidus. Patikrinome 192 miško valdas. Malonu buvo matyti, kad jų savininkai stengiasi, yra tikri nuosavo turto saugotojai, naujų miško kultūrų augintojai, rodantys gerą pavyzdį. Tačiau, kaip sakoma, nėra namų be dūmų –  buvo nemalonių atvejų, kai teko net bausti.
Pranas Lukoševičius:
Ir labai daug buvo tokių atvejų?
Ričardas Neciunskas:
Per surengtus šešis reidus buvo išaiškinta pažeidėjų, kurių pavardžių jau nebesinori minėti. Išaiškinti 7 medienos vagystės. O netvarkingų miško savininkų sąraše Gabrielius Ivankovas iš Telšių, Erikas Jocas iš Kuršėnų, jonaviškis Viktor Marusin, kelmiškis Virginijus Nutautas.
Pranas Lukoševičius:
Drausmindami pažeidėjus, be abejo, neužmiršote ir savininkų mokymo, jų konsultavimo?
Ričardas Neciunskas:
Per metus su miško savininkais susitikome du kartus, konsultavome 219 žmonių.
Pranas Lukoševičius:
Jau baigia praeiti pirmas Raudonojo Gaidžio metų mėnuo. Kaip dirbsite šiemet, ko iš šių metų tikities?
Ričardas Neciunskas:
Šį mėnesį daugiausiai išduodami miškui kirsti leidimai privatiems savininkams, taip pat ir VĮ „Radviliškio miškų urėdijai“. Įtemptas darbymetis prasides tik antrame šių metų ketvirtyje. Per antrą bei trečią ketvirčius bus patikrintos kai kurios miško savininkų valdos Šiaulėnų, Radviliškio seniūnijose, lentpjūvėje Grinkiškio sen. Beinoriškio kaime. Dirbsime planuotai, neskubėdami, kruopščiai.
Pranas Lukoševičius:
Esame girdėję apie norimą padaryti pertvarką Generalinėje miškų urėdijoje t.y. panaikinti šalyje urėdijes. Kokia dėl to jūsų nuomonė?
Ričardas Neciunskas:
Tai būtų labai nenormalus, kenksmingas reiškinys. Miškininkams nereikia trukdyti dirbti, nes jų ir miškų istorija neatskiriama, nuo seno visuomenės gerbiama, mylima, ja didžiuojamasi.

 

 

 

Pranas LUKOŠEVIČIUS

 

 

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Įtvirtintas reagavimas į pranešimus apie žiaurų elgesį su gyvūnais ir jų kankinimą

Avatar

Paskelbta

data

Rugsėjo 14 d.  vykusiame Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus Dariaus Remeikos ir Lietuvos policijos generalinio komisaro Renato Požėlos susitikime pasirašyti trys svarbūs teisiniai dokumentai, kuriais sudaromos galimybės efektyviau ir operatyviau reaguoti į gyvūnų gerovei pavojų keliančias situacijas, užtikrinamas bendras veiksmų planavimas ir koordinavimas, numatyti aiškūs bendri veiksmų algoritmai, gavus pranešimą apie įtariamą žiaurų elgesį su gyvūnais.

Gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, pareigūnai nedelsiant reaguos į informaciją ir, pasitelkus turimas pajėgas, vyks į įvykio vietą. Bus renkama, kaupiama ir analizuojama informacija apie prižiūrimoje teritorijoje gyvenančius asmenis, kurie, neturėdami Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nustatyta tvarka išduoto leidimo, veisia gyvūnus verslo tikslais, ir tokia informacija perduodama teritoriniam Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos departamentui. Susitarta organizuoti bendras netikėtas patikras įtariamose nelegaliose gyvūnų veisyklose, gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, reaguoti nedelsiant. 

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba įsipareigojo užtikrinti, kad gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, būtų organizuojamas operatyvus patikrinimas gyvūnų laikymo vietoje, būtų analizuojama, vertinama, sisteminama ir tikrinama gauta informacija.     
Šalys įsipareigoja siųsti ekspertus, taip pat dalyvauti bendruose svarstymuose, pasitarimuose, diskusijose ir mokymuose ar renginiuose, susijusiuose su vartotojų teisių apsauga maisto ir su maistu susijusių paslaugų teikimo srityje, maisto sauga, kokybe, gyvūnų sveikata ir gerove, keistis turima informacija ir darbo patirtimi, bendradarbiauti tiriant teisės pažeidimus.

Sutarta teikti vieni kitiems nuolatinę metodinę pagalbą ir konsultuotis dėl vartotojų teisių apsaugos maisto ir su maistu susijusių paslaugų teikimo srityje, maisto saugos, kokybės, gyvūnų sveikatos ir gerovės klausimais.
Apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos departamentų vadovams nurodyta užtikrinti efektyvų bendradarbiavimą ir prireikus organizuoti bendrus veiksmus reaguojant bei tiriant pažeidimus, susijusius su žiauriu elgesiu su gyvūnais, jų kankinimu ir neteisėtu gyvūnų (augintinių) veisimu verslo tikslais.

Taip pat sudaryta tarpinstitucinė darbo grupė, įgaliota spręsti aktualias gyvūnų gerovės ir apsaugos srityje kylančias problemas ir inicijuoti reikalingus pokyčius, būtinus teisės aktų pakeitimus. Šioje gyvūnų gerovės darbo grupėje dirbs Žemės ūkio ministerijos, Lietuvos policijos, VMVT, Lietuvos veterinarijos gydytojų ir Lietuvos smulkių gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacijų, Lietuvos kinologų draugijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir nevyriausybinių gyvūnų gerovės ir jų teisių apsaugos organizacijų atstovai.

Lietuvos policijos informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

Viešnagė pas žolininkę Jadvygą Balvočiūtę

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos klubo „Tolerancija” nariai kartu su Radviliškio ir Šiaulių rusų kultūros centrų bei Aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovais apsilankė pas žolininkę Jadvygą Balvočiūtę. Paskaita apie vaistažoles prie arbatos puodelio, susipažinimas su ekologiniu ūkiu dar kartą paskatino visus dalyvius susimąstyti apie sveikatą, apie žmonių ryšį su gamta ir prisiimti nebylų įsipareigojimą tausoti ir saugoti mūsų šalies kraštovaizdį. 

Ši išvyka ir edukacija organizuotos skatinant bendruomenes domėtis vaistiniais augalais.  Renginio dalyviai kalbėjo apie habilituotos biologijos mokslų daktarės, žolininkės Eugenijos Šimkūnaitės gyvenimo darbus. Kaip žinia, 2020-ieji metai yra paskelbti šios garsiausios šalies žolininkės metais.

Ala Beliajeva

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019