Socialiniai tinklai

Aktualijos

Mieli kraštiečiai,

Avatar

Paskelbta

data

Kandidatuoju į Seimą vienmandatėje Radviliškio-Tytuvėnų rinkimų apygardoje. Esu vienintelis nepartinis kandidatas, kurį į rinkimus iškėlė Radviliškio-Tytuvėnų gyventojai, įvertinę mano darbą rajono savivaldybės Taryboje. Neturiu partijų palaikymo ir įtakingų finansinių rėmėjų, todėl rašau Jums paprastą laišką, kuriame noriu trumpai išdėstyti pagrindines idėjas.

– Vienmandatėje apygardoje išrinktas Seimo narys pirmiausia atstovauja savo rinkėjams net ir sprendžiant kasdienius klausimus. Tai darau jau dabar, dirbdamas rajono Taryboje: vos ne kasdien sulaukiu prašymų, pradedant nesąžiningomis mokesčių, socialinės paramos, atlyginimų skaičiavimo tvarkomis, mokyklų uždarinėjimu, baigiant kelių priežiūra ir laiku nenupjauta žole. Jau neskaičiuojant sustabdytų korupcija atsiduodančių projektų ir sutaupytų šimtų tūkstančių eurų. Gyventojų atstovas turi būti lengvai pasiekiamas, todėl mano priimamieji veiks kiekvienoje seniūnijoje


– Nenormalu, kai prekių antkainiai viršija 100 proc., todėl valstybės pareiga apginti savo piliečius nuo monopolistų


– Parduodantis žemės ūkio produkciją turi gauti pusę sumos nuo galutinės kainos, o likusi – dalijama perdirbėjui ir pardavėjui


– Mokyklos, net ir mažiausios, turi būti išsaugotos – valstybės pareiga skirti tiek lėšų, kad ir mokiniai, ir mokytojai nesijaustų žeminami. Paskutinį žodį dėl mokyklų uždarymo turi tarti ne politikai, o bendruomenės


– Kaip ir pensijos, socialinės išmokos turi būti indeksuojamos, kartu pasirūpinant, kad paramos gavėjas nebūtų vadinamas išlaikytiniu, o turėtų galimybę oriai gyventi


– Korupciją bus galima pažaboti tik tada, kai kiekvienas balsuojantis ar dedantis parašą neš asmeninę atsakomybę – padaryta žala valstybei turi būti išieškota iš kiekvieno kaltininko.


– Visi seniūnai turi būti renkami tiesiogiai, nes seniūnijų gyventojai geriausiai žino, kuris seniūnas sugebės spręsti problemas.


– Dirbdamas rajono Taryboje įrodžiau, kad ir vienas eilinis politikas gali padaryti pakankamai daug. Tam turiu patirties, jėgų ir pasiryžimo. Todėl nuoširdžiai prašau Jūsų palaikymo spalio 11 dieną, kad žmonių gerovė neliktų dar vienu politinių partijų lozungu.


Gediminas Lipnevičius,

nepartinis kandidatas į Seimą

vienmandatėje Radviliškio -Tytuvėnų rinkimų apygardoje.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

„Auksinė krivūlė“ – ne už rajono pasiekimus

Avatar

Paskelbta

data

Vietos savivaldos dienos išvakarėse Vilniuje Lietuvos savivaldybių asociacija tradiciškai suorganizavo savivaldos apdovanojimus „Auksinė krivūlė“. Šį kartą  apdovanojimas po ilgos pertraukos pasisekė ir Radviliškio rajoną, jo į Vilnių atsiimti vyko meras Antanas Čepononis su Moterimi Saule – administracijos direktore Jolanta Margaitiene.

Ar „Auksinė krivūlė“ buvo išmaldauta?

Ne paslaptis, kad konservatoriams valdant Radviliškio rajoną, jis pagal gyventojų atlyginimų dydį bei gyventojų skaičiaus mažėjimą sparčiai grimzta į dugną. Gal todėl ir savivaldybių asociacijos apdovanojimas „Auksinė krivūlė“ jau aštuonerius metus aplenkdavo Radviliškio rajoną. O ir už kokius pasiekimus galima teikti apdovanojimą, kai  Radviliškio rajono savivaldybės ypatingi nuopelnai būtų nebent dažnas valdininkų lankymasis teisme, nebaigtos brangios statybos, mažiausi medikų ir mokytojų atlyginimai regione bei visoje Lietuvos žiniasklaidoje skambantys skandalai apie Viešųjų pirkimų procedūrų pažeidimus.

Tačiau merui A. Čepononiui  susiruošus   dalyvauti Seimo rinkimuose, situacija pasikeitė – Radviliškio rajonui „Auksinė krivūlė“ įteikta už glaudų savivaldos ir Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimą.

Dėl tokios  nominacijos kyla šiokių tokių abejonių – ar tik ne tos krivūlės rajono meras  spalio 5 dieną vyko į Vilnių maldauti? Juk reikia pasirodyti – štai dar netapęs Seimo nariu auksinius daiktus į rajoną parveža, o kai taps, tai jau visus auksu apipils ir iš visų jėgų dirbs, kad  tik „rajonui būtų geriau“.

Rajono ir kariuomenės bendradarbiavimas susiklostęs istoriškai

Dar kyla klausimas, ar  yra koks  bent koks Radviliškio rajono savivaldybės nuopelnas dėl to, kad  rajonas apsuptas Lietuvos kariuomenės padalinių? Rajone nuo seno yra dislokuoti Lietuvos kariuomenės Depų tarnybos Arsenalas, Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionas, Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas, Krašto apsaugos savanoriai. Tiesa, dar Radviliškio rajone planavo įsikurti Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionas, tačiau savo dislokacijos vieta batalionas pasirinko Šilalės miestelį.

„Glaudus bendradarbiavimas“ – stovėjimas šalia kariškių?

Na, o pastaruoju metu „labai glaudų“ bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene rajono meras A. Čepononis ir administracijos direktorė J. Margaitienė pademonstruoja  pastovėdamas šalia kariškių per iškilmingą  priesaikos ceremoniją,  vykstančią Radviliškio miesto aikštėje. Meras ir direktorė  paprastai stovi šalia aukšto rango kariškių, vadinasi, „glaudžiai bendradarbiauja“?

Ateities vizija – apdovanojimai už realius darbus

Belieka tikėtis, jog ateityje, galbūt rajoną valdant naujam merui, „Auksinės krivūlės“ Radviliškio rajonui bus teikiamos ne „pritempiant“ nuopelnus už  bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene, o už realius pasiekimus. Pavyzdžiui, už atsakingą požiūrį į efektyvų finansų valdymą, kaip  Varėnos rajono savivaldybei ar  už smulkaus ir vidutinio verslo skatinimą, kaip Plungės rajono savivaldybei.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Replika Invaziniai kurmiai

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškį pamėgo invazinis Sosnovskio barštis. „Paplentės“ soduose karaliauja invaziniai šliužai, tačiau tuo invazinės bėdos nesibaigė.

Miško gatvėje pastebėtas ir invazinis kurmis. Ieškodamas patelės poravimuisi, jis perkniso kelkraštį, įgriaudamas trinkeles. Kalbama, jog panaudos savo būsto įrengimui. Bet ir tai juokas, pasakojama, kad kai kuriose Lietuvos savivaldybėse esama ir invazinių merų. Kai pagalvoji – siaubas.

Paulius Ropė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019