Mero išgertuvės ar gerai apgalvota pasala?

Švenčiant Radviliškio miesto gimtadienį, Radviliškio sporto arenos antrajame aukšte esančioje aerobikos salėje buvo surengtas oficialus priėmimas, kurį organizavo Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis už mokesčių mokėtojų lėšas vietos politikams pavaišinti. Jeigu tiksliau, „balius“ buvo apmokėtas iš Radviliškio rajono savivaldybės administracijos biudžeto lėšų. Tiesa, meras dievagojosi, kad alkoholis iš radviliškiečių kišenės nebuvo perkamas. Tad iš kur pobūvyje atsirado ištuštintos alkoholio taurės?

Iš kur atsirado alkoholis, niekas nežino?

Sporto arenos aerobikos salėje puotauti sugalvota esą dėl taupumo, kad nereiktų nuomoti patalpų. Nors buvusi valdžia alkoholiui į tokius furšetus neskirdavo nė euro, šįkart po internetą bei laikraščius sklandančiose nuotraukose aiškiai matosi taurės su alkoholio likučiais. Mero K. Račkauskio vardu pateiktame atsakyme, kurį atsiuntė jo patarėjas Linas Garbenis, tvirtino, kad alkoholis iš savivaldybės administracijos biudžeto lėšų nebuvo pirktas, tačiau tuo pačiu įtikinėjo, kad prie vaišių stalo neprisidėjo nė vienas iš pakviestų svečių. Paklaustas, tai iš kur atsirado alkoholis, mero pasiuntinukas atsakė: „Iš kur aerobikos salėje atsirado alkoholinių gėrimų, reikėtų klausti tų asmenų, kurie tuos gėrimus vartojo, galbūt jie patys jų atsinešė, o gal kas nors juos pavaišino“.

Vaišingasis atsitvėrė tylos siena

Pavaišinti tai pavaišino – juk prie stalo labiausiai kvietė socialdemokratų partijos Radviliškio skyriaus pirmininko pavaduotojas Saulius Luščikas. K. Račkauskis ir vėlgi nenorėjo pripažinti, kad būtent jis siūlė alkoholinius gėrimus, ir replikavo: „Merui neteko pastebėti, kad S. Luščikas ką nors būtų vaišinęs alkoholiniais gėrimais ir tokių dalykų niekas su meru nederino“. Pats S. Luščikas, užklaustas apie tos dienos vaišes, atsiribojo tylos siena. Jis neatsakė ir į kitus redakcijos pateiktus klausimus, netgi pateikus užklausimus pakartotinai. Beje, S. Luščikas šventės dieną buvo užtiktas besišnekučiuojantis su ne kartą teismų slenksčius mynusiu ekspolitiku M. Aleksiūnu. Pobūvio metu mero, Socialdemokratų partijos Radviliškio skyriaus pirmininko, pavaduotojas S. Luščikas aktyviai „pilstė“ bei ragavo tikrai ne gaiviuosius gėrimus (pobūvyje dalyvavusieji neleis meluoti) ir kitus kvietė tai daryti.

Be to, S. Luščikas kartu su koalicijos kolega Eduardu Martynkinu prie stalo sėdėjo toje vietoje, iš kurios buvo fotografuojamas Tarybos narys. Beje, ilgametis socialdemokratas E. Martynkinas šiuo metu atstovauja partiją „Vardan Lietuvos“. Šios partijos Radviliškio skyrius liūdnai pagarsėjo dėl buvusio skyriaus pirmininko E. Mončausko, nuteisto už gyvūno kankinimą. Abu politikai, paklausti dėl fotografavimo, „nėrė į krūmus“ ir į klausimus neatsakė.

Žurnalistai patys nusprendžia?

Kaip jau minėjome, pats socialdemokratas S. Luščikas to nei paneigė, nei patvirtino, neatsakė į klausimus. Nepanoro jis atsakyti ir į klausimą, ar ne jis pakvietė pašniukštinėti žurnalistu prisistatantį M. Aleksiūną, kuris, kaip žmonės kalba, kartu su žmona savo atstovaujamo laikraščio prenumeratorius paliko nežinioje ir rašinėja tik interneto tinklalapyje. Kyla tik klausimas, kam atstovavo jis šventės dieną, filmuodamas šventės dalyvius ir įkyriai moralizuodamas prie durų, už kurių vaišinosi politikai. Meras apie neva žiniasklaidai atstovaujančio vyriškio vizitą uždarame pobūvyje atsakė: „Žurnalistai patys nusprendžia, į kokius savivaldybės organizuojamus renginius jie nori atvykti ir juos nušviesti, todėl atskiro pakvietimo jiems nereikia“.

Niekas negėrė, nefotografavo?  

Žmonės iš mero K. Račkauskio aplinkos užsispyrę tvirtina, kad nei meras, nei jo artimieji, nei jo patarėjas L. Garbenis su žmona alkoholinių gėrimų tą vakarą nevartojo, o tik atėjo pavalgyti. Keista, tačiau susirinkusiųjų atmintyje įstrigo mero su taure rankose atvaizdas. Mero patarėjas Linas Garbenis, kuris prieš atsisėsdamas į mero „propagandisto“ vietą savivaldybėje, buvo ilgametis „Radviliškio naujienų“ savininkas bei pagrindinių straipsnių rašytojas, kaip užstrigusi plokštelė tvirtino: „Meras furšeto metu alkoholinių gėrimų nevartojo, todėl renginyje buvę asmenys negalėjo matyti to, ko nėra“.  Jeigu tuo tikėtume, galima pagalvoti, kad alkoholinius gėrimus tądien prie stalo opozicijos lyderis G. Lipnevičius vartojo vienas… Greičiausiai taip norėta parodyti nuotraukomis, kuriomis taip džiaugiasi socialdemokratai ir visi tie, kurie ieškojo progos, kaip įgelti politikui. K. Račkauskis dėl klausimo, kas prie vaišių stalo fotografavo, vėl užsidengė akis, o jo pasiuntinukas su pašaipa atsakė: „Meras nematė, kad socialdemokratai ar kitų partijų politikai būtų fotografavę renginio svečius. Jeigu žmonėms patinka fotografuotis, tai nėra draudžiama veikla“.

Mero patarėjas – žurnalistas

Netikėtai mero patarėju tapęs, neva buvęs savaitraščio „Radviliškio naujienos“ savininkas bei redaktorius L. Garbenis, anksčiau neslėpė (jeigu ir slėpė, tai prastai) savo simpatijų konservatorių partijai. Deja, savivaldybėje valdančiųjų pozicijas išsikovojus socialdemokratams, o konservatoriams tapus opozicija, jis savo simpatijų atsižadėjo ir itin uoliai dangsto merą bei jo svitą. Akivaizdu, kad jis ėmėsi atstovo spaudai vaidmens. Paklaustas, pagal kokius kriterijus jį pasirinko meras ir ar nėra pažeidžiamas įstatymas dėl viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo, L. Garbenis parašė sau panegiriką, išvardindamas viso gyvenimo nuopelnus. Jis taip pat tvirtino, kad šiuo metu nėra MB „Radviliškio naujienos“ dalininkas ir neva 100 proc. šios įmonės įnašų šiuo metu valdo privatus asmuo T. Ž. Tai irgi šiek tiek keista, kadangi minėtame laikraštyje bei interneto portale straipsnių stilius nė kiek nepasikeitė, ir tai, kas aktualu būtent valdančiųjų interesams, žaibo greičiu atsiduria „Radviliškio naujienose“.

Seimo narys patvirtino – alkoholį siūlė S. Luščikas

Kvietimą dalyvauti šventėje bei oficialiame priėmime (arba kitaip – furšete) iš mero gavęs Seimo narys konservatorius Antanas Čepononis patvirtino, jog tądien Sporto arenoje alkoholis buvo vartojamas. „Asmeniškai man jį priėjęs siūlė S. Luščikas, tačiau aš atsisakiau, sakydamas, kad prieš renginius niekada nevartoju alkoholio,“ – be užuolankų atsakė TS–LKD Radviliškio skyriaus pirmininkas. Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija pasiteiravo, kaip A. Čepononis vertina galimą provokaciją prieš Tarybos narį G. Lipnevičių: „Manau, tai yra etikos dalykai, kurių negalėčiau komentuoti, nežinodamas visos įvykių eigos, tačiau tam, kas tai darė, tai būtų etikos klausimas. Jeigu kreiptųsi G. Lipnevičius, tai turėtų įvertinti Etikos komisija. Ji turėtų nustatyti tikslus, kodėl tai buvo daroma“.

Seimo narys išreiškė nepasitikėjimą valdančiaisiais

Kadangi ne vienam kilo abejonių, ar vaišinant Tarybos narį nebuvo pasitelkti medikamentai, pasiteiravome ir Seimo nario nuomonės tuo klausimu. Jis atsakė, kad G. Lipnevičiaus vietoje būtų atlikęs tyrimą dėl psichotropinių medžiagų, o jeigu teorija apie tai, kad medikamentai buvo panaudoti, pasitvirtintų, tai jau būtų baudžiamosios atsakomybės klausimas.
„Ar žadate toliau eiti į mero K. Račkauskio organizuojamus furšetus?“ – paklausėme. „Jeigu tai bus oficialūs priėmimai, tikrai visada dalyvavau ir dalyvausiu, nes rajono reikalai man tikrai rūpi, tačiau jeigu už uždarų durų bus vartojamas alkoholis, ten tikrai nedalyvausiu, nes negalėčiau atmesti provokacijų ir dėl savęs,“ – tvirtai užtikrino A. Čepononis.
Pokalbio pabaigoje Seimo narys sakė, kad tokį šventės organizavimą vertina neigiamai ir pasipiktino: „Kaip gali būti leidžiami savivaldybės biudžeto pinigai alkoholio vartojimui?“ Jis tvirtino, kad vakaras galėjo būti praleistas gražiai, tačiau vaikščiojimas ir siūlymas pavartoti alkoholio nėra tinkamas būdas organizuoti tokį renginį.

Ar socialdemokratai galimai panaudojo medikamentus?

Kadangi šiame renginyje dalyvavo ir vaišinosi apie trisdešimt žmonių, o merui palankios žiniasklaidos dėmesys buvo tik į vieną asmenį (lyg kitų nė nebūtų buvę), daug kam kilo klausimas, ar tai nebuvo gudriai sukurptas planas pažeminti opozicijos lyderį, galimai tam reikalui pasitelkiant ir medikamentus.

Paklausėme Tarybos nario G. Lipnevičiaus, ką jis mano apie oponentų politikų elgesį. Pasak jo, jis taip pat turi įtarimų dėl to, jog galimai buvo panaudoti medikamentai. Kol kas šis įtarimas neatmestas.

Užtikrino, kad toliau dirbs žmonių labui

Kaip dėl šios situacijos opozicijos lyderis vertina socialdemokratų (mero K. Račkauskio ir jo pavaduotojo S. Luščiko) elgesį, atsakymą cituojame: „Aš paskambinau merui, padėkojau už pobūvį ir paklausiau, kodėl taip elgėsi. Taip besielgiančių politikų – be ribų, dar nebuvau sutikęs“.

Taip pat pasiteiravome, ar jam žinoma, kad mero patarėjui prieš kelis mėnesius priklausiusiame laikraštyje paviešinta, jog renginio dalyviai ne tik fotografavo, bet dar ir filmavo. Paklausėme, ar opozicijos lyderis to nevertina kaip šantažo. Tarybos narys atsakė trumpai: palinkėjo jiems sveikatos ir patikino, jog šventinę dieną, laisvu nuo darbo metu, visi turi teisę leisti laisvalaikį kaip nori. Dėl galimo šantažo jis patvirtino, kad radviliškiečių neišdavė, niekam neparsidavė (tą įrodo ir galimos provokacijos) bei toliau dirbs jų labui, o jokios nuotraukos ar įrašai jo veiklos žmonių labui neįtakos – jis dirbs kaip dirbo.

Vienam žmogui – vaišių už 61 eurą

Pasidomėjus, kiek meras išleido mokesčių mokėtojų pinigų šiam pasibuvimui, likome šokiruoti. Kadangi pobūvio suma buvo įvardinta 1832 eurai, o dalyvių – apie 30, tai maistas vienam svečiui pamaitinti kainavo 61 eurą. Ar tikrai meras nepirko alkoholio iš mokesčių mokėtojų pinigų, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Alma Matuzevičienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Aplikasi Bambu4d
Aplikasi RTP Slot
Aplikasi RTP Booster
Aplikasi Slot Demo
Aplikasi Prediksi Togel
RTP Bambu4d
RTP IDN Slot
RTP PG Soft
RTP Habanero
RTP Microgaming
RTP TopTrend Gaming
RTP GMW
RTP Nolimit City
RTP Booster
Slot Demo Bambu4d
Slot Demo PG Soft
Slot Demo Habanero
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Prediksi Togel Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Lexitoto
Lexitoto
Aplikasi Lexitoto
Aplikasi RTP Slot
Aplikasi RTP Booster
Aplikasi Slot Demo
Aplikasi Prediksi Togel
RTP Lexitoto
RTP IDN Slot
RTP PG Soft
RTP Habanero
RTP Microgaming
RTP TopTrend Gaming
RTP GMW
RTP Nolimit City
RTP Booster
Slot Demo Bambu4d
Slot Demo PG Soft
Slot Demo Habanero
Situ Togel Online
Situs Togel Amanah
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Prediksi Togel Lexitoto