Mero fokusas: sumokėjo 18 000 eurų buvusiam ligoninės vadovui, kuris įsidarbino pas jo bendrapartietį

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė, kad spalio paskutinę dieną mero ir ligoninės direktoriaus bendru susitarimu iš darbo išėjo VŠĮ „Radviliškio ligoninė“ direktorius Vaidas Smalinskas.

Meras, patenkindamas savo ambicijas, besitraukiančiam iš pareigų direktoriui išmokėjo „iš valdiškų“ pinigų beveik 18 tūkstančių eurų siekiančią išeitinę išmoką. Beje, direktorius ir taip būtų išėjęs iš darbo, nes jo kadencija baigiasi kitų metų gegužės 31 dieną.

„Direktorius sutiko su mero Kazimiero Račkauskio raštišku pasiūlymu dėl darbo sutarties nutraukimo šalių susitarimu pagal Darbo kodekso 54 straipsnį. Darbo sutartis nutraukiama nuo 2023 m. spalio 31 d. Pasiūlyme numatyta, kad Radviliškio ligoninės direktoriui V. Smalinskui bus išmokėta trijų vidutinių mėnesinių darbo užmokesčių dydžio piniginė kompensacija“,- į klausimą, ar su ligoninės direktoriumi buvo pasirašytas susitarimas dėl atleidimo iš darbo, tuo metu atsakė mero patarėjas Linas Garbenis.

Kadangi ligoninės direktoriaus mėnesinis atlyginimas buvo per 5 tūkstančius eurų, jam buvo išmokėta piniginė kompensacija apie 18 tūkstančių eurų.

„Radviliškio krašto“ redakcija pasiteiravo K. Račkauskio, ar jis nemano, kad tokios didelės kompensacijos išmokėjimas – lėšų švaistymas. Juk pigiau buvo palaukti, kol 2024 metais, gegužės 31 dieną, baigsis ligoninės direktoriaus kadencija.

„Piniginė kompensacija buvo sumokėta, nes taip buvo susitarta su ligoninės direktoriumi ir tai leidžia šalies įstatymai: LR darbo kodeksas bei LR sveikatos priežiūros įstaigų įstatymas. Tai nėra lėšų švaistymas, nes kol bus surengtas konkursas į ligoninės vadovo pareigas ir išrinktas jo laimėtojas, kurį laiką ligoninė neturės direktoriaus ir pinigai taupysis“,- vėl į klausimą atsakė savivaldybės „pilkasis kardinolas“ L. Garbenis.

Kaip taupysis pinigai, jei meras su savo sėbrais ištaškė 18 000 eurų, taip ir liko neaišku.

Prabangi mero savireklama

Meras K. Račkauskis galimai jaučiasi kaip drakono nugalėtojas – pagaliau išvadavo rajoną nuo nemėgstamo ligoninės vadovo, todėl gyventojų skundų turėtų nebelikti ir teigiamų paslaugų kokybė akimirksniu pagerės. Tačiau ar ne per didelė tokios savireklamos kaina? Juk iš darbo išeinantys gydytojai gauna daug mažesnes išeitines išmokas.

„Skaudi neteisybė. Turiu su kuo palyginti. Vyras dirbo 42 metus. Gydytojas gavo išeitinę…10-ąją dalį, kokią gaus minimas asmuo. Galite sakyti, kad dirbo nepilnu krūviu, taip, bet ligos pakoregavo gyvenimą. Ir apskritai – išėjai, kaip sako, tavo problemos. Tik todėl, kad nebuvai prie valdžios ir nepataikavai“,- socialiniuose tinkluose rašė Elena Stančikienė.

Apie šią situaciją pasisakė ir Tarybos opozicijos lyderis:

„Meras, siekdamas pigaus populiarumo, bet kokia kaina stengiasi susidoroti su kai kuriais įstaigų vadovais. Iš darbo išėjus ligoninės direktoriui, K. Račkauskis turbūt laukia plojimų ir pagyrimų. Bet kokia šių pagyrų kaina? Ji nemaža – daugiau nei 18 tūkstančių eurų. Ar nebūtų buvę pigiau palaukti, kol gegužės 31 dieną baigsis V. Smalinsko kaip ligoninės vadovo kadencija? Juk beliko tik keli mėnesiai, o per tą laiką buvo galima organizuoti naujo vadovo atrankos konkursą ir tada nebūtų reikėję mokėti 3 mėnesių išeitinės išmokos“,- tuo metu žurnalistams sakė opozicijos lyderis, Tarybos narys Gediminas Lipnevičius.

Netikėtas posūkis

Kai „atleidimo“ situacija kažkiek nurimo ir jau jokių fokusų atrodė nebebus, Radviliškio rajoną pasiekė netikėta žinia: Vaidas Smalinskas įdarbintas pas mero K. Račkauskio kolegą, taip pat socialdemokratą, Akmenės rajono merą Vitalijų Mitrofanovą, jam pavaldžioje įstaigoje „Naujosios Akmenės ligoninės sveikatos centras“, direktoriumi. Apie tai džiugiai pranešė pats VŠĮ ,,Naujosios Akmenės ligoninės sveikatos centras“ savo facebook paskyroje, cituojame:

„Skubame dalintis DŽIUGIA ŽINIA! Sausio 22-ąją darbą pradėjo naujasis VŠĮ „Naujosios Akmenės ligoninės sveikatos centro“ direktorius Vaidas Smalinskas.

„Glaudus bendradarbiavimas su steigėju, empatija ir mikroklimatas įstaigoje, tai trys kryptys nuo kurių atsispirsime ir keliausime gerėjančių paslaugų kokybės link.“

Kalbėdamas apie pirmuosius darbus, Vaidas Smalinskas akcentuoja sveikatos apsaugos paslaugų kokybės gerinimą ir komandinio darbo svarbą.

Naujosios Akmenės ligoninės-sveikatos centro kolektyvas sveikina naująjį vadovą ir link sėkmės artėjančiuose iššūkiuose – „Pažadame eiti kartu surėmus pečius vardan Akmenės rajono ir kitų pacientų gerovės!“

Še tau ir devintinės… Čia blogas vadovas, o pas bendrapartietį Akmenėje geras?! Tai bent. Tokių mero K. Račkauskio fokusų buvo ir bus dar ne vienas. Tik paprastas klausimas, kam reikėjo tokio spektaklio ir kas grąžins 18 000 eurų?

Jonas Petrikas

Total
0
Dalinasi
Related Posts