Socialiniai tinklai

Aktualijos

Turiningai paminėtas Radviliškio kautynių šimtmetis

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškyje paminėtos 100-osios Lietuvos kariuomenės pergalės mūšyje su bermontininkais metinės. Prieš 100 prie Radviliškio pergalingai pasibaigęs Lietuvos kariuomenės mūšis su bermontininkais ne tik papildė jaunos, besikuriančios kariuomenės arsenalą įspūdingu karo grobiu, bet ir suteikė jėgų bei pasitikėjimo, įkvėpė lietuvius naujiems žygiams valstybės labui.

Lapkričio 22 dieną Lietuvos kariuomenės batalionų atstovai Radviliškyje, išsirikiavę Aušros aikštėje prie Pergalės deivės Nikės paminklo, skirto Lietuvos kariuomenės pergalei prieš bermontininkus atminti, iškilmingoje rikiuotėje pagerbė Lietuvos Nepriklausomybės kovų dalyvių atminimą. Čia, kaip ir prieš šimtą metų, istorinę pergalę šventė kariuomenės kariniai daliniai, kurie tęsia Lietuvos kariuomenės Nepriklausomybės kovų laikotarpio tradicijas ir susiformavo iš būtent tų pulkų, kurie kovėsi Radviliškio mūšyje.

Renginio dalyvius pasveikino Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Gintautas Zenkevičius ir Radviliškio rajono savivaldybės administracijos atstovai.

Skrydžiu pergalingą datą švenčiančią Lietuvą ir Lietuvos kariuomenę pasveikino NATO oro policijos misiją vykdantys Belgijos karališkųjų karinių oro pajėgų naikintuvai.

Gėles prie Pergalės deivės Nikės paminklo padėjo Generolo Povilo Plechavičiaus šaulių 6-iosios rinktinės šauliai.

Tris salves – pergalei prieš bermontininkus Šiaulių-Radviliškio operacijos metu, Lietuvos Nepriklausomybės kovų dalyviams ir šiuolaikinei Lietuvos kariuomenei – iš šiuolaikinio pabūklo iššovė Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono kariai.

„Pergalė prieš bermontininkus svarbi Lietuvos kariuomenės ir Lietuvos valstybės raidos istorijai. Radviliškio įvaizdis unikalus – nė vienas miestas negali pasigirti tokiais istoriniais įvykiais, kokie vyko prieš šimtą metų Radviliškyje. Galima būtų kurti Radviliškio kaip pergalių miesto įvaizdį“,- sakė Karinių oro pajėgų vyriausiasis seržantas majoras Alvydas Tamošiūnas.

Po iškilmingos rikiuotės kariai, lydimi radviliškiečių ir Karinių oro pajėgų orkestro atliekamų žygio dainų ir maršų, Radviliškio miesto gatvėmis nužygiavo į Radviliškio kultūros ir poilsio parką, kur visų laukė karinės technikos paroda. Visi norintieji galėjo įlipti į šarvuotį, pažiūrėti pro oro gynybai skirto ginklo taikiklį, iš arti apžiūrėti haubicą, pakilnoti kitą kareivišką amuniciją, ginklus, pasimatuoti kareivišką liemenę, sužinoti būdus, kaip galima tarnauti Lietuvos kariuomenėje, paragauti kareiviškos košės ir arbatos, kuri tą žvarbią dieną labai tiko.

Istorinę pamoką radviliškiečiams suorganizavo karo istorijos klubo „Grenadierius“ nariai – jie Radviliškio miesto parke suvaidino Radviliškio šturmą ir bermontininkų pralaimėjimą istoriniame mūšyje. Mūšį įdomiai, pateikdamas įvairių įdomių detalių apie bermontininkų ir lietuvių karų susirėmimus prie Radviliškio, komentavo istorikas Karolis Zikaras.

Po inscenizacijos visi parke buvę radviliškiečiai buvo pakviesti uždegti 100 deglų, nuo kurių liepsnos buvo įžiebtas didžiulis vienybės laužas, sušildęs visus ne tik žvarbią dieną, bet ir įžiebęs vienybės kibirkštį visų širdyse. Ugnies temą ir pergalės džiaugsmą išreiškė ir parke ugnies bei pirotechnikos šou „Aš galiu“ surengę „Viduramžiai LT“ akrobatai.

Renginių, skirtų pergalei prieš bermontininkus atminti, ciklas baigėsi valstybinio ansamblio „Lietuva“ koncertu Radviliškio kultūros centre.

Renginiuose, skirtuose paminėtos 100-osioms Lietuvos kariuomenės pergalės mūšyje su bermontininkais metinėms, dalyvavę Tarybos nariai Vilma Aleknienė ir Gediminas Lipnevičius pasidžiaugė informatyviais bei prasmingais renginiais. „Visi šie renginiai – tarsi gyvos istorijos pamokos, ypač aktualios jaunimui. Pergalė prieš bermontininkus Radviliškį įrašė į didžiąją istoriją, mes savo kraštu turime didžiuotis, o jaunimą auklėti lietuvių savanorių pavyzdžiu – jeigu tavo kraštui gresia pavojus, turi eiti jo ginti“,- sakė Tarybos narys G. Lipnevičius.

P.S. Beje, Radviliškio rajono meras nei viename renginyje, skirtuose 100-osios Lietuvos kariuomenės pergalės mūšyje su bermontininkais metinėms paminėti, nepasirodė. Galbūt rado svarbesnių reikalų…

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Sukčiavimu įtariamą užsienietį Šiaulių policijos pareigūnai surado Vokietijoje

Avatar

Paskelbta

data

Prieš ketvertą metų Lietuvoje iš banko klientų vogęs mokėjimo kortelių duomenis ir pasisavinęs sąskaitose esančius pinigus Rumunijos pilietis buvo surastas Vokietijoje, ekstradijuotas į mūsų šalį  ir netrukus stos prieš Šiaulių teismą.

2015 metų sausio pradžioje banko mokėjimo kortelių duomenų apdorojimo centras pastebėjo, kad kai kurie vieno Lietuvos banko klientai vykdo netipines operacijas. Savo pastebėjimu jie pasidalino su banku, kuris nustatė, kad Radviliškyje, Dariaus ir Girėno g., esančiame bankomate nenustatyti asmenys neteisėtai sumontavo  magnetinių mokėjimo kortelių duomenų nuskaitymo ir vaizdo fiksavimo įrangą, kurios pagalba buvo pagrobti   552 svetimų mokėjimo kortelių ir jų PIN kodų duomenys, pakankami finansinėms operacijoms inicijuoti. Paaiškėjo, kad minėti duomenys buvo panaudoti Indonezijoje, Kinijoje ir Jamaikoje. Iš 45 klientų   sąskaitų buvo atlikti pinigų nuskaitymai už pirktas prekes ar paslaugas. Iš viso iš Lietuvos piliečių sąskaitų išplaukė  18 037 eurai.

Tų pačių metų gegužės 23 d. analogiškas įrenginys mokėjimo kortelių duomenims nuskaityti buvo rastas Šiauliuose,  prekybos ir laisvalaikio centre „Tilžė“ esančiame bankomate.  Jis buvo  aptiktas   inkasacijos metu. Šįkart nusikalstama veika įtariamam asmeniui  svetimų magnetinių mokėjimo kortelių   duomenų įgyti nepavyko, nes įrenginys buvo išmontuotas.

Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnams, pradėjusiems šių nusikalstamų veikų ikiteisminį tyrimą, pavyko gauti nelegalios įrangos sumontavimu įtariamo asmens atvaizdą, kurį užfiksavo vaizdo kameros. Įtariamojo atvaizdas buvo išplatintas visais žiniasklaidos kanalais, tačiau atpažinusių jį nesulaukta. Kilo įtarimas, kad tai – ne Lietuvos pilietis, todėl įvykio vietoje rasti biologiniai pėdsakai buvo įlieti į tarptautinę DNR bazę.

2018 metų gegužę iš Lietuvos kriminalistinių tyrimų centro buvo gauta žinia, kad įvykio vietoje rastas DNR sutapo su Vokietijoje sulaikyto nusikalstama veika įtariamo asmens DNR. Paaiškėjo, kad tai – šiuo metu jau 54 metų sulaukęs vyras iš Rumunijos. Asmuo pagal Europos arešto orderį buvo išduotas Lietuvos Respublikai ir šių metų rugpjūtį parvežtas į Šiaulius. Rugpjūčio 20 d. sankcionuotas rumuno suėmimas. Jam pareikšti įtarimai dėl svetimos elektroninės mokėjimo priemonės įgijimo ir laikymo, neteisėto elektroninių mokėjimo priemonių duomenų įgijimo ir jų panaudojimo, sukčiavimo.  Ikiteisminis tyrimas jau baigtas ir artimiausiu metu rumunas stos prieš teismą.                                                                 

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio muzikos mokykla šventė jubiliejų

Avatar

Paskelbta

data

2019 metų lapkričio 26 dieną Radviliškio kultūros centro didžioji scena buvo pilna šurmulio, nerimo, jaudulio, puikios nuotaikos ir spalvingų gėlių puokščių bei padėkos žodžių. Ir ne be reikalo, juk Radviliškio muzikos mokykla šventė savo 55-rių metų jubiliejų. Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis iš mero fondo mokyklai padovanojo šventinį koncertą.

Tai edukacinis projektas, kuriame profesionalai – Šiaulių kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Vilhelmas Čepinskis) – groja kartu su gabiausiais Šiaulių miesto, Mažeikių, Naujosios Akmenės, Kelmės, Pakruojo, Joniškio ir Radviliškio rajonų muzikos ir meno mokyklų mokiniais. Koncertų ciklas „Muzikiniai rudenys“, kurį organizuoja Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“, – jau vienuoliktą kartą pradžiugino Šiaurės Lietuvoje muzikuojančius vaikus ir jų mokytojus, o Radviliškio žiūrovai ir muzikuojantys vaikai jame dalyvavo antrą kartą.

Koncerto pirmojoje dalyje Šiaulių kamerinis orkestras atliko muzikinę programą su profesionaliais atlikėjais. Klausytojus džiugino V. Čepinskio, M. Bačkaus ir V. Genytės atliekami kūriniai.

Antrojoje dalyje mokyklos jubiliejui skirtą šventinę koncertinę programą atliko Radviliškio muzikos mokyklos mokiniai. Savo ugdytinius paruošę, ištikimai lydėję bei palaikę mokytojai tikina, kad tai yra išskirtinis edukacinis projektas ir neįkainuojama dovana suteikianti galimybę patiems jauniausiems atlikėjams pasirodyti akomponuojant profesionaliam orkestrui.                  

„Jaunieji muzikantai grojantys su kameriniu orkestru, išmoksta dirbti ir bendradarbiauti su didžiule grupe žmonių. Kartu mokosi elgtis scenoje – kaip reikėtų paduoti dirigentui ranką, nusilenkti publikai, pasidžiaugti jos palaikymu ir plojimais“, – sakė koncertų vedančioji Šiaulių S. Sondeckio menų gimnazijos mokytoja R. Sližienė.

Scenoje pasirodė patys geriausieji M. Rimkūnas, E. Jasiūnas, P. Butvilaitė, A. Motekaitytė, E. Grebliauskas, K. Korsakas, A. Korsakaitė, A. Dic, D. Dargytė, A. Mikalajūnas, E. Molis, E. Dambrauskaitė, E. Čapaitytė, A. Asačiovaitė, A. Meškauskaitė, N. Andzelytė, R. Zalencaitė, R. Deltuvaitė, Radviliškio zuikos mokyklos jaunučiu ir jaunių chorai. Juos ruošė mokytojai: I. Petrauskienė, R. Borusevičius, V. Silickaja, J. Stakvilevičienė, V. Barzinskis, M. Atstopas, A. Stončiuvienė, I. Lipinskienė, D. Baltutis, R. Apšegienė, V. Cirkelis, D. Sabulienė, G. Staleriūnas.

Kūrinius keitė sveikinimo kalbos. Mokyklą jubiliejaus progra pasveikino ir visokeriopos sėkmės kūrybiškumo kelyje linkėjo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė J. Margaitienė, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja G. Juodeikienė, Šiaulių koncertinės salės „Saulė“, „Muzikinių rudenų“ projekto koordinatorė Natalija Borgerdt, Radviliškio kultūros centro, Radviliškio švietimo įstaigų, Radviliškio rajono viešosios bibliotekos, Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro  vadovai. Daina mokyklai svečius sveikino buvusios mokyklos mokinės T. Pauraitė, R. Jurpalytė ir V. Domrina.

Jaunių chorui sudainavus baigiamąją koncerto dainą „Mūsų dienos kaip šventė“ mokyklos direktorė pasidžiaugė mokyklos ugdytinių sėkme, pasveikino visus su švente ir tarė Ačiū visiems už gražius ir prasmingus darbus ir toliau pakvietė eiti tobulėjimo keliu.

„Nes – yra tik du būdai gyventi: Vienas – galvoti, jog stebuklų nebūna. Kitas – galvoti, jog viskas yra stebuklas.”

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019