Socialiniai tinklai

Aktualijos

Mokyklose maisto dalinimas bus aiškesnis

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys Gediminas Lipnevičius sulaukia nemažai mokinių tėvelių nusiskundimų bei prašymų padėti.  Šį kartą tėveliai kreipėsi dėl švietimo įstaigose dalinamų maisto paketų. Nesusipratimų kyla dėl to, jog mokyklose maisto paketai atiduodami ne už vienodą laikotarpį, skiriasi jų kaina. Be to, tėveliai ne visada iš anksto informuojami apie maisto paketų dalinimo datą ir ne visada juos gali laiku pasiimti.

Į mokyklų vadovus kreiptasi su pasiūlymais

Kad situacija mokyklose dėl maisto paketų dalinimo būtų suvaldyta ir būtų daugiau aiškumo, Tarybos narys G. Lipnevičius į rajono mokyklų vadovus kreipėsi su konstruktyviais pasiūlymais. Jis siūlė maisto paketų dalinimo vietose, švietimo įstaigos internetiniame puslapyje (gerai matomose vietose), paskelbti informacinius pranešimus, kuriuose būtų nurodyta data, kada bus dalinami maisto daviniai. Tarybos narys taip pat siūlė aiškiai nurodyti laikotarpį, už kurį dalinami maisto paketai, taip pat nurodyti, kokia davinio energetinė vertė, tenkanti vienai dienai, ir su kokiu asmeniu suderinta davinio maistinė vertė.

Kad nekiltų dažnų nesusipratimų, G. Lipnevičius dar pasiūlė išvardyti maisto produktus, kurie priklauso vienam davinio gavėjui, nurodant jų kiekį, svorį, talpą.

Į pasiūlymus pažadėta atsižvelgti

Kai kurių mokyklų vadovai sutiko, kad nesusipratimų dėl maisto paketų dalinimo kyla ir pažadėjo atsižvelgti į Tarybos nario pasiūlymus.
Į šią problemą sureagavo ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas L. Vaičiūnas, kuris informavo, kad pasiūlymai bus perduoti švietimo įstaigoms.

Alksniupių pagrindinės mokyklos direktorė R. Saliamorienė informavo, kad jau nusistovėjusi maisto dalinimo tvarka yra aiški ir tėvams patogi, tačiau pažadėjo informaciją viešinti plačiau.

Vaižganto progimnazijos direktorės N. Krušienės nuomone, informacijos apie mokiniams dalinamus maisto paketus progimnazijoje pakanka: „Tėvai gauna informaciją dėl nemokamo maitinimo davinių mokyklos elektroniniame dienyne. Ją perduoda klasių auklėtojai, nes ji liečia tik tikslinę grupę vartotojų, t.y. tuos asmenis, kurie gauna nemokamą maitinimą. Laikotarpis, už kurį mokiniai gauna sausus davinius taip pat gali būti individualus, jis priklauso nuo mokinio kontaktinio ar nuotolinio mokymosi būdo. Visą nemokamo maitinimo sausų davinių užsakymo procesą prižiūri mokyklos socialinė pedagogė, ji turi sausų davinių rinkinių fotonuotraukas, todėl tėvai iškilusius klausimus turi derinti su socialine pedagoge. Sausus davinius atiduoda tėvams VŠĮ „Bruneros“ darbuotojai. Rajone gyvenantiems mokiniams išvežioja mokyklos vairuotojas. Pranešu, kad mokykla dėl nemokamo maitinimo sausų davinių nėra sulaukusi nė vieno oficialaus nusiskundimo iš tėvų. Informacija dėl nemokamo maitinimo sausų davinių bus ir toliau teikiama mokyklos oficialioje skaitmeninėje platformoje „Mano dienynas“.

Lizdeikos gimnazijos direktorė Ina Bajarauskaitė bei Sidabravo gimnazijos direktorius Zenonas Gedvilas informavo, jog su Tarybos nario pasiūlymu supažindinti už mokinių maitinimą atsakingi asmenys.

Pociūnėlių pagrindinės mokyklos direktorius Anatolijus Gailiūnas informavo, jog iš tėvų jokių nusiskundimų dėl dalinamų maisto paketų negavo: „Atsižvelgdami į Jūsų prašymą informuojame, kad mūsų mokyklos bendruomenė yra nedidelė, šeimų yra nedaug. Maisto daviniai formuojami skirtingam laikotarpiui, atsižvelgiant į Vyriausybės nutarimus dėl ugdymo proceso organizavimo būdų. Daviniai dalinami iškart gavus produktus ir suformavus sauso davinio paketą, kiekvienam nemokamą maitinimą gaunančiam mokiniui. Valgyklos vedėja kiekvieną šeimą individualiai informuoja, kurią dieną ir valandą bus dalinami maisto daviniai, prie suformuotų davinių yra pridedamas suderintas sauso davinio sąrašas, kuriame nurodyti prekių pavadinimai, svoriai ir kiekiai ir už kiek ugdymosi dienų jie yra suformuoti. Informacijos kelti į mokyklos svetainę netikslinga, todėl, kad jie dalinami tą pačią dieną, gavus produktus ir yra organizuojamas sausų davinių išvežiojimas į mokinių namus mokykliniu autobusu. Nusiskundimų iš tėvų neturime“.

Šeduvos gimnazijos direktorius Laimutis Škleinikas informavo, jog informacija apie dalijamus sauso maisto davinius yra skelbiami gimnazijos „Facebook“ ir „Teams“ platformose, o į kitus Tarybos nario pasiūlymus bus atsižvelgta.

Kudirkos progimnazijos socialinė pedagogė Rūta Gelažnikienė Tarybos narį G. Lipnevičių taip pat informavo, jog į jo pateiktus pasiūlymus bus atsižvelgta.

Džiugu, kad tėveliai pasitiki Tarybos nariu bei savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija, tačiau patartume turint nusiskundimų iš  pradžių  kreiptis į ugdymo  įstaigos direktorių, kad jis žinotų apie problemą ir galėtų ją neatidėliotinai spręsti. 

Jonas PetrikasKomentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

III Tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas ,,Muzikuojantys berniukai”

Avatar

Paskelbta

data

Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos organizuojamas III tarptautinis konkursas „Muzikuojantys berniukai“, įvyko šių metų kovo 26 d.

Konkursas sulaukė net 78 dalyvių iš daugelio Lietuvos (Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Varėnos, Kretingos, Kauno, Radviliškio, Šiaulių, Švenčionių r., Druskininkų, Raseinių) bei Latvijos (Liepojos, Rygos, Malpils, Jekabpils) miestų. Sudėtingomis karantino sąlygomis – tai didelis pasiekimas ir konkurso populiarumo bei reikalingumo patvirtinimas.

Kaip ir daugelis šiuo metu organizuojamų renginių, konkursas vyko nuotoliniu būdu (klausomi ir vertinami konkurso dalyvių vaizdo įrašai). Svarbu paminėti, kad ne tik įrašų darymas, bet ir visas mokymo procesas jau beveik pusę metų tęsiasi tik per nuotolį. Šiandien dažnai vartojamas terminas „nuotolis“, įvairiose veiklose turi ir skirtingą prasmę, ir nevienodas tikslo siekimo galimybes. Praktiniame muzikos atlikimo mokyme – tai neįtikėtinas iššūkis. Ką reiškia nuotolinis darbas muzikos meno bei muzikos instrumento įvaldymo mokyme, kai svarbu ne tik žinių ir informacijos perteikimas (kuris, žinoma vyksta lėčiau ir sunkiau), bet ir daug kitų, specifinių profesinių dalykų: atidus klausymas, aiškus girdėjimas, kūno padėtis ir laisvumas grojimo metu, judesių tikslumas, muzikos pojūtis, emocija, energija ir kt. Visa tai perteikti (ir mokytojui, ir mokiniui), kai skiria ekranas, išties sudėtingas iššūkis, tad, visi jį priėmę ir sugebėję pasiekti gero rezultato, verti didžiulės pagarbos ir dėkingumo žodžių: konkurso dalyviams už jų savarankiškumą, užsispyrimą, darbštumą, norą muzikuoti; mokytojams už išradingumą, kūrybingumą, ištvermę, rūpestį, meilę vaikams ir muzikai.

 Laisvai pasirinktą konkurso dalyvių programą skirtingose amžiaus grupėse (bendras dalyvių amžius 6 – 18 metų) vertino dvi tarptautinės žiuri komisijos: pianistų – pirmininkas Latvijos muzikos akademijos profesorius Normuds Viksne, nariai profesorius Rokas Zubovas ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Biruta Vaišienė; stygininkų (smuikininkų ir violončelininkų) – pirmininkė Sandra Grinberga (Latvija), narės LMTA lektorė, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, S. Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Kristina Kupšienė ir Klaipėdos J. Karoso muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Liuda Kuraitienė. Dalyvių pasirodymai (vaizdo įrašai) pagal surinktų balų skaičių buvo įvertinti laureatų (1, 2, 3 vietos) bei diplomantų vardais.

Radviliškio muzikos mokyklą jau nebe pirmą kartą šiais metais įvairaus lygio konkursuose atstovavo mokytojo Ryčio Borusevičiaus IV klasės mokinys Augustas Kazakėvič. Jei prieš du metus apskritai pirmą kartą dalyvaudamas tokio aukšto lygio kaip  „Muzikuojantys berniukai“ konkurse, Augustas laimėjo III vietos laureato vardą, tai šių metų konkurse jaunasis pianistas tapo  II vietos laureatu.

             Sveikiname nugalėtojus ir linkime naujų kūrybinių pasiekimų!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Policija prašo atpažinti moterį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą  dėl sukčiavimo. Internetiniame tinklalapyje moteris, pasivadinusi „Gettry“, iš pardavėjos  apgaule išviliojo  striukę, kurios vertė – 170 eurų. Kovo 1 d. Šiauliuose, Aido g., prie prekybos centro „Akropolis“, užfiksuota moteris, įtariama, atsiimanti  išviliotąją striukę. Atpažinusius ją gyventojus  prašytume paskambunti tyrėjui Artūrui Augiu telefonais (8 700) 61490, (8 686) 44630 arba parašyti elektroniniu paštu arturas.augys@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi