Meras ir administracijos direktorė atsakinėjo į gyventojams rūpimus klausimus

Gegužės  12 d.  vyko pirmoji naujojo mero Vytauto Simelio bei administracijos direktorės Jolantos Margaitienės spaudos konferencija. Siūlome savaitraščio ‚Radviliškio kraštas“ skaitytojams susipažinti su kai kuriais klausimais bei mero ir administracijos direktorės atsakymais.
Klausimai merui V. Simeliui:

Mere, ar su pergale mero rinkimuose jus pasveikino Radviliškio rajone išrinktas Seimo narys konservatorius Antanas Čepononis?

Su pergale mero rinkimuose gavau labai daug sveikinimų iš Lenkijos, Ukrainos bei Lietuvos. Mūsų rajone išrinktas Seimo narys A.Čepononis manęs su pergale dar nepasveikino, nors buvome pirmadienį susitikę  Burbiškių dvare, šventėje. Na, tikiuosi, dar pasveikins.

Ar, jūsų nuomone, administracijos direktorė konservatorė J. Margaitienė, rinkimų metu pripažinta kaip papirkinėjusi rinkėjus, verta  šio politinio pasitikėjimo posto?

Ar  administracijos direktorė rinkimų metu papirkinėjo rinkėjus negaliu konkrečiai atsakyti, nes neturiu tokios oficialios medžiagos.

Socialiniuose tinkluose administracijos direktorės pavaduotojas Justinas Pranys skundžiasi, jog kaip meras savo veiklą pradėsite nuo „galvų kapojimo“? Kieno galva bus „nukirsta“ pirmiausia?

Pirmiausia aš nepasakiau tokios frazės, jog „kaposiu galvas“. Administracijos direktoriaus pavaduotoją Justiną Pranį priskiriu prie naujos kartos politikų, kurie įneša naujos politinės kultūros. Tik reikia suprasti, kad vienas dalykas  būti Šeduvos seniūnu, o visai kitas – užimti politinio pasitikėjimo postą. Man nesuprantamas J. Pranio iššūkis. Galiu tik pasakyti, jog jaunas politikas protingai nepatylėjo. Niekam galvų nesiruošiu kapoti.

Radviliškio rajono vicemeras M. Pauliukas atsistatydina. Ką norėtumėte matyti vicemero poste?

Manau, artimiausiame Tarybos posėdyje Taryba patenkins vicemero M. Pauliuko atsistatydinimo prašymą. Kas užims vicemero postą, pavardės dar neturiu, tai bus sprendžiama derybų metu, kai susikurs koalicija. Tik nereikia pamiršti, jog vicemeras siūlomas mero teikimu.

Ar pasibaigus karantinui siūlysite atgaivinti Radviliškio mieste Joninių, Užgavėnių šventes, kurias buvęs meras A. Čepononis „ištrėmė“ iš miesto?

Užgavėnių šventė pastaruoju metu vyksta Kleboniškių kaime ir ji gali peraugti į regioninę šventę. Manau, kad šventės turi vykti savo vietose – Užgavėnės turi vykti ir Šeduvoje, ir Radviliškyje, ir Baisogaloje.

Kokia jūsų nuomonė apie savivaldybės tinklapyje pasirodžiusią informaciją apie Seimo nario A. Čepononio dėka gautas lėšas Vaižganto progimnazijos stadiono atnaujinimui? Ar jūs buvote informuotas, kad tokia informacija bus pateikta savivaldybės tinklapyje?

Kai ši žinutė pasirodė savivaldybės tinklapyje, dar nebuvau inauguruotas į merus, tačiau ją perskaitęs labai nustebau, nes apie Vaižganto progimnazijos stadiono rekonstrukciją buvo kalbama 3-4 metus. Viena ausimi girdėjau, jog pinigai, skirti šiai rekonstrukcijai buvo nukreipti Šeduvos stadionui. Kad  gautos lėšos Vaižganto progimnazijos stadionui yra tik Seimo nario nuopelnas, nėra  to įrodančio dokumento.

Administracijos direktorė J. Margaitienė papildė mero atsakymą: „2008 m. buvo padarytas šio stadiono rekonstrukcijos projektas, kuris dabar paseno, taip pat nebeliko ir programos, pagal kurią turėjo būti gaunami pinigai. Atsiradus naujai finansavimo programai, Seimo narys apie ją informavo, mes pateikėme prašymą ir gavome finansavimą“.

Taigi vis dėlto įdomu, kur čia Seimo nario A. Čepononio nuopelnas, jeigu visą darbą atliko savivaldybės administracijos darbuotojai?

Kaip žadate bendrauti su Seimo nariu A. Čepononiu, kuris išėjo į Seimą norėdamas padėti rajonui – juk jūsų abiejų tikslai vienodi?

Sveikintina Seimo nario iniciatyva padėti rajonui, na, o mano durys jam visada atidarytos. Manau, jog mes išlaikysime savo įtakos sferas – Seimo narys tegul rūpinasi įstatymų leidimais, o savo rajone mes patys susitvarkysime. Na, Seimo narys kol kas pas mane užsukęs nebuvo – gal negali susitaikyti su rinkimų rezultatais.

Bandys peržiūrėti ligoninės direktoriaus atlyginimą

Paklaustas, ką darys, kad padidėtų rajono gyventojų vidutiniai atlyginimai, meras V. Simelis atsakė, jog netrukus peržiūrės Radviliškio ligoninės direktoriaus atlyginimo dydį, nes jis labai skiriasi nuo vidutinio ligoninės darbuotojo atlyginimo, nekalbant jau apie palyginimą su slaugytojų atlyginimais. „Bandysime žiūrėti, ar Radviliškio ligoninės direktoriaus atlyginimą galima artinti prie vidutinio šios įstaigos darbuotojo atlyginimo“,- sakė meras.

Na, o kad didėtų gyventojų atlyginimai, reikia pritraukti investicijas, atgaivinti verslą.

Laukia sprendimų iš direktorės ir jos pavaduotojo

Spaudos konferencijos metu paklausta, ar nežada atsistatydinti, administracijos direktorė J. Margaitienė tvirtai atsakė, jo kaip dirbo  savo poste, taip planuoja dirbti ir ateityje. „Dirbu ir dirbsiu, visi darbai suplanuoti, o jie per vieną dieną nepasidaro. Nusiskundimų dėl mano darbo nebuvo, rajone turiu didelį pasitikėjimą, taip pat jaučiu didelę atsakomybę prieš 11 Tarybos narių, prieš rajono gyventojus. Jeigu keisis administracijos direktorius, Radviliškio rajono gyventojams bus blogai – juk šios pareigybės ištisas mokslas ir nepertraukiamas nuoseklus darbas“,- sakė J. Margaitienė.

Radviliškiečiams, stebėjusiems posėdį, šis jos pasisakymas sukėlė šypseną.
Tačiau, mero nuomone, pakeitus  administracijos direktorių, rajonas nesugrius, nes su projektais bei tęstiniais darbais dirba skyrių specialistai ir vedėjai. „Nematau tragedijos, jeigu pasikeis administracijos direktorė“,- sakė V.Simelis.

Pasak mero, jis laukia administracijos direktorės J. Margaitienės bei jos pavaduotojo J. Pranio sprendimų dėl užimamų postų.

Koalicija bus be konservatorių

Spaudos konferencijoje mero buvo pasiteirauta, su kuo jis sudarys koaliciją. V.Simelis atsakė, jog į koaliciją kvies socialdemokratus, „darbiečius“, „valstiečius“, nepartinius Tarybos narius. „ Į šią koaliciją nekviesiu konservatorių, tačiau priimant rajonui svarbius sprendimus tarsimės su visais Tarybos nariais“,- sakė meras. 

Rajonas „nusivažiavo“ – net  gali pritrūkti lėšų socialinėms pašalpoms

Paklausta, kodėl Radviliškio rajone toks didelis nedarbas bei maži gyventojų vidutiniai atlyginimai, administracijos direktorė atsakė, jog tokia padėtis visoje Lietuvoje. „Radviliškis niekuo nesiskiria nuo kitų rajonų.

Pavyzdžiui, nedarbo procentas Lietuvoje siekė 15,1 proc. Radviliškyje – 17,4 proc. Tačiau kaimyniniuose rajonuose nedarbo procentas buvo dar didesnis. Tokia situacija susiklostė dėl pandemijos. Galima pasidžiaugti, jog į biudžetą labai gerai renkamas gyventojų pajamų mokestis – jau surinkta per 7 milijonus eurų. Gal tai lėmė minimalios algos padidėjimas. Kadangi nuo pandemijos nukentėjusiems gyventojams mokama daugiau pašalpų, metų pabaigoje galima pritrūkti lėšų, numatytų 2021 m. biudžete,  socialinėms pašalpoms“,- sakė direktorė.

Tad neaišku, kokių išeičių bus ieškoma iš šios situacijos – ar savivaldybė ims paskolą, ar kai kuriems gyventojams „nurėš“ pašalpas. Beje, norime priminti, jog iš socialinėms reikmėms skirtų pinigų tvirtinant biudžetą buvo „nurėžtas“ milijonas eurų.

(Bus daugiau)

Jonas Petrikas

Total
8
Dalinasi
Related Posts