Socialiniai tinklai

Aktualijos

Melo ir skolų liūne paskendęs šiaulietis po dešimties metų surastas ir pargabentas į Lietuvą

Avatar

Paskelbta

data

Dvidešimt keturi nuo šio vyro nukentėję asmenys nebesitikėjo, kad iš jų pinigus išviliojęs ir į Jungtinę Karalystę išvykęs šiaulietis bus surastas ir parskraidintas į Lietuvą. 2009 metų spalį teisėsaugos pareigūnai jį pripažino įtariamuoju dėl sukčiavimo bei dokumentų klastojimo ir paskelbė jo paiešką. Buvo gautas Europos sąjungos arešto orderis.

Bėgti iš Lietuvos 44 metų vyras buvo priverstas, kai iki ausų įklimpo melo ir skolų liūne. Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad šiaulietis yra skolingas apie 16 tūkstančių eurų žmonėms, kuriuos apgavo, žadėdamas jiems 2009 metais suorganizuoti pigesnes keliones į Paryžių ir Madonos koncertą Taline. Pinigus rinko dar litais, neišduodams jokių dokumentų. Kai viena moteris paprašė išrašyti pinigų gavimo kvitą, jis jį suklastojo, nurodydamas vieno savo pažįstamo įmonės rekvizitus.

Kai kelionių šiaulietis nesuorganizavo ir žmonės pradėjo skambinti, reikalaudami grąžinti pinigus, jis vis aiškino, kad kelionės žlugo ne dėl jo kaltės, kad jos bus suorganizuotos vėliau arba bus grąžinti pinigai. 2009 m. emigravęs į Jungtinę Karalystę vyras į Lietuvoje apgautų ir paliktų žmonių  skambučius pradžioje dar atsiliepdavo ir maitindavo juos pažadais grąžinti pinigus, vėliau telefono ragelio nebekėlė.

Ieškomas vyras Jungtinėje Karalystėje pragyveno dešimtmetį. Šiuo metu jau 54 metų sulaukęs šiaulietis teigia, kad apie savo paiešką sužinojo prieš trejetą metų iš Lietuvos teisėsaugos skelbtos informacijos internete. Nuo 2012-ųjų jis gyveno jau su nebegaliojančiu asmens dokumentu. Vyras įkliuvo šiais metais, kai kreipėsi į Lietuvos ambasadą, norėdamas pasikeisti nebegaliojantį asmens tapatybės  dokumentą. Šių metų kovą jis buvo parskraidintas į gimtinę ir dabar už grotų laukia teismo.

Ikiteisminio tyrimo metu Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai surinko daug vyrą charakterizuojančios medžiagos iš jo praeities. Pasirodo, dar prieš aferą su kelionėmis šiaulietis, kaip apibūdino vienas su juo reikalų turėjęs asmuo, buvo talentingas sukčius.

Jis visiems prisistatydavo verslininku, turinčiu įmonių Rusijoje ir vykdančiu prekybą mediena. Įtraukti į savo verslą jis  žadėjo ne vienam pažįstamam. Iš vieno jų 2006 metų vasarą šiaulietis pasiskolino 15 000 litų verslui pradėti, po poros metų – dar 8400 litų. Skolos dokumentų pasirašyta nebuvo, bet buvo pažadas skolintoją įtraukti į prekybos mediena verslą. Deja, pažadas liko pažadu, nes jokio verslo nebuvo. Pinigų taip pat neliko.

2008 metų rudenį šiaulietis tapti verslo dalininku pasiūlė ir dar vienam savo pažįstamam. Pastarasis šiuo tikslu „verslininkui“  paskolino 52 000 litų. Tačiau, pamatęs, kad šiaulietis žadėtų pažadų nepildo, be to, ir jokio verslo nėra, paprašė pinigus grąžinti.

„Verslininko“ atsakymas  buvo: „pinigų nebėra“ .Šiaulietis skolintojui pinigus žadėjo grąžinti ir sugalvojo tokią išeitį: prikalbino tetą įkeisti bankui savo butą, žadėdamas iš Anglijos jai siųsti pinigus, kad ši galėtų grąžinti paskolą. Deja, nei skola buvo grąžinta, nei teta iš Anglijos sulaukė pinigų ir bankui įkeistas butas atiteko pinigų skolintojui.

Išvykęs į Jungtinę Karalystę vyras ir toliau nesiliovė vilioti pinigus. Iš vienos ten gyvenančios lietuvės jis vis skolinosi ir skolinosi, kol ši paprašė skolą grąžinti. Tada vyras ryšius su ja nutraukė ir dingo. Per socialinius tinklus susiradusi šiauliečio artimuosius, moteris sužinojo tikrąją situaciją ir suprato, kad yra apgauta.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Teniso turnyras Baisogaloje

Avatar

Paskelbta

data

Artėjant vidurvasariui, atslūgstant COVID-19 karantino apribojimams, Gintaras Marcinkus šeštadienį, liepos 4 dieną, surengė pirmą atviruose kortuose turnyrą. Šį kartą sumanyta privilioti į šį gražų žaidimą daugiau merginų, tad turnyras buvo mišrus – žaidė 8 poros, atvykusios pas mus iš Kėdainių, Radviliškio, Šiaulių ir mūsų teniso mėgėjai.

Diena buvo puiki, nekaršta, silpnas  vėjelis, tad nedaug prakaituodami dar iki saulėlydžio žaidėjai turnyrą baigė. Pirmąją vietą laimėjo mūsiškiai – Beržūnė Kablytė ir Saulius Džiaugys, 6/4; 6/2 nugalėję Raimondą Genienę ir Saulių Štankelį . Žiūrovai gėrėjosi gerai žaidžiančia 11-mete, mums gerai pažįstamo trenerio Sauliaus Andriušaičio auklėtine – jiedu iškovojo trečiąją vietą. Nugalėtojams įteikta pereinamoji taurė, o kitiems – specialūs suvenyrai.

Liepos mėnesio 24 – 26 dienomis numatomas tradicinis jau 14-tasis Dučinsko taurei laimėti turnyras. Kviečiame dalyvauti visus norinčius.

Gintaras Marcinkus,

fotografijos Kazio Strolio

Skaityti daugiau

Aktualijos

Bijodamas žmonos, šiaulietis išsigalvojo apiplėšimą ir melavo policijai

Avatar

Paskelbta

data

Kai vieną birželio naktį policijos pagalbos prireikė gatvėje apiplėštam šiauliečiui, buvo sunku nuspėti, kaip pakryps įvykio tyrimas. O pakrypo taip, kad vyras iš  nukentėjusiojo tapo  įtariamuoju.

Buvo birželio 13-osios naktis, kai policija sulaukė pranešimo apie apiplėštą neblaivų vyrą. Paties nukentėjusio 30-mečio teigimu, jį, žingsniuojantį Šiauliuose, Pramonės gatve, užpuolė iš automobilio išlipę trys nepažįstami asmenys ir, į akis pripurškę pipirinių dujų bei lazda smogę į galvą, atėmė mobilųjį telefoną, cigaretes bei kuprinę su joje buvusiais 140 eurų. Nukentėjęs vyriškis teigė patyręs 448 eurų turtinę žalą. Policijoje nedelsiant buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl plėšimo, tačiau netrukus jis buvo nutrauktas.

Yla anksčiau ar vėliau išlenda iš maišo.  Šįkart tiesa atsiskleidė irgi labai greitai. Pareigūnams vyras prisipažino, kad nebuvo jokio užpuolimo ir jokio plėšimo.  Pasirodo, nežinia kur asmeninius daiktus pametęs neblaivus šiaulietis išsigando gresiančios žmonos rūstybės, todėl sugalvojo apiplėšimo scenarijų ir tikėjosi jos atlaidumo ir supratingumo. Visgi prablaivėjusiam vyrui atmintis sugrįžo – iš policijos komisariato einančiam namo jam į galvą toptelėjo mintis, kad savo daiktus jis galėjo palikti draugo, su kuriuo išvakarėse girtavo, bute. Nuojauta pasitvirtino. Apie daiktų atsiradimą šiaulietis nedelsdamas pranešė pareigūnams. Tiesa, dabar, jau nesmagu buvo prieš pareigūnus, tad pabijojo  jiems atskleisti tikrąją tiesą ir vėl pamelavo – nurodė, kad prarastus daiktus rado ne pas draugą, o  vieno daugiabučio namo konteineryje. Bet galiausiai vyras visgi prisipažino išsigalvojęs apiplėšimą bei klaidinęs pareigūnus ir papasakojo visą tiesą.

Kaip vėliau atskleidė policiją apgauti mėginusio vyriškio draugas, kurio bute abu girtavo, tą vakarą, palikęs visus savo daiktus, kompanionas išėjo parsinešti dar alkoholio, tačiau sugrįžti atgal jam nepavyko tikriausiai dėl koduotų laiptinės durų. Tada neblaivaus vyro galvoje ir prasidėjo sumaištis, kuri baigėsi rimtais nemalonumais.

Iš nukentėjusiojo įtariamuoju tapęs vyras teigia nuoširdžiai besigailintis dėl savo melo. Visgi atsakomybės išvengti nepavyks – jam pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą ir dėl to gresia baudžiamoji atsakomybė.

                      Vyresnioji specialistė Dovilė Vaitekūnaitė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019