Socialiniai tinklai

Aktualijos

Meilė už pinigus, arba kaip skaidrumo apaštalas nuo coronos gelbėjo

Avatar

Paskelbta

data

Darė politinę reklamą, o sąskaitą išrašė rajono savivaldybei. Tokią schemą užsuko rajono Tarybos Kontrolės komiteto pirmininkas, socialdemokratas Kazimieras Račkauskis. Tik skaidrumo apaštalui koją pakišo principingos savivaldybės tarnautojos.

Savo pinigėlių pašykštėjo

Karantino įkarštyje LSDP plačiai reklamavo meilę rinkėjams: viešai dalijo maistą, apsaugines medicinos priemones. Neatsiliko ir Radviliškio rajono LSDP skyriaus pirmininkas K. Račkauskis.
Gyventojams rajono socdemų vadas išdalijo lankstinukus su savo pavarde ir apsauginių priemonių už porą šimtų eurų. Bet nemokamų pietų nebūna.
Rūpestį rinkėjams pademonstravęs K. Račkauskis iškart sąskaitą išrašė Radviliškio savivaldybės administracijai.

Dezinfekantą prilygino benzinui

Radviliškio rajono tarybos nariai kas mėnesį gauna po kelis šimtus eurų vadinamosioms kanceliarinėms išlaidoms. Tai yra, suskaičiuoja, kiek benzino sudegino rinkėjus lankydami, kiek belankydami mašinas sugadino. Suskaičiavę patirtus nuostolius, savivaldybės administracijai sąskaitas išrašo.

Savivaldybė nesiaiškina, ar politikai rinkėjus lankė, ar su panomis mašinas laužė – sąskaitas apmoka.

K. Račkauskis nepasikuklino ir balandžio mėnesį išrašė 220 eurų sąskaitą. Ne už benziną, o dezinfekantus ir apsaugos priemones, kuriomis esą rajono gyventojus nuo coronos gelbėjo.

Sąskaita  nebuvo apmokėta.

„Deja, mėnesio pabaigoje gavau atsakymą, kad šios išlaidos nėra priskiriamos prie Tarybos nario kanceliarinių išlaidų ir jos man nebuvo kompensuotos”, – apgailestavo socialdemokratas K. Račkauskis redakcijai atsiųstame laiške.

Meilę kompensacijoms išteisino

Valstybės tarnybos įstatymas reikalauja nepriekaištingos Tarybos nario moralės, nekompromituoti savo elgesiu valstybės institucijų. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija prideda – šiukštu, nevalia net viešųjų ir privačių interesų painiojimo regimybė.

K. Račkauskis pats prisipažino, kad dovanas dalijo ne anonimiškai, o kaip socialdemokratas, rajono Tarybos narys.

Pakvipo prasižengimu etikai. Bet ne Radviliškyje. Savivaldybės moralės sergėtojai pavartė įstatymą ir nusprendė – anoks čia pažeidimas skelbtis, kad taip myli rinkėjus, kad gviešiesi valdiškos kompensacijos. Išvada – socialdemokratų vadas K. Račkauskis pasielgė etiškai, nes kompensaciją už akciją jam nebuvo išmokėta.

Etiškai pasielgęs tikina ir pats K. Račkauskis.

Kontrolės komiteto pirmininkas  nežino Tarybos reglamento?

K. Račkauskio schema neišdegė vien dėl to, kad principingai pasielgė savivaldybės kanceliarijos darbuotojos, užbėgusios už akių bandymui pasinaudoti biudžeto pinigais. Ne bet kam, o pačiam tų pinigų prievaizdui, nuo piktnaudžiavimų serginčiam.

Pinigų iš biudžeto negavęs jaunasis socialdemokratas K. Račkauskis liko nepatenkintas. Ir redakcijai atsiųstame atsakyme į klausimus Tarybos reglamentą jis pavadino netobulu.

Imkime ir patikėkime, kad rajono Tarybos narys K. Račkauskis neskaito Tarybos dokumentų ir įstatymų. Tarkime, neskaitė ir nepartinio Tarybos nario Gedimino Lipnevičiaus raginimo Tarybos nariams keisti nusistovėjusią tvarką: oficialiai atsisakyti išmokų politikams ir pinigus paskirti medicinos priemonėms. Neskaitė, nežinojo, bet kaip čia su morale? Gal taip pat kaip ir su paties mero, konservatoriaus Antano Čepononio, kurio fotografijų paroda su trenksmu už tuos pačius biudžeto pinigus prieš rinkimus po rajoną vežiota?

Ieškojo, ko nepadėjęs

Į dviprasmišką situaciją jaunasis socialdemokratas K. Račkauskis įsivelia jau ne pirmą kartą. Prieš keletą mėnesių rajono Taryba skyrė pinigų gatvės, kurioje šis politikas turi nekilnojamojo turto, asfaltavimui. Balsuojant K. Račkauskis nusišalino. Kad išvengtų viešųjų ir privačių interesų konflikto. Bet iškart įsižeidė, kai pinigų skyrimo istoriją aprašė „Radviliškio kraštas“. Paaiškėjo, kad ir be jo paties gatvės asfaltavimu pasirūpino kolegos socialdemokratai.

K. Račkauskis ūmai pamiršo, dėl ko nusišalino Taryboje, pasipiktino ir užsipuolė redakciją. Taip, sklypą turi, gatvė bus asfaltuojama, bet jokių interesų jis neturėjo. Pasitaškė įžeidinėjimais „Facebook’e“ ir surašė ilgą ir graudų skundą Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai. Apie tai, kaip buvo nuplėšta jo garbė ir orumas.

Nuplėštos garbės Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba nerado, todėl skundą atmetė. Tik lieka klausimas, ar skundais ir dovanomis politikų garbė ir orumas uždirbamas?

Bežemis Valstietis

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Radviliškio ligoninėje – Covid -19 viruso protrūkis

Avatar

Paskelbta

data

Neseniai Radviliškio ligoninė išgarsėjo dėl šioje įstaigoje išplitusios niežų epidemijos, rugsėjo 14 dieną redakciją  pasiekė  ligoninės  darbuotojų  informacija dėl Covid – 19 virusu  užsikrėtusių ligonių bei darbuotojų.

Covid – 19 viruso židinys – Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje

Į savaitraščio  redakciją kreipėsi Radviliškio ligoninės darbuotojos dėl Covid -19 viruso plitimo šioje įstaigoje. Pasak besikreipusiųjų, šią informaciją ligoninės vadovas V. Smalinskas bando nuslėpti, o pačioje ligoninėje kilusi didelė sumaištis.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija  nedelsiant kreipėsi į Radviliškio ligoninės vadovą V. Smalinską  dėl  situacijos paaiškinimo, tačiau  net kitą dieną atsakymo dar nebuvo gauta. Tikimės, kad direktorius turi svarbesnių reikalų, nei informuoti radviliškiečius apie niežų ir koronaviruso epidemijas Radviliškio ligoninėje.

Savaitraščio redakcija  kreipėsi ir į Sveikatos apsaugos ministrą A. Verygą bei Radviliškio rajono savivaldybės  vadovus, prašydama patikslinti informaciją dėl koronaviruso paplitimo ligoninėje.

Atsitiktinumas, ar ne, bet tik  pateikus užklausą Sveikatos apsaugos ministerijai, po kurio laiko rajono savivaldybė savo socialinėje paskyroje pranešė apie Covid – 19 virusu užsikrėtusį Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientą bei darbuotoją.

Iš savivaldybės atsiųstame rašte informacija apie koronavirusą ligoninėje buvo patvirtinta: „Šiuo metu testuojami tiek skyriuje dirbantys slaugos darbuotojai, tiek pacientai, aiškinamasi ligos išplitimo mastas. Susirgęs pacientas išvežtas į Šiaulių infekcinę ligoninę tolesniam gydymui“.
Rugsėjo 16 dieną buvo pranešta, kad užfiksuoti dar du Covid-19 ligos atvejai Radviliškio rajone. Vienas atvejis iš užregistruotųjų siejamas su Radviliškio ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriumi. Susirgę asmenys izoliuoti. Asmenys, turėję kontaktų su susirgusiaisiais, įspėti dėl būtinybės izoliuotis. Vadinasi, Covid – 19 virusas Radviliškio ligoninėje  bei  rajone žaibiškai plinta.

Informacijos skelbti nebuvo reikalo?

Pasiteiravus savivaldybės vadovų, kodėl informacija apie Covid – 19 viruso židinį Radviliškio ligoninėje buvo paskelbta tik 15 valandą, kai ligoninės personalo darbuotojai panikuoti pradėjo daug anksčiau. Pasak  rajono vadovų, „informacija apie naujus COVID-19 atvejus paskelbiama visuomenei tuomet, kai ji būna gaunama iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, kai ji yra tiksli ir aiški. Grėsmę pacientams ir darbuotojams labiau kelia skleidžiami gandai, kurie sėja baimę ir paniką“. 
Tikėtina, kad  labiau paniką ir baimę sėja nežinomybė apie viruso paplitimo mastą bei jo ištakų vietą ir laiku nepateikta savivaldybės valdininkų  informacija. Pakalbinti radviliškiečiai buvo sunerimę, kodėl nei meras, nei Ekstremalių situacijų komisijos operacijų centro koordinatorius E. Pranys laiku nepranešė apie koronaviruso plitimą pačios ligoninės viduje.

Ligoninėje pacientų lankymas draudžiamas

Pasiteiravus, ar dėl  koronaviruso  išplitimo Radviliškio ligoninėje ji bus uždaryta, buvo atsakyta, kad to daryti nėra būtinybės. Šiuo metu pacientai aptarnaujami Radviliškio konsultacinėje poliklinikoje, o ligoninės stacionare gulinčių pacientų lankymas  uždraustas.

(Bus daugiau)

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio geležinkelio stotyje rastas baltarusiškų rūkalų krovinys

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio geležinkelio stotyje pasieniečiai aptiko, įtariama,
krovininiu traukiniu iš Baltarusijos atgabentus 8 tūkst. pakelių
kontrabandinių cigarečių.

Ketvirtadienį Radviliškio geležinkelio stotyje Valstybės sienos
apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai kartu su AB
„Lietuvos geležinkeliai“ Saugos ir rizikų valdymo departamento
darbuotojais rado 30 polietilenu apvyniotų paketų. Jie gulėjo šalia
geležinkelio bėgių prie krovininio traukinio sąstato, kuris prieš
kelias valandas atvyko į šią stotį iš Baltarusijos.

Aptikti paketai buvo drėgni, nes, manoma, buvo į Lietuvą atgabenti
cisternoje su skystomis trąšomis.

Išardę paketus pasieniečiai rado 7000 pakelių cigarečių „Fest“
ir 1000 pakelių cigarečių „NZ Gold“, paženklintų
baltarusiškais akcizo ženklais.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis
Pagėgių pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Cigaretės saugomos Pagėgių pasienio rinktines Šiaulių pasienio
užkardoje.

Aistė Žalnieraitienė

Valstybės sienos apsaugos tarnybos

prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Pagėgių pasienio rinktinės

Viešųjų ryšių vyresnioji specialistė

  +370 46 397849

  Gintaro g. 1, LT-92237 Klaipėda

aiste.zalnieraitiene@vsat.vrm.lt

http://www.pasienis.lt

 

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019