Socialiniai tinklai

Aktualijos

Meilė už pinigus, arba kaip skaidrumo apaštalas nuo coronos gelbėjo

Avatar

Paskelbta

data

Darė politinę reklamą, o sąskaitą išrašė rajono savivaldybei. Tokią schemą užsuko rajono Tarybos Kontrolės komiteto pirmininkas, socialdemokratas Kazimieras Račkauskis. Tik skaidrumo apaštalui koją pakišo principingos savivaldybės tarnautojos.

Savo pinigėlių pašykštėjo

Karantino įkarštyje LSDP plačiai reklamavo meilę rinkėjams: viešai dalijo maistą, apsaugines medicinos priemones. Neatsiliko ir Radviliškio rajono LSDP skyriaus pirmininkas K. Račkauskis.
Gyventojams rajono socdemų vadas išdalijo lankstinukus su savo pavarde ir apsauginių priemonių už porą šimtų eurų. Bet nemokamų pietų nebūna.
Rūpestį rinkėjams pademonstravęs K. Račkauskis iškart sąskaitą išrašė Radviliškio savivaldybės administracijai.

Dezinfekantą prilygino benzinui

Radviliškio rajono tarybos nariai kas mėnesį gauna po kelis šimtus eurų vadinamosioms kanceliarinėms išlaidoms. Tai yra, suskaičiuoja, kiek benzino sudegino rinkėjus lankydami, kiek belankydami mašinas sugadino. Suskaičiavę patirtus nuostolius, savivaldybės administracijai sąskaitas išrašo.

Savivaldybė nesiaiškina, ar politikai rinkėjus lankė, ar su panomis mašinas laužė – sąskaitas apmoka.

K. Račkauskis nepasikuklino ir balandžio mėnesį išrašė 220 eurų sąskaitą. Ne už benziną, o dezinfekantus ir apsaugos priemones, kuriomis esą rajono gyventojus nuo coronos gelbėjo.

Sąskaita  nebuvo apmokėta.

„Deja, mėnesio pabaigoje gavau atsakymą, kad šios išlaidos nėra priskiriamos prie Tarybos nario kanceliarinių išlaidų ir jos man nebuvo kompensuotos”, – apgailestavo socialdemokratas K. Račkauskis redakcijai atsiųstame laiške.

Meilę kompensacijoms išteisino

Valstybės tarnybos įstatymas reikalauja nepriekaištingos Tarybos nario moralės, nekompromituoti savo elgesiu valstybės institucijų. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija prideda – šiukštu, nevalia net viešųjų ir privačių interesų painiojimo regimybė.

K. Račkauskis pats prisipažino, kad dovanas dalijo ne anonimiškai, o kaip socialdemokratas, rajono Tarybos narys.

Pakvipo prasižengimu etikai. Bet ne Radviliškyje. Savivaldybės moralės sergėtojai pavartė įstatymą ir nusprendė – anoks čia pažeidimas skelbtis, kad taip myli rinkėjus, kad gviešiesi valdiškos kompensacijos. Išvada – socialdemokratų vadas K. Račkauskis pasielgė etiškai, nes kompensaciją už akciją jam nebuvo išmokėta.

Etiškai pasielgęs tikina ir pats K. Račkauskis.

Kontrolės komiteto pirmininkas  nežino Tarybos reglamento?

K. Račkauskio schema neišdegė vien dėl to, kad principingai pasielgė savivaldybės kanceliarijos darbuotojos, užbėgusios už akių bandymui pasinaudoti biudžeto pinigais. Ne bet kam, o pačiam tų pinigų prievaizdui, nuo piktnaudžiavimų serginčiam.

Pinigų iš biudžeto negavęs jaunasis socialdemokratas K. Račkauskis liko nepatenkintas. Ir redakcijai atsiųstame atsakyme į klausimus Tarybos reglamentą jis pavadino netobulu.

Imkime ir patikėkime, kad rajono Tarybos narys K. Račkauskis neskaito Tarybos dokumentų ir įstatymų. Tarkime, neskaitė ir nepartinio Tarybos nario Gedimino Lipnevičiaus raginimo Tarybos nariams keisti nusistovėjusią tvarką: oficialiai atsisakyti išmokų politikams ir pinigus paskirti medicinos priemonėms. Neskaitė, nežinojo, bet kaip čia su morale? Gal taip pat kaip ir su paties mero, konservatoriaus Antano Čepononio, kurio fotografijų paroda su trenksmu už tuos pačius biudžeto pinigus prieš rinkimus po rajoną vežiota?

Ieškojo, ko nepadėjęs

Į dviprasmišką situaciją jaunasis socialdemokratas K. Račkauskis įsivelia jau ne pirmą kartą. Prieš keletą mėnesių rajono Taryba skyrė pinigų gatvės, kurioje šis politikas turi nekilnojamojo turto, asfaltavimui. Balsuojant K. Račkauskis nusišalino. Kad išvengtų viešųjų ir privačių interesų konflikto. Bet iškart įsižeidė, kai pinigų skyrimo istoriją aprašė „Radviliškio kraštas“. Paaiškėjo, kad ir be jo paties gatvės asfaltavimu pasirūpino kolegos socialdemokratai.

K. Račkauskis ūmai pamiršo, dėl ko nusišalino Taryboje, pasipiktino ir užsipuolė redakciją. Taip, sklypą turi, gatvė bus asfaltuojama, bet jokių interesų jis neturėjo. Pasitaškė įžeidinėjimais „Facebook’e“ ir surašė ilgą ir graudų skundą Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai. Apie tai, kaip buvo nuplėšta jo garbė ir orumas.

Nuplėštos garbės Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba nerado, todėl skundą atmetė. Tik lieka klausimas, ar skundais ir dovanomis politikų garbė ir orumas uždirbamas?

Bežemis Valstietis

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Ar milijoninės vertės vamzdžių keitimas didins šilumos kainą?

Avatar

Paskelbta

data

Balandžio 1 d. vykusiame Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje nemažai nepatogių klausimų sulaukė UAB „Radviliškio šiluma“ direktorius Pranas Mickaitis. Tarybos narių bei radviliškiečių akį patraukė įspūdingi skaičiai „Radviliškio šilumos“ ataskaitoje už  2020 metus – šiluminių trasų keitimas kainuos apie 2 milijonus eurų.

Ar ne per brangus projektas?

Tarybos narys Gediminas Lipnevičius suabejojo, ar ne per brangiai bus keičiamos antžeminės šilumos trasos į požemines – ataskaitoje parašyta, jog 1444,52 metro magistralinių šilumos tiekimo tinklų pakeitimo kaina – apie 2 milijonus eurų. Kadangi „Radviliškio šilumos“ vadovas P. Mickaitis dar nebuvo prisijungęs prie posėdžio, šios bendrovės specialistė į klausimą atsakyti nesugebėjo.

Visos investicijos gula ant vartotojų pečių…

Klausimų „Radviliškio šilumos“ direktoriui turėjo ir prie Tarybos posėdžio prisijungęs radviliškietis. „Ar šiluminių trasų pakeitimo investicija neguls ant vartotojų pečių – kiek trasų buvo keičiama, tiek didėjo šilumos kaina – beje, Radviliškyje šildymo kaina didėja septynerius metus iš eilės. Kodėl dėl nežinomų priežasčių didėja ir šilumos kiekis, ateinantis į namą, nors ir administratorius, ir šilumininkai teigia nieko nereguliuojantys?“ – klausė gyventojas.

Beje, savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė, kad gyventojai žiemą pastebėjo ryškų šilumos padidėjimą nakties metu.

Šiluma jau metus nebrangsta…

Prie Tarybos posėdžio prisijungęs „Radviliškio šilumos“ vadovas atsakė į Tarybos nariams bei gyventojams kylančius klausimus. Pasak  P. Mickaičio, šiluminių trasų keitimas kainavo ne 2 milijonus eurų, o tik  milijoną su trupučiu (koks tas truputis, direktorius neįvardijo). „Sąmatinė  projekto vertė buvo 2 mln. eurų, tačiau konkurse dalyvavo 10  įmonių ir suma pamažėjo“,- sakė P. Mickaitis. Šiuo metu keičiami paskutiniai antžeminių šiluminių trasų metrai iš buvusių 25 kilometrų.

„Radviliškio šilumos“ vadovas visus labai nustebino tikindamas, jog  šiluma nebrangsta jau nuo 2020 m. rugpjūčio mėnesio. „Šilumos pastovioji dalis 2,98  nesikeičia, o brangsta kintamoji dalis dėl kuro  kainos“,- sakė P. Mickaitis. Keistokas paaiškinimas – nors šią žiemą biržoje kuras ir buvo atpigęs, radviliškiečiai  šilumos atpigimą vargu, ar pajuto…

Pjauną šaką, ant kurios sėdi?

Buvo aptartas ir daugiabučių namų  renovacijos klausimas. Gyventojų nuomone,  Radviliškio rajone daugiabučių namų renovacija vyksta labai vangiai, nes renovacijos administratorius – „Radviliškio šiluma“. Kaip žinia, renovacijos paskirtis – taupyti šilumos energiją daugiabučiuose namuose, tad  galimai „Radviliškio šiluma“ ir nenori pjauti šakos, ant kurios sėdi – juk taupant šilumą sumažės ir šios įmonės pajamos.

Tačiau P. Mickaitis patikino, kad taip tikrai nėra ir renovacijos rūpesčius  jis su džiaugsmu atiduotų  kitam administratoriui: „Mes pradėjome administruoti daugiabučių renovaciją, nes turėjome specialistų ir jų nereikėjo papildomai samdyti – taip buvo sutaupytos biudžeto lėšos“.

Tik įdomu, nuo kada konservatoriai pradėjo rūpintis biudžeto ar gyventojų lėšų taupymu? Radviliškiečių nuomone,  jeigu galimai nuo renovacijos projekto nieko „nenubyrėtų“, vargu, ar „Radviliškio šilumos“ vadovai  jo  imtųsi – juk šio proceso metu tenka nuolat išklausyti nepatenkintų gyventojų skundų dėl renovacijos darbų  bei didelių kainų.

Jonas PetrikasSkaityti daugiau

Aktualijos

Informacija apie COVID-19 Radviliškio rajone: sergamumo statistika, skaičiai ir ribojama švietimo įstaigų veikla

Avatar

Paskelbta

data

Nauji atvejai – 2 (7 dienų vidurkis – 4), sergančiųjų – 63, pasveikusiųjų – 2 224, nauji atvejai per 14 d. 100 tūkst. gyventojų – 173,5. Naujų atvejų pokytis (per savaitę) – -12,1 proc. Mirtys nuo COVID-19 – 32, iš viso su Covid-19 diagnoze – 88.

Radviliškio rajone šiuo metu aktualūs protrūkiai fiksuojami vienoje transporto įmonėje, vienoje siuvimo įmonėje, Radviliškio kelių tarnyboje, Radviliškio lopšelyje-darželyje „Eglutė“, kiti susirgimai fiksuojami šeimose.

Nuo 2020 metų rugsėjo 21 d. iki šiol Radviliškyje veikiančiame mobiliajame COVID-19 patikros punkte ištirta 4 799 mėginių dėl COVID-19 ligos, iš jų 1 292 – teigiami, tame pačiame punkte nuo kovo 9 d. vykdomi profilaktiniai tyrimai greitaisiais antikūnų testais, ištirti 325 mėginiai, vienu atveju mėginys buvo teigiamas.

Radviliškio rajono švietimo įstaigose – infekcijų plitimą ribojantis režimas

Informuojame, kad, siekiant taikyti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimą mažinančias priemones, infekcijų plitimą ribojantis režimas įvestas šiose Radviliškio rajono švietimo įstaigose:

 • nuo 2021 m. kovo 31 d. iki 2021 m. balandžio 6 d. – Radviliškio Vaižganto progimnazijos 4a ir 4c klasėse.
 • nuo 2021 m. kovo 30 d. iki 2021 m. balandžio 9 d. – Radviliškio lopšelio-darželio „Eglutė“ grupėje „Želmenėliai“.
 • nuo 2021 m. balandžio 1 d. iki 2021 m. balandžio 11 d. – Radviliškio lopšelio-darželio „Kregždutė“ grupėje „Kačiukai“.
 • nuo 2021 m. balandžio 6 d. iki 2021 m. balandžio 13 d. – Radviliškio r. Palonų daugiafunkcio centro ikimokyklinio ugdymo grupėje „Pelėdžiukai“.

Nurodytu laikotarpiu ugdymas kontaktiniu būdu nurodytose įstaigų klasėse ar grupėse sustabdomas, jis organizuojamas nuotoliniu ugdymo proceso organizavimo būdu, vadovaujantis galiojančiais teisės aktais.

Vakcinavimas ir testavimas – būdai sustabdyti pandemiją

Kviečiame visus, nerimaujančius, kad su jais nesusisiekta dėl skiepijimosi, susisiekti su savo šeimos gydytoju.

Kviečiame naudotis mobiliojo punkto teikiama galimybe išsitirti antikūnus ir atskirų grupių asmenis, kuriems rekomenduojama testuotis dėl vykdomos veiklos, intensyviau registruotis antikūnų testui telefonu 1808 arba internetu 1808.lt arba kreiptis į savo polikliniką ir užtikrinti savo ir savo klientų saugumą. Tyrimai atliekami Radviliškyje veikiančiame mobiliajame COVID-19 patikros punkte (Radmės g. 1, Radviliškyje) arba jūsų poliklinikoje. Šiuo metu testuotis nemokamai kviečiami kontaktiniu būdu dirbantys:

 • asmens sveikatos priežiūros darbuotojai;
 • socialinių paslaugų įstaigų darbuotojai;
 • ugdymo įstaigų darbuotojai;
 • psichologai, psichoterapeutai;
 • vaistinių darbuotojai;
 • muziejų, kitų ekspozicijų erdvių, bibliotekų, jų ir valstybės archyvų skaityklų ir valstybės kultūrinių rezervatų direkcijų darbuotojai;
 • profesionalių scenos menų kolektyvų (chorų, teatrų trupių, orkestrų ir kt.) darbuotojai;
 • valstybei svarbias funkcijas vykdantys darbuotojai, dirbantys nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbiose įmonėse;
 • audinių ūkių darbuotojai;
 • vidaus reikalų sistemoje dirbantys specialistai, muitinės, policijos pareigūnai, ugniagesiai gelbėtojai ir kt.;
 • institucijų, įstaigų ir organizacijų darbuotojai bei savanoriai, užtikrinantys Lietuvos Respublikos karantino režimo priemonių laikymosi kontrolę;
 • prokuratūrų, teismų, notarų biurų darbuotojai, antstoliai ir jų darbuotojai.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi