Socialiniai tinklai

Aktualijos

Fotografijų paroda Pakalniškių bibliotekoje

Avatar

Paskelbta

data

Pakalniškių bibliotekoje veikia šeduviečio Tado Svetiko fotografijų paroda „Kalbantis laikas, sustingęs nebyliame triukšme“, kurioje vaizduojami miesto atspindžiai. Gatvės, žmonės, miesto šurmulys, naktis, diena, spalvos, nuotaika ir daug kitų vaizdų, kurie yra neatsiejama miesto dalis. Šiuos miesto vaizdus gali pamatyti visi apsilankę Pakalniškių bibliotekoje.

Nuo 2009 metų gyvenantis Londone T. Svetikas yra profesionalus fotografas, dirbantis reklamos srityje. Baigęs Šeduvos gimnaziją, jis mokėsi Vilniaus universitete, kur įgijo vadybos bei verslo administravimo bakalauro laipsnį. Išvykęs į Londoną, mokėsi Rytų Londono universitete, Stratford padalinyje, stažavosi d‘Artois universitete (Prancūzijoje). Yra įgijęs sporto ir fizinės veiklos mokslų baigimo sertifikatą. Aktyviai užsiima sportu, yra daug pasiekęs šioje srityje. Šiuo metu užsiima akademiniu irklavimu. Fotografuoti dar vaikystėje pradėjęs T. Svetikas šį pomėgį iš naujo pamilo 2011 metais. Autorius sako, kad fotografija – tai puiki priemonė sustabdyti akimirką, kai gali stabtelėti ir dar kartą pasižiūrėti: galbūt kažką praleidome, galbūt kažko nepamatėme…

„Ką ir kodėl aš fotografuoju? Klaidžiodamas miesto gatvėmis ieškau spalvų, žmonių ryšio tarpusavyje, neįprastų geometrinių formų, dinamikos ir įvairovės, taip pat stiliaus ir charakterio. Kalbant apie žmonių portretus, visada noriu atskleisti žmogaus nuoširdumą ir atrasti jo vidinę energiją. Mano nuomone, išliekamoji nuotraukos vertė yra tai, kas traukia žiūrovo akį net ir po daugelio metų ir niekada nepabosta“, – sakė parodos autorius T. Svetikas.

Miesto fotografijų parodoje „Kalbantis laikas, sustingęs nebyliame triukšme“ pristatomos 33 fotografijos. Pakalniškių bibliotekos lankytojai jomis galės grožėtis iki sausio mėnesio pabaigos.

 

 

Viešosios bibliotekos ir formacija ir nuotraukos

Fotografijų parodoje – Londono miesto atspindžiai

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje…

Avatar

Paskelbta

data

Kalba, kurią kalbam ir didžiuojamės, yra mūsų kalba!

Joje užtenka žodžių meilei

ir neapykantai, džiaugsmui

ir liūdesiui…

Ji niekuo negrasina, ji nieko neatstumia… Kaip ir visos kitos… Ji nori gyventi!!!

Kas moka žodį, randa kelią

Visur ir visada…

J.Marcinkevičius

Vasario 25-ą Vinco Kudirkos progimnazijos Indigo mieste vyko edukacinės pamokėlės, skirtos Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Jose dalyvavo priešmokyklinio  ugdymo programos vaikai. Pamokėlės prasidėjo J. Marcinkevičiaus eilėraščiu Gimtųjų žodžių apkabintas, kurį deklamavo Pelėdžiukų grupės mokinė Ema Blinstrubaitė. Lietuvių kalbos mokytoja Jovita Brunienė vaikams papasakojo apie gimtosios kalbos kilmę, jos išskirtinumą iš kitų pasaulio kalbų. Vaikai sužinojo, kad pirmąją lietuvišką abėcėlę sudarė pirmosios lietuviškos knygos Katekizmas autorius Martynas Mažvydas. Su bibliotekininkėmis mokiniai rinko gražiausius žodžius, kuriais tapo Mama, Lietuva. Vėliau vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie Lietuvą ir kalbą. Džiugu, kad mokiniai žinojo, kas parašė Lietuvos himną, kas Lietuvos sostinė, iš ko susideda sakiniai, puikiai atsakinėjo į klausimus, iš raidžių dėliojo žodžių dėliones. Pasibaigus pamokėlėms, palinkėjome priešmokyklinės grupės vaikams, kad mūsų gimtoji kalba skambėtų ne tik lūpose, bet ir jų širdelėse.

Vladislava Šiaudvytienė, bibliotekininkė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į Radviliškio ligoninę pateko narkotikų perdozavusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 25 d. 13.45 val. Radviliškyje, V. Kudirkos g. bute rastas
plastikinis maišelis, kuriame buvo balti milteliai, įtariama,
narkotinė medžiaga. Iš buto į Radviliškio ligoninės priėmimo
skyrių atvežta moteris, gim. 1994 m., įtariama, perdozavusi
narkotinių medžiagų.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi