Margučių šventė Beinoravoje

Balandžio 2 dieną Beinoravos bibliotekos ir Beinoravos kultūros namų darbuotojai kvietė vaikus ir suaugusius linksmai ir išradingai atšvęsti antrąją šv. Velykų dieną Margučių šventėje.

Šventės pradžioje Velykų bobutė (Emilija Bieliūnienė) visus pasveikino su gražiausia, margiausia, prasmingiausia pavasario švente – šv. Velykomis. Susirinkę visi kartu priminė lietuviškas šios šventės tradicijas, papasakojo, kaip jos buvo švenčiamos pagonybės laikais.

Renginio metu vyko „Margučių-dičkių“ parodos atidarymas, buvo eksponuojami pusės metro ir didesni įvairiausia technika kūrybingų beinoraviškių rankomis sukurti margučiai. Šventės dalyviai buvo kviečiami apžiūrėti parodą ir išrinkti patį gražiausią, meniškiausią, išradingiausią margutį. Laimėtoju tapo Silvijanos Šeigienės iš natūralių, gamtoje randamų medžiagų, sukurtas margutis-viščiukas.

Vėliau visi rinkosi prie šventinio stalo, ant kurio buvo eksponuojami renginio dalyvių iš namų atsinešti margučiai, vyko paties gražiausio  margučio karaliaus rinkimai. Šis titulas atiteko beinoraviškio Nedo Milkaus atsineštam margučiui.

Šventės dalyvius itin pralinksmino kiaušinių mušimo ir ridenimo rungtys, į kurias įsijungė tiek suaugusieji, tiek vaikai. Pirmosios kiaušinių mušimo rungties metu buvo išaiškintas stipriausias margutis. Nugalėtoju tapo Gerdos Jokūbauskaitės margutis. Kiaušinių ridenimo rungtyje geriausiai sekėsi  vilnietei Ugnai Skipitytei ir beinoravietei Saulei Bieliūnaitei.

Muzikiniais akordais šventę nuspalvino armonika grojantis muzikantas Vidmantas Baltrūnas. Visi šventės nugalėtojai ir dalyviai buvo apdovanoti saldžiais prizais, kuriuos nupirko Beinoravos seniūnaitė Rūta Jelinskienė ir nuolatinė Beinoravos bibliotekos rėmėja Vaiva Kurpytė-Skipitienė.

 

Viešosios bibliotekos informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts