Socialiniai tinklai

Aktualijos

Margučių šventė Beinoravoje

Avatar

Paskelbta

data

Balandžio 2 dieną Beinoravos bibliotekos ir Beinoravos kultūros namų darbuotojai kvietė vaikus ir suaugusius linksmai ir išradingai atšvęsti antrąją šv. Velykų dieną Margučių šventėje.

Šventės pradžioje Velykų bobutė (Emilija Bieliūnienė) visus pasveikino su gražiausia, margiausia, prasmingiausia pavasario švente – šv. Velykomis. Susirinkę visi kartu priminė lietuviškas šios šventės tradicijas, papasakojo, kaip jos buvo švenčiamos pagonybės laikais.

Renginio metu vyko „Margučių-dičkių“ parodos atidarymas, buvo eksponuojami pusės metro ir didesni įvairiausia technika kūrybingų beinoraviškių rankomis sukurti margučiai. Šventės dalyviai buvo kviečiami apžiūrėti parodą ir išrinkti patį gražiausią, meniškiausią, išradingiausią margutį. Laimėtoju tapo Silvijanos Šeigienės iš natūralių, gamtoje randamų medžiagų, sukurtas margutis-viščiukas.

Vėliau visi rinkosi prie šventinio stalo, ant kurio buvo eksponuojami renginio dalyvių iš namų atsinešti margučiai, vyko paties gražiausio  margučio karaliaus rinkimai. Šis titulas atiteko beinoraviškio Nedo Milkaus atsineštam margučiui.

Šventės dalyvius itin pralinksmino kiaušinių mušimo ir ridenimo rungtys, į kurias įsijungė tiek suaugusieji, tiek vaikai. Pirmosios kiaušinių mušimo rungties metu buvo išaiškintas stipriausias margutis. Nugalėtoju tapo Gerdos Jokūbauskaitės margutis. Kiaušinių ridenimo rungtyje geriausiai sekėsi  vilnietei Ugnai Skipitytei ir beinoravietei Saulei Bieliūnaitei.

Muzikiniais akordais šventę nuspalvino armonika grojantis muzikantas Vidmantas Baltrūnas. Visi šventės nugalėtojai ir dalyviai buvo apdovanoti saldžiais prizais, kuriuos nupirko Beinoravos seniūnaitė Rūta Jelinskienė ir nuolatinė Beinoravos bibliotekos rėmėja Vaiva Kurpytė-Skipitienė.

 

Viešosios bibliotekos informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Dingo moteris

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities  policijos  Šiaulių miesto ir rajono  komisariato pareigūnai ieško be žinios dingusios Violetos Pyragienės, gimusios 1964 m.

Moteris liepos 15 d. 12.00 val. iš namų išvažiavo geltonos spalvos automobiliu „Volkswagen Transporter“, HCS531, ir iki šiol negrįžo. Jos požymiai: apie 165 cm ūgio, stambaus kūno sudėjimo, plaukai trumpi, dažyti violetine ir balta spalvomis

Jei turite informacijos apie dingusią moterį ar pastebėsite automobilį, kuriuo ji išvažiavo, paskambinkite Šiaulių miesto ir rajono policijos  komisariato pareigūnams telefonu (8-657) 71264 arba parašykite  elektroniniu  paštu sandra.jake@policija.lt.                                              

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šelmių šelmavonės

Avatar

Paskelbta

data

Sušilus orams, saulutė dar labiau įkaitino ir “Šelmių” bei “Verpetukių” kraują.

Ypatingai šiltai ir smagiai atšokę tarptautiniame linijinių ir kantri šokių festivalyje ,,Draugystės tiltas—2019″ Palangoje, šokėjai prisiminė, kad yra liaudies tradicijų puoselėtojai ir karštomis širdimis šokdami šventė Rasos ir Joninių šventes su Karčiamų ir Alksnupių bendruomenėmis, bet tai buvo tik gera pradžia. Liepos 3-7 dienomis Šiauliuose vyko  8-tasis Tartautinis folkloro festivalis-konkursas “Saulės žiedas”, kurį globoja netik Lietuvos kultūros institucijos, bet ir Europos  prestižinės FIDAF IR IOV  folkloro organizacijos. Neišsigandę labai aukštus reitingus turinčio festivalio ir puikių kolektyvų iš  10 pasaulio šalių “Šelmiai” bei “Verpetukės” šoko pagrindinėse festivalio scenose, liaudies šokių mokinimo vakaruose bei smagiuose naktišokiuose, o tašką “Šelmiai” ir “Verpetukės” žada padėti liepos 17-22 d. dalyvaudami ,,Europeade -2019″ Frankenberge( Ederis) Vokietijoje, kur susirinks apie 5,500 dalyvių iš 30 Europos šalių. Čia nebus taip baisu, nes “Šelmiai” ir “Verpetukės” dalyvauja Europeadose nuo 2003 metų ir atstovavo Radviliškį bei Lietuvą Ispanijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Danijoje, Prancuzijoje, Latvijoje ir 2009 metais Lietuvoje, Klaipėdoje. Beje 2020 metų Europeade vėl vyks Klaipėdoje. Karščio ir šelmiškumo nepraradome ir važiuosime su dideliu noru ir ryžtu.palinkėkite mums gero kelio ir jei busite tomis dienomis Frankenberge ateikite mums ir kitiems dalyviams paploti. Kartu praleisime puikų laiką.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019