Lizdeikos gimnazijos Aktyvių Tėvų klubas sulaukė Advento

Kalendorinė žiemos pradžia atneša jaudinantį didžiųjų švenčių laukimą ir kartu leidžia patirti prasmingą laikotarpį- Adventą, skatinantį susikurti dvasinio šventumo, susikaupimo nuotaiką.  Pirmąją Advento savaitę Lizdeikos gimnazijoje susirinko būrys iniciatyvių Aktyvių tėvų klubo narių į Advento vakarą „Uždekim sieloj Advento žiburį“. Skambant Advento giesmėms, renginį pradėjusi jautriais Just. Marcinkevičiaus eilėraščio „Advento tyloje“ posmais mokytoja Svetlana Sluckienė pasidžiaugė susirinkusiaisiais, kurie surado laiko darbų sūkuriuose ir verpetuose trumpam stabtelėti, įsiklausyti į vakaro tylą, pajusti Advento dvasią.

Vakaro atmosferą padėjo sukurti gimnazijos tikybos mokytoja Inga Zabulienė, supažindinusi su šio laikotarpio tradicijomis, papročiais, simbolika. Tėveliai, nešini Advento žvakėmis, eglių šakelėmis, kankorėžiais, riešutais, obuoliais kūrė Advento vainiko dekoraciją, simbolizuojančią amžinumą ir vienybę, kuria gimnazistai džiaugsis visą adventinį laikotarpį. Mistinę vakaro nuotaiką taip pat padėjo kurti burtų magija- po balta staltiese šiugždantys šiaudai bei būrimas vašku. Be to, Inga Zabulienė paaiškino susirinkusiesiems pasninko tradiciją, atskleidė  patiektų ant stalo vaišių – riešutų, žirnų, pupų, kūčiukų, obuolių, spanguolių – simboliką, Pasirodo, kūčiukai skirti vėlėms pamaloninti ir vadinami „vėlių duonele“, obuoliai primena pirmųjų žmonių nuodėmę, o žirniai ir pupos simbolizuoja Adomo ir Ievos ašaras. Be to, tėvelius aplankė ir „Šventasis vyskupas Mikalojus“, papasakojęs istoriją apie tai, kaip gimė kalėdinė dovanojimo tradicija.

Vakaro jaukumą kūrė informatikos mokytojos, tautodailininkės Jolantos Kvedarienės sukurti sodai, kurias buvo dekoruota kabineto patalpa. Tėveliai susidomėję klausėsi mokytojos papasakojimo, kaip ji prieš gerą dešimtmetį susidomėjo sodų kūrimo technika. Didelio susidomėjimo sulaukė mokytojos pagamintais šiaudiniais žaislais padabinta vazone auganti žaliaskarė. Mokinių mamos gilinosi į šio kūrybinio proceso subtilybes, domėjosi, kaip galima jį sieti su artėjančių švenčių tradicijomis, užsiminė apie planuojamas dirbtuves. Mokytoja atkreipė dėmesį į visuomenėje vyraujančią vartotojiškumo problemą. Matematikos mokytoja Laima Duglas pratęsė diskusiją apie vartotojiškumo problemas, ruošiantis didžiajai metų šventei: kokias eglutes (gyvas ar plastikines) perka šeimos, kokiais žaisliukais puošiamos eglės, taip pat aptarė tyrimą, kuriame buvo pateikti klausimai, susiję su kalėdiniais pirkiniais.  Kadangi Lizdeikos gimnazija aktyviai dalyvauja tarptautiniame Piliečių akademijos projekte GEGL (Global education goes local), sprendžiančiame darnaus vartojimo ir sąžiningos prekybos problemas, mokytoja Laima Duglas pristatė tėveliams sąžiningos prekybos ženklą, siekiantį mažinti skurdo problemą pasaulyje.

Laukdami reikšmingiausios metų šventės, turėtume susimąstytume ne tik apie savo ar savo šeimos gerovę, bet ir apie vargstančius, galbūt ko nors stokojančius. Tebūnie ši šventė jauki, prasminga ir viltinga visiems.

Lizdeikos gimnazijos mokytoja Svetlana Sluckienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts