Socialiniai tinklai

Aktualijos

Lizdeikos gimnazijoje varžėsi „žyniai“ ir „žyniukai“

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 15 d. Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje jau 22 kartą vyko žinių šventė – respublikinis „Žynio“ bei rajoninis „Žyniuko“ konkursas. Pasak Lizdeikos gimnazijos direktoriaus pavaduotojos, laikinai einančios direktoriaus pareigas, 22 konkursas, skirtas skirtas Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai ir Radviliškio miesto jubiliejui paminėti, sulaukė 100 įvairaus amžiaus žynių ir žyniukų. Renginį Lizdeikos gimnazijos mokiniai pradėjo kompozicija „Lietuvai“, o Radviliškio lopšelio – darželio „Žvaigždutė“ darželinukai pasveikino visus nuotaikinga programėle: daina „Nupiešiu Lietuvą“ ir lietuvių liaudies šokiu „Kepurinė“.

„Žyniuko konkurse“ – gausus būrys dalyvių

Radviliškio rajono mokinių „Žyniuko“ konkurse dalyvavo 62 mokiniai iš įvairių rajono mokyklų. Mažieji eruditai per valandą turėjo atsakyti į 50 klausimų.

Šiais metais tarp dalyvavusių 15 trečiokų gariausiai atsakinėti į painius klausimus sekėsi V. Kudirkos pagrindinės mokyklos mokinę Aistę Jankūnaitę – ji surinko 39 balus ir užėmė pirmąją vietą.
Antroji vieta atiteko Baisogalos mokyklos – darželio mokiniui Vakariui Danilevičiui (37 balai), trečioji – Emilijai Dambrauskaitei iš Vaižganto progimnazijos, kuri surinko 36 balus.

Konkurse dalyvavo 18 ketvirtokų, iš kurių pirmąją vietą užėmė Eliga Chlevickaitė iš Vaižganto progimnazijos, surinkusi 45 balus.

Antroji vieta atiteko Lukui Krištapui iš Gražinos pagrindinės mokyklos (39 balai), trečioji – Baisogalos mokyklos – darželio mokinei Andrei Kvaliūnaitei (38 balai).

5-6 klasių mokinių grupėje žiniomis varžėsi 15 dalyvių ir šį kartą sėkmė šypsojosi V.Kudirkos pagrindinės mokyklos mokiniui Rokui Mickui. Surinkęs 30 balų Rokas užėmė pirmąją vietą. Beje, jis konkurse dalyvavo jau ne pirmą kartą.

Antroji vieta šioje grupėje atiteko Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos mokiniui Virginijui Skumanui, surinkusiam 28 balus, trečioji – Robertai Jurpalytei iš Gražinos pagrindinės mokyklos, surinkusiai 26 balus.
7-8 klasių grupėje varžėsi 15 „žyniukų“ ir pirmoji vieta atiteko Šeduvos gimnazijos mokinei Gretai Kemzūraitei, surinkusiai 32 balus.

Antrąją vietą pelnė Matas Budreckas iš V.Kudirkos pagrindinės mokyklos (29 balai), trečiąją – Iveta Skulmytė iš Vaižganto progimnazijos (25 balai).

Visiems 1-3 vietų laimėtojams įteikti Švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus raštai ir prizai.

Erudiciją demonstravo „Žyniai“

Šiais metais į respublikinį „Žynio“ konkursą atvyko 34 dalyviai iš įvairių Lietuvos mokyklų: Kauno, Panevėžio, Tauragės, Anykščių, Šiaulių, Akmenės, Kelmės, Radviliškio.

Žyniai per valandą turėjo atsakyti į 100 įvairių klausimų iš įvairių mokslo sričių bei reikalaujančių erudicijos ir apsiskaitymo.

Respublikiniame „Žynio“ konkurse pirmąją vietą užėmė Lizdeikos gimnazijos 4A klasės mokinys Joelis Verdingas, surinkęs 58 balus. Joelis nuo 3 klasės dalyvavo „Žyniuko“, vėliau „Žynio“ konkursuose ir štai po aštuonerių metų pagaliau pasiekė pergalę. „Pagaliau, po aštuonerių metų, laimėjau! Noriu visiems pasakyti, kad norint laimėti reikia treniruotis ir labai atkakliai dirbti“,- neslėpdamas emocijų sakė J.Verdingas.
Antroji vieta atiteko Šiaulių Didždvario gimnazijos mokiniui Kiprui Tallat Kelpšai, surinkusiam 56,5 balo. Kipras „Žynio“ konkurse taip pat dalyvavo ne pirmą kartą.

Trečioji vieta atiteko taip pat lizdeikietei abiturientei Evelinai Plukaitei. Laureatai apdovanoti prizais, rėmėjų bei organizatorių dovanomis bei diplomais.

„Radviliškio krašto“ informacija

Aktualijos

Iš Polekėlės kaimo parduotuvės moteris pagrobė degtinės butelį

Avatar

Paskelbta

data

Spalio 19 d. 7.50 val. Radviliškio rajone, Polekėlės kaime, maisto prekių
parduotuvėje, moteris, gimusi 1968 m., užėjusi už prekystalio,
parduotuvės savininkės akivaizdoje pagrobė 0,35 l degtinės butelį
„Originali Lietuviška degtinė“, kurios vertė – 6,25 Eur.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Spalio 23-iąją nemokamos teisinės konsultacijos telefonu „Lietuvos teismai: Jūs klausiate – mes atsakome!“

Avatar

Paskelbta

data

Artėjant pagrindinio šalies įstatymo – Lietuvos Konstitucijos – dienai ir tradiciškai Europos Sąjungos valstybėse minimai Europos teisės dienai, šalies teismų darbuotojai kartu su Lietuvos advokatais ir antstoliais spalio 23 dieną (penktadienį) nuo 9.00 iki 15.00 val. teiks nemokamas teisines konsultacijas telefonu.

Vadovaujantis paskutinėmis su COVID-19 plitimu susijusiomis rekomendacijomis ir kad būtų apsaugoti ne tik konsultacijas teikiantys Lietuvos teismų darbuotojai, bet ir besikreipiantys pagalbos žmonės, nemokamos teisinės konsultacijos bus teikiamos nuotoliniu būdu – Lietuvos teismų nurodytais telefonais.

Nemokamos teisinės konsultacijos „Lietuvos teismai: Jūs klausiate – mes atsakome!“ vyks spalio 23 dieną nuo 9.00 iki 15.00 val. Numatoma, kad vienos konsultacijos telefonu laikas truktų iki 15 min.

Šešiuose Šiaulių apylinkės teismo rūmuose (Šiaulių, Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Radviliškio ir Raseinių) gyventojų skambučių lauks teisininkai. Esant poreikiui, skambinančiajam bus rekomenduojama kreiptis į renginio partnerius – Lietuvos antstolius ir advokatus, pateikiant jų telefonų numerius.

Dėl nemokamos teisinės konsultacijos gyventojams iš anksto registruotis nereikia, o tiesiog skambinti Šiaulių apylinkės teismo interneto tinklalapyje siauliu.teismai.lt ir Lietuvos teismų tinklalapyje teismai.lt nurodytais telefonų numeriais.

Šiaulių apylinkės teismas

PavadinimasKonsultuojaTelefonų numeriaiPastabos
Šiaulių apylinkės teismo Joniškio rūmaiTeismo teisėjų padėjėjai(8 426) 61 144 (8 426) 61 144 8 676 54 057   
Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmaiTeismo teisėjų padėjėjai(8 427) 42 000 8 615 96 989   
Šiaulių apylinkės teismo Pakruojo rūmaiTeismo teisėjų padėjėjai8 618) 71 966 (8 421) 51 282 
Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmaiTeismo teisėjų padėjėjai(8 422) 65 902 8 679 53 116 (8 422) 53 794 
Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmaiTeismo teisėjų padėjėjai8 672 32 699   
Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmaiTeismo teisėjų padėjėjai(8 41) 505 029 (8 41) 598 486  (8 41) 505 027  Civilinė teisė  
Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmaiTeismo teisėjų padėjėjai (8 41) 505 006  (8 41) 598 508  Baudžiamoji ir administracinė teisė  

Ne vienus metus organizuojamos nemokamos teisinės konsultacijos „Lietuvos teismai: Jūs klausiate – mes atsakome!“ sulaukia didelio gyventojų aktyvumo. Jų metu profesionalūs teisininkai pataria, kaip apginti savo teises, kokių dokumentų reikia teismui, ką daro teisėjas, antstolis ar advokatas.

2019 metais į teismą kreipėsi 60 gyventojų, 2018 metais – 62. Žmonės teisininkų klausė dėl santuokos nutraukimo, turto padalijimo, vaikų išlaikymo, smurto artimoje aplinkoje, dėl nekilnojamojo turto paveldėjimo, pardavimo, nekilnojamojo turto pirkimo, našlaičių pensijos skyrimo, kaimynų triukšmo, daugiabučių namų bendro naudojimo objektų ir t. t.

„Šiemet norėtumėme visuomenei suteikti profesionalų informaciją ne tik apie ginčus, kylančius dėl darbo santykių, turto paveldėjimo, santuokos nutraukimo ar šiuo metu sparčiai populiarėjančią mediaciją, kuri yra vienas iš taikaus ginčų sprendimo būdų, bet ir apie per Lietuvos teismų viešųjų elektroninių paslaugų portalą e.teismas.lt teikiamas paslaugas“, – sako renginį inicijuojančios Nacionalinės teismų administracijos (NTA) direktorė Natalija Kaminskienė.

Praėjusiais metais portale e.teismas.lt užsiregistravo daugiau kaip 14 tūkstančių naujų vartotojų, o 2019 m. pabaigoje šio portalo paslaugų vartotojų skaičius siekė daugiau kaip 68 tūkstančius. Per praėjusius metus naudojantis portalu e.teismas.lt buvo pasirašyta daugiau nei 3,7 mln. elektroninių procesinių dokumentų. Be to, šiais metais karantino laikotarpiu daugiau kaip 86 proc. visų civilinių ir administracinių bylų buvo pateikta per portalą e.teismas.lt.

„Norime Lietuvos gyventojus plačiau supažindinti su Lietuvos teismų viešųjų elektroninių paslaugų e.teismas.lt teikiamomis paslaugomis ir dar labiau paskatinti jomis naudotis. Portale e.teismas.lt galima teikti ir per kelias valandas gauti teismo dokumentus, susipažinti su byla ir sekti jos eigą, gauti teismo leidimą parduoti ar įkeisti nekilnojamąjį turtą, dalyvauti teisminėje mediacijoje ar dalyvauti teismo posėdyje nuotoliniu būdu“, – pažymi NTA vadovė N. Kaminskienė.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019