Socialiniai tinklai

Aktualijos

Lizdeikos gimnazijoje varžėsi „žyniai“ ir „žyniukai“

Paskelbta

data

Vasario 15 d. Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje jau 22 kartą vyko žinių šventė – respublikinis „Žynio“ bei rajoninis „Žyniuko“ konkursas. Pasak Lizdeikos gimnazijos direktoriaus pavaduotojos, laikinai einančios direktoriaus pareigas, 22 konkursas, skirtas skirtas Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai ir Radviliškio miesto jubiliejui paminėti, sulaukė 100 įvairaus amžiaus žynių ir žyniukų. Renginį Lizdeikos gimnazijos mokiniai pradėjo kompozicija „Lietuvai“, o Radviliškio lopšelio – darželio „Žvaigždutė“ darželinukai pasveikino visus nuotaikinga programėle: daina „Nupiešiu Lietuvą“ ir lietuvių liaudies šokiu „Kepurinė“.

„Žyniuko konkurse“ – gausus būrys dalyvių

Radviliškio rajono mokinių „Žyniuko“ konkurse dalyvavo 62 mokiniai iš įvairių rajono mokyklų. Mažieji eruditai per valandą turėjo atsakyti į 50 klausimų.

Šiais metais tarp dalyvavusių 15 trečiokų gariausiai atsakinėti į painius klausimus sekėsi V. Kudirkos pagrindinės mokyklos mokinę Aistę Jankūnaitę – ji surinko 39 balus ir užėmė pirmąją vietą.
Antroji vieta atiteko Baisogalos mokyklos – darželio mokiniui Vakariui Danilevičiui (37 balai), trečioji – Emilijai Dambrauskaitei iš Vaižganto progimnazijos, kuri surinko 36 balus.

Konkurse dalyvavo 18 ketvirtokų, iš kurių pirmąją vietą užėmė Eliga Chlevickaitė iš Vaižganto progimnazijos, surinkusi 45 balus.

Antroji vieta atiteko Lukui Krištapui iš Gražinos pagrindinės mokyklos (39 balai), trečioji – Baisogalos mokyklos – darželio mokinei Andrei Kvaliūnaitei (38 balai).

5-6 klasių mokinių grupėje žiniomis varžėsi 15 dalyvių ir šį kartą sėkmė šypsojosi V.Kudirkos pagrindinės mokyklos mokiniui Rokui Mickui. Surinkęs 30 balų Rokas užėmė pirmąją vietą. Beje, jis konkurse dalyvavo jau ne pirmą kartą.

Antroji vieta šioje grupėje atiteko Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos mokiniui Virginijui Skumanui, surinkusiam 28 balus, trečioji – Robertai Jurpalytei iš Gražinos pagrindinės mokyklos, surinkusiai 26 balus.
7-8 klasių grupėje varžėsi 15 „žyniukų“ ir pirmoji vieta atiteko Šeduvos gimnazijos mokinei Gretai Kemzūraitei, surinkusiai 32 balus.

Antrąją vietą pelnė Matas Budreckas iš V.Kudirkos pagrindinės mokyklos (29 balai), trečiąją – Iveta Skulmytė iš Vaižganto progimnazijos (25 balai).

Visiems 1-3 vietų laimėtojams įteikti Švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus raštai ir prizai.

Erudiciją demonstravo „Žyniai“

Šiais metais į respublikinį „Žynio“ konkursą atvyko 34 dalyviai iš įvairių Lietuvos mokyklų: Kauno, Panevėžio, Tauragės, Anykščių, Šiaulių, Akmenės, Kelmės, Radviliškio.

Žyniai per valandą turėjo atsakyti į 100 įvairių klausimų iš įvairių mokslo sričių bei reikalaujančių erudicijos ir apsiskaitymo.

Respublikiniame „Žynio“ konkurse pirmąją vietą užėmė Lizdeikos gimnazijos 4A klasės mokinys Joelis Verdingas, surinkęs 58 balus. Joelis nuo 3 klasės dalyvavo „Žyniuko“, vėliau „Žynio“ konkursuose ir štai po aštuonerių metų pagaliau pasiekė pergalę. „Pagaliau, po aštuonerių metų, laimėjau! Noriu visiems pasakyti, kad norint laimėti reikia treniruotis ir labai atkakliai dirbti“,- neslėpdamas emocijų sakė J.Verdingas.
Antroji vieta atiteko Šiaulių Didždvario gimnazijos mokiniui Kiprui Tallat Kelpšai, surinkusiam 56,5 balo. Kipras „Žynio“ konkurse taip pat dalyvavo ne pirmą kartą.

Trečioji vieta atiteko taip pat lizdeikietei abiturientei Evelinai Plukaitei. Laureatai apdovanoti prizais, rėmėjų bei organizatorių dovanomis bei diplomais.

„Radviliškio krašto“ informacija

Aktualijos

Į Viešųjų pirkimų komisiją – tik savi ?

Paskelbta

data

Radviliškio rajone vis brangstant savivaldybės administracijos organizuojamiems Viešiesiems pirkimams, Radviliškio rajono savivaldybės taryboje buvo iškeltas ir šis klausimas.

Tarybos narys G. Lipnevičius pasidomėjo, kodėl į  pirkimų komisijas neįtraukiami Tarybos nariai bei kiti nešališki asmenys. „Viešųjų pirkimo komisijos visada yra sudaromos iš savivaldybės administracijos darbuotojų, kurie yra šališki ir jiems kartais sunku išsakyti savo nuomonę. Siūlyčiau į šių komisijų sudėtį  įtraukti nešališkus asmenis, nepriklausančius savivaldybės administracijai“,- siūlė G. Lipnevičius.

Pasak savivaldybės Juridinio skyriaus vedėjo A. Matuzevičiaus, į Viešųjų pirkimų komisijų sudėtį nedraudžiama pasitelkti kitų narių, tik tai turėtų būti specialistai, turintys  teisinių ir techninių žinių bei esantys nepriekaištingos reputacijos. „Manau, kad Viešųjų pirkimų komisijų narius atsakingai parenka administracijos direktorė“,- sakė savivaldybės teisininkas. Šis pasakymas šokiravo daugelį Tarybos narių – pasirodo, administracijos direktorės statytiniai tvarko Viešuosius pirkimus, per kuriuos  išeina savivaldybės milijonai. Ar galima pasitikėti komisijos nariais, kuriuos paskiria konservatorė J. Margaitienė, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naujas kelias – nauja afera?

Paskelbta

data

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau ne kartą rašė, kad  Radviliškio rajone labai brangiai asfaltuojami keliai. Štai Sadūnų – Karčemų kelio atkarpos asfaltavimui Tarybos buvo prašoma skirti beveik milijoną eurų, Vasario 16-osios gatvė rekonstruojama daugiau nei už puse milijono. Dabar užsimota brangiai asfaltuoti kelio atkarpą, vedančią į Oro ir gynybos batalioną.

Trim šimtams metrų – „auksinis“ asfaltas?

Gegužės 27 d. vykusiame Tarybos posėdyje  buvo aptartas kelio atkarpos, einančios nuo magistralinio kelio iki įvažiavimo į Oro ir gynybos bataliono teritoriją asfaltavimo klausimas. Tarybos narys Gediminas Lipnevičius  iškėlė  klausimą, kodėl  šios 300 metrų atkarpos asfaltavimui yra skiriama 620 tūkst. eurų suma – vieno metro asfaltavimas kainuoja daugiau nei 2 tūkst. eurų.

Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas G. Vičas paaiškino, jog šis projektas buvo numatytas dar brangesnis. „Šios kelio atkarpos asfaltavimui buvo skirti 700 tūkst.eurų, o konkursą laimėjęs rangovas įsipareigojo darbus atlikti už 603 tūkst. eurų. Buvo organizuojamas atviras konkursas, kurį laimėjo rangovas, pasiūlęs mažiausią kainą“,- sakė G.Vičas. Šis kelias eis  nuo plento Šiauliai – Radviliškis, pro Miškų ūkio urėdijos administracinį pastatą, Oro ir gynybos bataliono link.

Administracijos direktorė konservatorė J. Margaitienė net nepaaiškino Tarybos nariams, kodėl jos valdomoje savivaldybės administracijoje vyksta  tokie brangūs Viešieji pirkimai.

Na, dėl didelės šios atkarpos asfaltavimo kainos komitetų metu buvo paaiškinta, jog šiam „kareivių keliui“ reikia ypatingai stipraus asfalto, kad juo galėtų važiuoti karinė technika. Tik įdomu, kaip ta karinė technika atriedės  iki Oro ir gynybos bataliono sustiprinto įvažiavimo – juk, kaip žinia, magistralinis kelias asfaltuotas  paprasta danga.

Ar „kareivių kelias“ yra tik rajono valdančiųjų pinigų įsisavinimas, o gal  tai yra bereikalingas pinigų švaistymas, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi