Socialiniai tinklai

Aktualijos

Lizdeikos gimnazijoje varžėsi „žyniai“ ir „žyniukai“

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 15 d. Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje jau 22 kartą vyko žinių šventė – respublikinis „Žynio“ bei rajoninis „Žyniuko“ konkursas. Pasak Lizdeikos gimnazijos direktoriaus pavaduotojos, laikinai einančios direktoriaus pareigas, 22 konkursas, skirtas skirtas Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai ir Radviliškio miesto jubiliejui paminėti, sulaukė 100 įvairaus amžiaus žynių ir žyniukų. Renginį Lizdeikos gimnazijos mokiniai pradėjo kompozicija „Lietuvai“, o Radviliškio lopšelio – darželio „Žvaigždutė“ darželinukai pasveikino visus nuotaikinga programėle: daina „Nupiešiu Lietuvą“ ir lietuvių liaudies šokiu „Kepurinė“.

„Žyniuko konkurse“ – gausus būrys dalyvių

Radviliškio rajono mokinių „Žyniuko“ konkurse dalyvavo 62 mokiniai iš įvairių rajono mokyklų. Mažieji eruditai per valandą turėjo atsakyti į 50 klausimų.

Šiais metais tarp dalyvavusių 15 trečiokų gariausiai atsakinėti į painius klausimus sekėsi V. Kudirkos pagrindinės mokyklos mokinę Aistę Jankūnaitę – ji surinko 39 balus ir užėmė pirmąją vietą.
Antroji vieta atiteko Baisogalos mokyklos – darželio mokiniui Vakariui Danilevičiui (37 balai), trečioji – Emilijai Dambrauskaitei iš Vaižganto progimnazijos, kuri surinko 36 balus.

Konkurse dalyvavo 18 ketvirtokų, iš kurių pirmąją vietą užėmė Eliga Chlevickaitė iš Vaižganto progimnazijos, surinkusi 45 balus.

Antroji vieta atiteko Lukui Krištapui iš Gražinos pagrindinės mokyklos (39 balai), trečioji – Baisogalos mokyklos – darželio mokinei Andrei Kvaliūnaitei (38 balai).

5-6 klasių mokinių grupėje žiniomis varžėsi 15 dalyvių ir šį kartą sėkmė šypsojosi V.Kudirkos pagrindinės mokyklos mokiniui Rokui Mickui. Surinkęs 30 balų Rokas užėmė pirmąją vietą. Beje, jis konkurse dalyvavo jau ne pirmą kartą.

Antroji vieta šioje grupėje atiteko Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos mokiniui Virginijui Skumanui, surinkusiam 28 balus, trečioji – Robertai Jurpalytei iš Gražinos pagrindinės mokyklos, surinkusiai 26 balus.
7-8 klasių grupėje varžėsi 15 „žyniukų“ ir pirmoji vieta atiteko Šeduvos gimnazijos mokinei Gretai Kemzūraitei, surinkusiai 32 balus.

Antrąją vietą pelnė Matas Budreckas iš V.Kudirkos pagrindinės mokyklos (29 balai), trečiąją – Iveta Skulmytė iš Vaižganto progimnazijos (25 balai).

Visiems 1-3 vietų laimėtojams įteikti Švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus raštai ir prizai.

Erudiciją demonstravo „Žyniai“

Šiais metais į respublikinį „Žynio“ konkursą atvyko 34 dalyviai iš įvairių Lietuvos mokyklų: Kauno, Panevėžio, Tauragės, Anykščių, Šiaulių, Akmenės, Kelmės, Radviliškio.

Žyniai per valandą turėjo atsakyti į 100 įvairių klausimų iš įvairių mokslo sričių bei reikalaujančių erudicijos ir apsiskaitymo.

Respublikiniame „Žynio“ konkurse pirmąją vietą užėmė Lizdeikos gimnazijos 4A klasės mokinys Joelis Verdingas, surinkęs 58 balus. Joelis nuo 3 klasės dalyvavo „Žyniuko“, vėliau „Žynio“ konkursuose ir štai po aštuonerių metų pagaliau pasiekė pergalę. „Pagaliau, po aštuonerių metų, laimėjau! Noriu visiems pasakyti, kad norint laimėti reikia treniruotis ir labai atkakliai dirbti“,- neslėpdamas emocijų sakė J.Verdingas.
Antroji vieta atiteko Šiaulių Didždvario gimnazijos mokiniui Kiprui Tallat Kelpšai, surinkusiam 56,5 balo. Kipras „Žynio“ konkurse taip pat dalyvavo ne pirmą kartą.

Trečioji vieta atiteko taip pat lizdeikietei abiturientei Evelinai Plukaitei. Laureatai apdovanoti prizais, rėmėjų bei organizatorių dovanomis bei diplomais.

„Radviliškio krašto“ informacija

Aktualijos

Pinigus iš senų žmonių grobusios kaltinamosios apsimesdavo įstaigų darbuotojomis

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka per vieną posėdį išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje dvi romų tautybės, Marijampolės rajono gyventojos – 50 metų R. B. ir 56 metų T. S. – kaltinamos įsibrovusios į pagyvenusių žmonių namus ir pagrobusios jų pinigus bei asmens dokumentą. Byloje yra devyni garbaus amžiaus nukentėjusieji iš Pakruojo ir Radviliškio rajonų bei Šiaulių miesto. Keturi atvyko į teismo posėdį.  

Šiandien prokuroras perskaitė kaltinamąjį aktą, buvo apklaustos abi kaltinamosios. Ikiteisminio tyrimo metu abi kaltinamosios neigė savo kaltę, tačiau šiandien jos prisipažino visiškai ir nurodė, kad labai gailisi dėl padarytų nusikalstamų veikų. Detaliai paaiškinti apie įvykdytas vagystes, vietoves, kur jos lankėsi ir pagrobė pinigus, kaltinamosios negalėjo. Jos sakė, kad nebeprisimena, bet kaltinamajame akte viskas teisingai parašyta. Anot kaltinamųjų, jos norėjo užsiimti būrimu. R. B. turėjusi verslo liudijimą minėtai veiklai, tačiau vagystėmis užsiėmusi iš nevilties, nes reikėjo pinigų. Viskas, anot kaltinamųjų, vyko ekspromtu.

Abi kaltinamosios yra ne kartą teistos: R. B. – 6 kartus, T. S. – 18 kartų. Paskutiniu nuosprendžiu už  analogiškas veikas kaltinamosioms bausmės paskirtos šių metų pavasarį. Abi kaltinamosios bausmę atlieka Panevėžio pataisos namuose.

R. B. ir T. S. kaltinamos, kad dalyvaudamos organizuotoje grupėje, pagrobė svetimą turtą įsibraudamos į gyvenamąsias patalpas. Jos kaltinamos, kad nuo 2018 metų gruodžio pradžios iki 2019 metų vasario pabaigos, susitarusios ir pasisamdžiusios apie nusikalstamą veiką nieko nežinojusį vairuotoją, važinėjo po įvairias Lietuvos vietas, užsukdavo pas senyvus žmones į namus ir pagrobdavo pinigus. Kaltinamosios prisistatydavo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos arba elektros tinklų darbuotojomis. Dažniausiai nusikalstamos veikos scenarijus būdavo toks: R. B. užeidavo į senolių namus ir nurodydavo, kad atėjo grąžinti 50 eurų permoką už elektros energiją ir pateikdavo 100 eurų kupiūrą. Nukentėjusieji, norėdami atmesti grąžą, atsinešdavo savo santaupas. Tuomet į nukentėjusiųjų namus įeidavo kita kaltinamoji T. S. Tuo tarpu R. B. pagrobdavo pinigus. Moterys kaltinamos iš nukentėjusiųjų pagrobusios skirtingas sumas: nuo 250 eurų iki 1595 eurų. Tačiau kaltinamosioms ne iš visų nukentėjusiųjų pavyko pagrobti pinigus.

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose nuosprendis skelbiamas rugsėjo 11 dieną 15 valandą.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į namus įsiveržusiam ir senolį žiauriai sumušusiam Radviliškio rajono gyventojui – laisvės atėmimo bausmė

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose paskelbtas nuosprendis 34 metų Radviliškio rajono gyventojui E. N., kuris įsiveržė į senolio namus, žiauriai jį sumušė ir apiplėšė. Be to, kaltinamasis prieš tai įsibrovė į parduotuvę, pavogė degtinės, cigarečių ir sugadino dalį parduotuvės turto. Teismas 14 kartų teistam E. N. skyrė 3 metų laisvės atėmimo bausmę, kurią subendrinus su ankstesniu nuosprendžiu, kaltinamajam pataisos namuose teks praleisti 4 metus 6 mėnesius. Be to, kaltinamasis turės sumokėti civilinius ieškinius turtinei ir neturtinei žalai atlyginti.

„Kaltinamasis, įsibrovęs į svetimus namus, sužalojo pagyvenusį, silpną žmogų. Jis žiauriai mušė nukentėjusįjį net tuo metu, kai senolis gulėjo ant žemės, nesigynė ir nesipriešino, – sako baudžiamąją bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėjas Augustinas Mitkus. – Kaltinamasis paliko senolį labai sunkioje būklėje, dėl ko kilo sunkios ir iki šiol besitęsiančios pasekmės.“ 

Anot teisėjo A. Mitkaus, nusikaltimų darymas kaltinamajam yra tapęs gyvenimo būdu, išvadų nedaro, yra linkęs nusikalsti. E. N. abejingai žiūri į nusikaltimais sukeliamas pasekmes nukentėjusiesiems. Kaltinamasis tvirtina, kad parduotuvėje vogė norėdamas valgyti, tačiau jo žodžius paneigia tai, kad iš parduotuvės E. N. išnešė degtinę ir cigaretes. Plėšimo metu kaltinamasis smurtavo prieš pagyvenusį silpną žmogų. Nors E. N. pripažino civilinius ieškinius, tačiau nei kiek jų neatlygino, nesitarė su ieškovais. 

Kaltinamasis E. N. padarė du tyčinius nusikaltimus, kurie priskiriami apysunkių ir sunkių nusikaltimų kategorijai bei baudžiamąjį nusižengimą. Jis yra teistas 14 kartų, tarp jų ir už analogiškas nusikalstamas veikas. Nusikalto turėdamas neišnykusį teistumą, recidyvistas.

Kaltinamojo atsakomybę sunkinanti aplinkybė – nusikalto būdamas recidyvistu. Lengvinanti aplinkybė – visiškai prisipažino ir nuoširdžiai gailėjosi dėl padarytų nusikalstamų veikų.

Kadangi kaltinamasis visiškai prisipažino, baudžiamoji byla išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tryimo tvarka, teisme nukentėjusieji ir liudytojai nebuvo apklausiami, dėl to jam bausmė sumažinta vienu trečdaliu.

Teismas nukentėjusiojo senolio civilinį ieškinį neturinei žalai atlyginti tenkino iš dalies ir priteisė 5000 eurų. Be to, kaltinamasis turės sumokėti 370 eurų ir beveik 888 eurų nukentėjusiosioms turtinei žalai atlyginti. Šiaulių teritorinei ligonių kasai priteista beveik 3096 eurų. E. N. privalės atlyginti parduotuvei padarytus nuostolius. 

Teismas nustatė, kad kaltinamasis įsibrovė į maisto prekių parduotuvę Baisogaloje, 2018 metų lapkritį, laikotarpiu nuo 10-os dienos 22 val. iki 11-os dienos ryto. Jis išdaužė laukųjų durų stiklą ir pagrobė 40 eurų, 5 butelius degtinės ir 4 pakelius cigarečių. E. N. pagrobė prekių už beveik 407 eurus. Kaltinamasis, įsibraudamas į patalpas, tyčia išdaužė ne tik stiklą, bet ir sudaužė elektros apšvietimo žibintą, sugadino apsaugines žaliuzes bei kasos aparatą. Sugadino parduotuvės turtą už 209 eurus.

Tų pačių metų gruodžio 30-osios vakare, apie 19 valandą E. N. įsibrovė į Radviliškio rajone gyvenusio senolio namus. Kaltinamasis akmeniu išdaužė gyvenamojo namo langą. Kai namų šeimininkas atrakino duris, užpuolikas rankomis suėmė nukentėjusįjį, apsuko jį nuo savęs ir tris kartus rankomis stūmė jį į nugarą. Nukentėjusysis tris kartus griuvo, keturis kartus trenkėsi galvą į durų staktą, grindis. Kaltinamasis penkis kartus spyrė nukentėjusiajam į galvą, krūtinę, nugarą, rankas, kojas. E. N., sumušęs senolį, pagrobė jo dukros daiktus už 466 eurų. Maždaug po pusvalandžio namo grįžo nukentėjusiojo dukra, kuri namuose rado sumuštą tėvą, gulintį ant žemės. Nukentėjusiojo rūbai buvo kruvini, senolis sunkiai kalbėjo.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

https://siauliu.teismai.lt/
https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019