Socialiniai tinklai

Aktualijos

Lizdeikietės – ištikimos Tėvo Jurgio Ambrozijaus (Ambraziejaus) Pabrėžos mokslininkų, mokytojų, dvasininkų ir mokinių konferencijos dalyvės bei pranešėjos

Avatar

Paskelbta

data

Tradiciškai būrelis lizdeikiečių merginų – gamtos ir tiksliųjų mokslų mylėtojų – vasario 18 dieną vyko į Tėvo Jurgio Ambrozijaus (Ambraziejaus) Pabrėžos mokslininkų, mokytojų, dvasininkų ir mokinių konferenciją ,,Žmogaus ekologija”, nes parengė ir norėjo pasidalinti sveikatingumo, ekologijos, aplinkos tyrimų darbais, paklausyti, ką per metus nuveikė jų bendraminčiai iš visos Lietuvos.

Šiemet konferencijos plenariniame (visuotiniame) susirinkime, kuriuo paprastai pradedamas renginys, padrąsinančių, išmintingų minčių išsakė Šiaulių vyskupijos generalvikaras – kunigas, socialinių mokslų daktaras Saulius Matulis. Jis teigė, jog gamtos tyrinėjimas dera su dvasiniu žmogaus gyvenimu. Įdomiausia buvo klausyti asmenybių, kurios iš širdies dirba savo darbą. Tokią teko laimė išgirsti – tai gamtos fotografas, ornitologas Marius Čepulis. Jis aiškino, jog gamtoje nėra gražių ir bjaurių padarų, gerų ir blogų dalykų: gyvūnai plėšrūnai – gamtos daktarai. Nėra piktžolių – visi augalai turi teisę augti; darže, aišku, kitos taisyklės… Gyvūnų gelbėjimas – jų reikalas, žmogui nėra ko kištis; geriausia, kad jis šiukšles susirinktų. Žmogus gamtoj turi elgtis kaip svečias, jam leidžiama būti šalia.

Šiemetinė naujovė – praktinis mokinių – pranešėjų darbas modernia tiriamąja įranga aprūpintuose Didždvario gimnazijos fizikos bei chemijos kabinetuose – gaminta, paskui ragauta dirbtinių ikrų!

Sužinota, kaip gaminami ikrai, kaip atskirti dirbtinius nuo natūralių. Visiškai nauja patirtis lizdeikietėms. Svarbiausioji renginio dalis, be abejo, – darbas grupėse, kur mokytojai, mokiniai skaitė savo pranešimus. Mūsiškės merginos pristatė ,,Sveikatos kalendorių” – Samantos Noraitytės ir Evos Urbelytės darbas (mokytoja Lionė Semeniukienė), pranešimą ,,Lizdeikos gimnazija – darni mokykla?” (Gabija Meleškaitė, Viktorija Kazakevičiūtė, konsultavo mokytoja Jurgita Caporkienė), ,,Radviliškio Lizdeikos gimnazijos teritorijos tyrimas” – antrokių Miglės Urbonaitės bei Dignės Zarauskaitės darbą (mokytoja Sandra Karenauskienė) bei pateiktį ,,Neskaitysiu knygų!” (Kornelija Morkytė, Areta Bartoševičiūtė, mokytoja Alvydė Panova).

Klausytasi pranešėjų iš visos Lietuvos: Linkuvos, Kuršėnų, Viekšnių, Kauno, Panevėžio, Tauragės ir, aišku, Šiaulių, – Didždvario, Simono Daukanto gimnazijų, Salduvės, ,,Sandoros” bei Gytarių progimnazijų mokinių. Ir temos buvo pačios įvairiausios. Pavyzdžiui, ,,Laikas, skirtas Kūrinijai” (panevėžiečių), ,,Ekologijos ženklai”, ,,Puikybė ir dvasinė sveikata”, ,,Tirpalų poveikis pelėsiniams grybams, augantiems ant duonos gaminių”, ,,Įvairių šunų seilių įtaka bakterijoms” (pastarosios šiauliečių), kitos. Du paskutinieji įvardinti šiauliečių pranešimai labiausiai sudomino, pasak lizdeikiečių Kornelijos bei Aretos, nes pasirodė aktualūs šiandien – visi susiduriame su naminiais gyvūnais, kovojame su pelėsiu.

Po darbų kiekvienas dalyvis gavo pažymėjimą, kad skaitė pranešimą, Šiaulių visuomenės sveikatos biuro parengtų atminimo dovanėlių. Tikimasi susitikti kitais metais, nes gamtos mylėtojai, tyrinėtojai nenurimsta – galvoja apie naujus darbus, rengėjai žada pakviesti kitų įdomių svečių.

Lizdeikos gimnazijos mokytoja Alvydė Panova

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Neblaivus radviliškietis ,,auklėjo” sugyventinę

Avatar

Paskelbta

data

Balandžio 2 d., 08.15 val., Radviliškyje, Širvintų g., namuose, neblaivus (0,47 prom.) vyras, gim. 1980 m., sumušė neblaivią (1,92 prom.) sugyventinę, gim.1990 m. Nukentėjusioji į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Tarybos narys savivaldybei pasiūlė pagalbą

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono savivaldybėje karantino metu įkurtas Ekstremalių situacijų centras, kurio veiklą atsisakė koordinuoti meras ir vairą perdavė nepatyrusiam  savivaldybės direktoriaus pavaduotojui Justinui Praniui. Radviliškiečiai tikėjosi, kad karantino metu ekstremali situacija rajone bus valdoma, tačiau realybė kitokia..

Puslapyje „Labas. radviliškis“ – pasenusi informacija

Daugelis Lietuvos savivaldybių stengiasi  gyventojus informuoti apie viruso plitimą bei užsikrėtusiųjų skaičių  savo internetinėje erdvėje. Tik ne  Radviliškio rajono savivaldybė. Karantino laikotarpiu sukurtame puslapyje „Labas. radviliškis“  patalpinta sena, neatnaujinama informacija apie  padėtį rajone. Rajono gyventojai apie užsikrėtusiųjų virusu skaičių pirmiau sužino iš vietinės bei respublikinės spaudos; pavėluoti pateikiama informacija apie sergančiųjų skaičių; nepateikiama informacija, kiek šiuo metu  rajono gyventojų yra karantine, saviizoliacijoje, kiek dar planuoja grįžti iš užsienio.

J. Pranys, turintis būti visų įvykių sūkuryje, „Facebook“ paskyroje informuoja, kad pasirūpino, jog karantinuojami asmenys  tvarkingai išneštų šiukšles, pasidžiaugia, kad pagerėjus orams vėl bus dezinfekuojamos miesto gatvės, palaido ironiškas pastabas apie būsimą nuotolinį  Tarybos posėdį  ir … visiems praneša, kad  grįžta prie skaitomos knygos!

Kitu metu toks administracijos direktoriaus pavaduotojo poelgis galbūt sukeltų šypseną, tačiau  esant įtemptai situacijai, gyventojai pasipiktinę dėl valdininkų neveiklumo

Ar  rajone problemų nebėra?

Rajone dar nėra karščiavimo klinikos ir neaišku, kada ji atsiras, radviliškiečiai  priversti važiuoti į Šiaulius. Dėl šių klinikų steigimo Sveikatos apsaugos ministerija seniai pateikė įsakymą, o kitose savivaldybėse jos jau dirba.

Į savaitraščio redakciją kreipėsi pasipiktinusi radviliškietė Angelė B., kodėl nedezinfekuojamos daugiabučių namų laiptinės – juk prie turėklų galėjo liestis ir  sergantis žmogus. Beje, ir Aplinkos ministras K. Mažeika spaudos konferencijoje sakė, kad dezinfekuoti daugiabučių laiptines bus privaloma. Gyventojai norėtų sužinoti, kada ši paslauga bus teikiama, tačiau ir vėl – tyla.

Radviliškiečiai taip pat norėtų sužinoti, kur šiandien įsigyti  apsauginių kaukių – be jų į kai kurias parduotuves žmonės neįleidžiami. Ir šios informacijos informaciniame puslapyje nėra patalpinta.

Ir dar. Rajono savivaldybė skelbiasi aktyviai kovojanti su  koronavirusu, tačiau kažkodėl nepaviešina informacijos, kokių priemonių įsigyta, kada jos bus gautos, kiek tai kainavo biudžetui. Juk visiems rajono gyventojams įdomu sužinoti, kiek pražūtingas virusas bei karantinas kainuos mokesčių mokėtojams.

Tad plika akimi matyti, kad  sukurtas Ekstremalių situacijų valdymo centras situacijos apskritai nevaldo.

Tarybos narys kreipėsi į merą bei savivaldybės administraciją

Neapsikentęs informacijos slėpimo bei savivaldybės  administracijos neveiklumo, Tarybos narys Gediminas Lipnevičius kreipėsi į rajono merą A. Čepononį bei savivaldybės administraciją siūlydamas pagalbą – į Ekstremalių situacijų komisiją įtraukti  ir Tarybos narius. „Kadangi dėl situacijos rajone gaunu ypač daug radviliškiečių nusiskundimų, o taip pat Tarybos nariai negauna informacijos apie atliekamus darbus, susijusius su karantinu, ir matydamas, kad  Ekstremalių situacijų komisijai trūksta kompetencijos, kreipiausi raštu į merą bei savivaldybės administraciją, pasiūlydamas, kad į komisijos sudėtį būtų įtraukti Radviliškio rajono savivaldybės tarybos frakcijos, grupės seniūnai arba frakcijos, grupės įgalioti asmenys. Tada bendromis jėgomis su komisijos pirmininku bei kitais jos nariais spręstume karantino metu iškilusias problemas, operatyviai priimtume rajonui svarbius sprendimus ne tik komisijoje, bet ir Taryboje“,-  sakė nepartinis Tarybos narys Gediminas Lipnevičius, atstovaujantis visuomeniniam komitetui UŽ GERESNĮ GYVENIMĄ VISIEMS.

Ar savivaldybės administracija ir meras priims Tarybos narių siūlomą pagalbą, informuosime kituose savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeriuose.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019