Linksmas, tačiau sunkus ir ilgas bočių savaitgalis

Retai taip pasitaiko, kad net keturi renginiai vyktų vienas po kito paeiliui.

Ankstų šeštadienio rytą drauge su ,,Radviliškio krašto bendruomenės“ nariais vykome į Vilnių, aplankėme Prezidentūrą ir dalyvavome LRT laidos ,,Klauskite daktaro“ filmavime.

Sekmadienio rytą pasukome į priešingą pusę – Joniškį. Joniškiečiai labai seni mūsų bičiuliai, su kuriais bendraujame jau net 16 metų. Tačiau nebuvome vieninteliai svečiai Joniškio bendruomenėje. Čia taip pat svečiavosi Jelgavos baltarusių bendruomenės nariai su savo ansambliu. Grožėjomės spalvotais jų tautiniais kostiumais, liaudiška trankia muzika bei sveikinome šią bendruomenę, nes tądien Baltarusija šventė savo nepriklausomybės šimtmetį. Šventėje taip pat dalyvavo Joniškio savivaldos atstovai bei  seimo narys V. Gailius, kuris, paaiškėjo, yra mūsų kraštietis, gimęs Radviliškio krašte.

Joniškyje ne tik bendravome, bet ir šokome, dainavome, žaidėme ir visi geros nuotaikos bei pasisėmę teigiamų emocijų grįžome namo, tačiau išsiskirstėme neilgam –pirmadienį iškeliavome į Panevėžį. Čia mūsų kaimynai, su kuriais draugaujame taip pat jau labai seniai, šventė 25 – ąjį darbo veiklos jubiliejų. Panevėžiečių šventėje dalyvavo Rokiškio, Utenos, Pasvalio, Radviliškio bočių meno kolektyvai, savivaldos atstovai bei seimo narys Povilas Urbšys.

Po oficialios dalies buvome pavaišinti kava, arbata, sumuštiniais ir, žinoma, šokome, dainavome ir bendravome.

Antradienį visi skubėjome į Radviliškio kultūros centrą, nes čia vyko bočių planuota teminė popietė ,,Pasiruošimas Velykoms ir jų tradicijos“, kurią vedė ir patarimais dalijosi senjorės Bronė Krikščiukaitienė ir Elvyra Morkienė. Popietės dalyviai buvo sukviesti prie estetiškai padengto stalo, puošto ,,kačiukų“ ir sužaliavusių berželių šakelėmis, o visų žvilgsnius traukė bei akis ir širdį džiugino tarp margučių ,,sutupdyti“ kiškučiai.

Tačiau ne tik gėrėjomės gražiu stalu, bet ir stebėjome atliekamas užduotis. Popietės šeimininkė turėjo padalinti du kiaušinius taip, kad visiems užtektų, o ir šeimininkei liktų. Minėme daug įdomių, negirdėtų mįslių apie kiaušinius, pasidalinę į dvi komandas žaidėme, kas greičiau nuneš šaukšte kiaušinį. Komandos rungtyniavo, kuri išdainuos daugiau dainų apie bundantį pavasarį, o laimėtojai, žinoma, apdovanoti prizais.

Visi dalyvavę liko patenkinti popiete ir dėkingi senjorėms Bronei Krikščiukaitienei ir Elvyrai Morkienei už popietės organizavimą.

Po tokio turiningo ir labai ilgo savaitgalio, nors pavargę, tačiau pasisėmę teigiamų emocijų, geros nuotaikos ir toliau laukiame kitų kelionių, bendruomenių susibūrimų, popiečių, nes bendravimas gydo ne tik sielos, bet ir kūno žaizdas.

PB ,,Bočiai“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts