Socialiniai tinklai

Aktualijos

Linksmas, tačiau sunkus ir ilgas bočių savaitgalis

Avatar

Paskelbta

data

Retai taip pasitaiko, kad net keturi renginiai vyktų vienas po kito paeiliui.

Ankstų šeštadienio rytą drauge su ,,Radviliškio krašto bendruomenės“ nariais vykome į Vilnių, aplankėme Prezidentūrą ir dalyvavome LRT laidos ,,Klauskite daktaro“ filmavime.

Sekmadienio rytą pasukome į priešingą pusę – Joniškį. Joniškiečiai labai seni mūsų bičiuliai, su kuriais bendraujame jau net 16 metų. Tačiau nebuvome vieninteliai svečiai Joniškio bendruomenėje. Čia taip pat svečiavosi Jelgavos baltarusių bendruomenės nariai su savo ansambliu. Grožėjomės spalvotais jų tautiniais kostiumais, liaudiška trankia muzika bei sveikinome šią bendruomenę, nes tądien Baltarusija šventė savo nepriklausomybės šimtmetį. Šventėje taip pat dalyvavo Joniškio savivaldos atstovai bei  seimo narys V. Gailius, kuris, paaiškėjo, yra mūsų kraštietis, gimęs Radviliškio krašte.

Joniškyje ne tik bendravome, bet ir šokome, dainavome, žaidėme ir visi geros nuotaikos bei pasisėmę teigiamų emocijų grįžome namo, tačiau išsiskirstėme neilgam –pirmadienį iškeliavome į Panevėžį. Čia mūsų kaimynai, su kuriais draugaujame taip pat jau labai seniai, šventė 25 – ąjį darbo veiklos jubiliejų. Panevėžiečių šventėje dalyvavo Rokiškio, Utenos, Pasvalio, Radviliškio bočių meno kolektyvai, savivaldos atstovai bei seimo narys Povilas Urbšys.

Po oficialios dalies buvome pavaišinti kava, arbata, sumuštiniais ir, žinoma, šokome, dainavome ir bendravome.

Antradienį visi skubėjome į Radviliškio kultūros centrą, nes čia vyko bočių planuota teminė popietė ,,Pasiruošimas Velykoms ir jų tradicijos“, kurią vedė ir patarimais dalijosi senjorės Bronė Krikščiukaitienė ir Elvyra Morkienė. Popietės dalyviai buvo sukviesti prie estetiškai padengto stalo, puošto ,,kačiukų“ ir sužaliavusių berželių šakelėmis, o visų žvilgsnius traukė bei akis ir širdį džiugino tarp margučių ,,sutupdyti“ kiškučiai.

Tačiau ne tik gėrėjomės gražiu stalu, bet ir stebėjome atliekamas užduotis. Popietės šeimininkė turėjo padalinti du kiaušinius taip, kad visiems užtektų, o ir šeimininkei liktų. Minėme daug įdomių, negirdėtų mįslių apie kiaušinius, pasidalinę į dvi komandas žaidėme, kas greičiau nuneš šaukšte kiaušinį. Komandos rungtyniavo, kuri išdainuos daugiau dainų apie bundantį pavasarį, o laimėtojai, žinoma, apdovanoti prizais.

Visi dalyvavę liko patenkinti popiete ir dėkingi senjorėms Bronei Krikščiukaitienei ir Elvyrai Morkienei už popietės organizavimą.

Po tokio turiningo ir labai ilgo savaitgalio, nors pavargę, tačiau pasisėmę teigiamų emocijų, geros nuotaikos ir toliau laukiame kitų kelionių, bendruomenių susibūrimų, popiečių, nes bendravimas gydo ne tik sielos, bet ir kūno žaizdas.

PB ,,Bočiai“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Dingo moteris

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities  policijos  Šiaulių miesto ir rajono  komisariato pareigūnai ieško be žinios dingusios Violetos Pyragienės, gimusios 1964 m.

Moteris liepos 15 d. 12.00 val. iš namų išvažiavo geltonos spalvos automobiliu „Volkswagen Transporter“, HCS531, ir iki šiol negrįžo. Jos požymiai: apie 165 cm ūgio, stambaus kūno sudėjimo, plaukai trumpi, dažyti violetine ir balta spalvomis

Jei turite informacijos apie dingusią moterį ar pastebėsite automobilį, kuriuo ji išvažiavo, paskambinkite Šiaulių miesto ir rajono policijos  komisariato pareigūnams telefonu (8-657) 71264 arba parašykite  elektroniniu  paštu sandra.jake@policija.lt.                                              

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šelmių šelmavonės

Avatar

Paskelbta

data

Sušilus orams, saulutė dar labiau įkaitino ir “Šelmių” bei “Verpetukių” kraują.

Ypatingai šiltai ir smagiai atšokę tarptautiniame linijinių ir kantri šokių festivalyje ,,Draugystės tiltas—2019″ Palangoje, šokėjai prisiminė, kad yra liaudies tradicijų puoselėtojai ir karštomis širdimis šokdami šventė Rasos ir Joninių šventes su Karčiamų ir Alksnupių bendruomenėmis, bet tai buvo tik gera pradžia. Liepos 3-7 dienomis Šiauliuose vyko  8-tasis Tartautinis folkloro festivalis-konkursas “Saulės žiedas”, kurį globoja netik Lietuvos kultūros institucijos, bet ir Europos  prestižinės FIDAF IR IOV  folkloro organizacijos. Neišsigandę labai aukštus reitingus turinčio festivalio ir puikių kolektyvų iš  10 pasaulio šalių “Šelmiai” bei “Verpetukės” šoko pagrindinėse festivalio scenose, liaudies šokių mokinimo vakaruose bei smagiuose naktišokiuose, o tašką “Šelmiai” ir “Verpetukės” žada padėti liepos 17-22 d. dalyvaudami ,,Europeade -2019″ Frankenberge( Ederis) Vokietijoje, kur susirinks apie 5,500 dalyvių iš 30 Europos šalių. Čia nebus taip baisu, nes “Šelmiai” ir “Verpetukės” dalyvauja Europeadose nuo 2003 metų ir atstovavo Radviliškį bei Lietuvą Ispanijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Danijoje, Prancuzijoje, Latvijoje ir 2009 metais Lietuvoje, Klaipėdoje. Beje 2020 metų Europeade vėl vyks Klaipėdoje. Karščio ir šelmiškumo nepraradome ir važiuosime su dideliu noru ir ryžtu.palinkėkite mums gero kelio ir jei busite tomis dienomis Frankenberge ateikite mums ir kitiems dalyviams paploti. Kartu praleisime puikų laiką.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019