Socialiniai tinklai

Aktualijos

Linkaičių miške aptikta 2,7 tūkst. artilerijos sviedinių

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajone, Linkaičių kaime, veikiančio karinio padalinio teritorijoje išminuotojai aptiko daugiau kaip 2,7 tūkst. artilerijos sviedinių.

Priešgaisrinės  apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, 20 m m artilerijos sviediniai buvo rasti liepos  22 d., apie 10 valandą, teritorijoje įvestas planas „Skydas“. Šaudmenys buvo rasti atliekant planinius teritorijos valymo darbus.

Teritorijoje planuojami nauji infrastruktūros darbai ir prieš tuos darbus ji yra patikrinama. Linkaičių kaime dar tarpukariu veikė pagrindinės Lietuvos šaudmenų ir artilerijos dirbtuvės, vėliau teritoriją perėmė sovietai, o Lietuvai vėl atgavus nepriklausomybę šioje vietoje veikia Ginkluotės depas, čia saugomi šaudmenys ir sprogmenys. Išminuotojai šįkart šaudmenis rado užkastus maždaug dviejų metrų gylyje. Sovietų gamybos artilerijos sviedinius greičiausiai paliko okupacinė kariuomenė.

Dviejų centimetrų skersmens šoviniai, kai kurie iš jų ne vien šarvamušiai, tačiau ir skeveldriniai, kurie turi sprogdiklius.

Šaudmenų būklė juos leido transportuoti, tad sviediniai sėkmingai buvo sunaikinti Stelmokų karjere.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

VSAT kviečia rinktis pasieniečio įvadinio mokymo kursus

Avatar

Paskelbta

data

Nuo 2021 m. balandžio 15 d. VSAT Pasieniečių mokykloje bus organizuojami Pasieniečio įvadinio mokymo kursai. Turinčius aukštąjį universitetinį arba aukštąjį neuniversitetinį bei aukštesnįjį išsilavinimą ir nepriekaištingos reputacijos asmenis VSAT kviečia rinktis šiuos mokymo kursus ir per 15 savaičių tapti pasieniečiais.

Į Pasieniečių mokykloje Medininkuose, Vilniaus rajone, organizuojamus kursus priimti asmenys aprūpinami uniforma, nemokamai apgyvendinami bendrabutyje, gauna nustatyto dydžio stipendiją.

Išklausę teorinio mokymo kursą, atlikę praktinio mokymo programoje numatytas užduotis ir sėkmingai išlaikę egzaminus bei įskaitas, kursų dalyviai gaus įvadinio mokymo kursų baigimo pažymėjimus ir bus įdarbinami šiuose VSAT padaliniuose: Užsieniečių registracijos centre Pabradėje, Vilniaus pasienio rinktinės Tverečiaus, Adutiškio, Švenčionių, Pavoverės, Lavoriškių, Kenos ir Padvarionių pasienio užkardose, Varėnos pasienio rinktinės Gintaro Žagunio, Tribonių, Aleksandro Barausko ir Purvėnų pasienio užkardose, Pagėgių pasienio rinktinės Bardinų, Plaškių ir Neringos pasienio užkardose.

Norintiems mokytis šiuose kursuose ir gauti į juos siuntimus reikia iki 2021 m. kovo 8 d. pateikti prašymą ir kitus dokumentus el. paštu stok@vsat.vrm.lt

Pretenduojantys į vidaus tarnybą asmenys prieš gaudami siuntimą į įvadinio mokymo kursus turės pasitikrinti sveikatos būklę ir psichologinį tinkamumą vidaus tarnybai Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centro Centrinėje medicinos ekspertizės komisijoje. Sveikatos patikrinimą reikia atlikti iki 2021 m. balandžio 3 d. Dėl COVID-19 infekcijos jis gali užtrukti maždaug mėnesį.

Išsamesnė informacija apie stojimo tvarką skelbiama VSAT Pasieniečių mokyklos svetainėje adresu

https://pasienietis.lrv.lt/lt/naujienos/kvieciame-i-pasieniecio-ivadinio-mokymo-kursus.

Kilus klausimams dėl prašymo ir kitų dokumentų pateikimo galima kreiptis tel. (8 707) 41 022 arba (8 46) 39 7841 bei el. paštu stok@vsat.vrm.lt

Dėl kursų mokymo turinio organizavimo ir logistikos klausimų galima kreiptis tel. (8 5) 219 8235 arba el. paštu anna.volcok@vsat.vrm.lt.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Tyruliuose bute rasta mirusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 26 d. 11.24 val. Radviliškio rajone, Tyruliuose, bute, rastas
moters, gim. 1951 m., lavonas be išorinių sužalojimų.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi