Linkaičių miške aptikta 2,7 tūkst. artilerijos sviedinių

Radviliškio rajone, Linkaičių kaime, veikiančio karinio padalinio teritorijoje išminuotojai aptiko daugiau kaip 2,7 tūkst. artilerijos sviedinių.

Priešgaisrinės  apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, 20 m m artilerijos sviediniai buvo rasti liepos  22 d., apie 10 valandą, teritorijoje įvestas planas „Skydas“. Šaudmenys buvo rasti atliekant planinius teritorijos valymo darbus.

Teritorijoje planuojami nauji infrastruktūros darbai ir prieš tuos darbus ji yra patikrinama. Linkaičių kaime dar tarpukariu veikė pagrindinės Lietuvos šaudmenų ir artilerijos dirbtuvės, vėliau teritoriją perėmė sovietai, o Lietuvai vėl atgavus nepriklausomybę šioje vietoje veikia Ginkluotės depas, čia saugomi šaudmenys ir sprogmenys. Išminuotojai šįkart šaudmenis rado užkastus maždaug dviejų metrų gylyje. Sovietų gamybos artilerijos sviedinius greičiausiai paliko okupacinė kariuomenė.

Dviejų centimetrų skersmens šoviniai, kai kurie iš jų ne vien šarvamušiai, tačiau ir skeveldriniai, kurie turi sprogdiklius.

Šaudmenų būklė juos leido transportuoti, tad sviediniai sėkmingai buvo sunaikinti Stelmokų karjere.

Total
0
Dalinasi
Related Posts