Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Ligonius biurokratai siunčia myriop

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio ligoninėje mirė moteris, taip ir nesulaukusi, kas ją veš į dializių centrą. Nevaikštančiam ligoniui, kuriam dializės atliekamos kas antrą dieną, Radviliškio savivaldybė nemokamą transportą skiria tik dukart per metus. Pasirodo,kad per 2017 metus 700 tūkstančių eurų socialinei rūpybai skirtų dotacijų „sutaupiusi“ rajono valdžia pinigus leidžia šaligatvių trinkelėms, bet neranda pinigų gyvybėms gelbėti.

Kaip nuvykti į dializių centrą?


Vienos moters artimieji kreipėsi į redakciją prašydami padėti išsiaiškinti, kaip pagyvenusią mamą kas antrą dieną nuvežti į dializes atliekančią kliniką. Moteris tuo metu buvo gydoma Radviliškio ligoninės palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje. Kadangi į pabaigą ėjo keturių mėnesių laikotarpis, už kurį mokama iš Ligonių kasų, tai artimieji planavo pacientą parsivežti namo tolesniam slaugymui. Kadangi gyvena toli nuo miesto centro, o mama – nevaikštanti, vežiojimas būtų tapęs neišsprendžiama problema.

Pasak artimųjų, dializes atliekanti „Dialimeda” vaikštančius ligonius gali atsivežti lengvuoju automobiliu, tačiau specialaus transporto nevaikštantiems neturi. Specialų mikroautobusą turi įsigijusi Radviliškio rajono savivaldybė, tačiau paprastam mirtingajam ši paslauga – neįkandama.

Nemokamai – du kartus per metus

Prieš porą metų pradėjusią veikti dializių kliniką pompastiškai sveikino rajono valdžia. Ir apipylė pažadais: ligonius, kuriems reikalingos dializės, veš už savivaldybės lėšas. Kaip ir kituose rajonuose. Esą valdžios prioritetas – pasirūpinti pačiais silpniausiais visuomenės nariais. Deja, pažadai buvo labai greitai pamiršti.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija rajonų savivaldybėms yra skyrusi mikroautobusus specialiai pavėžėjimo paslaugai. Vienas toks buvo perduotas ir Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centrui. Šiam centrui vadovauja direktorė Rita Vilimaitė, kurios žodžiais, socialiai remtini asmenys,transportu nemokamai gali pasinaudoti du kartus per metus. Dar du kartus yra suteikiama 50 procentų nuolaida. Už visus kitus pavėžėjimus reikia susimokėti.

Pinigai – šaligatvių trinkelėms


Savivaldybės Socialinių paslaugų skyriaus vedėjas, buvęs rajono meras Darius Brazys mėgino išvedžioti, girdi, asmenys gauna iš „Sodros“ po 10 eurų kas mėnesį, todėl turi patys pasirūpinti, kaip nuvažiuoti iki reikiamos gydymo įstaigos. O kaip už šią sumą kas antrą dieną važinėti visiškai nevaikštančiam ligoniui? Vedėjas pareiškė: „Parašą gali padėti ant suraityto teksto“. Kitaip tariant, kreiptis į jau minėtą Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centrą.

Ar Radviliškio valdžia iš tiesų neturi lėšų pavėžėti keletą nevaikštančių ligonių? Praėjusiais metais rajono savivaldybė sutaupė 700 tūkstančių eurų, skirtų socialinei rūpybai. Kad nereikėtų grąžinti dotacijų į šalies biudžetą, rajono valdžia pinigus skiria banko paskoloms padengti. Šios paskolos imamos įvairiems statybiniams projektams. Tai yra, pinigai, kuriais galėtų būti gelbstimos gyvybės, netiesiogiai virsta šaligatvių trinkelėmis po savivaldybės langais.

P. S.
Tuo metu, kai buvo rengiama publikacija, ligonė mirė. „Sutaupiusi“ lėšų amžiaus statyba virstančiai savivaldybės aikštės rekonstrukcijai.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi