Ligoninės gydytojai rezidentai bus viliojami tūkstančiais eurų

Ne paslaptis, kad daugelio rajonų ligoninių trūksta medikų ir pacientams priėmimo pas specialistus tenka laukti net po kelis mėnesius. Radviliškio ligoninėje taip pat jaučiamas medikų trūkumas ir buvo priimtas Tarybos sprendimas jį padengti gydytojais rezidentais.

Ar gydytojams rezidentams bus patraukli Radviliškio ligoninė?

Jauni medikai rezidentūros studijoms paprastai renkasi didmiesčių ligonines, tad trūkstamus specialistus bandoma vilioti pinigais. Buvo prašoma rajono Tarybos pritarimo gydytojams rezidentams per 3 metus skirti 15 tūkstančių eurų, jeigu jie įsipareigos likti rajone 3 metus. Tik gydytojas rezidentas turi dirbti prižiūrimas rezidentūros vadovo, tad buvo įdomu sužinoti, ar Radviliškio ligoninėje yra tokios kvalifikacijos specialistų, kurie galėtų vadovauti rezidentams. Juk taip pat ne paslaptis, kad ligoninę dažnai krečia skandalai dėl reikiamų specialistų nebuvimo ar nekokybiškai pacientams suteiktų paslaugų.

Ligoninėje dirba kvalifikuoti gydytojai

Pasak savivaldybės administracijos vadovų, „Radviliškio ligoninėje dirba  kvalifikuoti gydytojai, galintys vadovauti rezidentams“.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija taip pat pasiteiravo savivaldybės administracijos, kokių specialybių gydytojų šiuo metu trūksta Radviliškio ligoninėje. Buvo atsakyta, kad trūksta skubios medicinos pagalbos, šeimos, medicinos, vidaus ligų, echoskopuotojų, endoskopuotojų, pulmonologų, oftalmologų, neurologų, anesteziologų – reanimatologų, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos specialistų.

Na, jeigu šių specialybių medikų trūksta, įdomu, kas vadovautų, pavyzdžiui, rezidentui, norinčiam tapti vidaus ligų specialistu ar neurologu? Ir ar tai būtų visavertės gydytojo rezidento studijos.

Belieka klausimas, ar šie skirti pinigai nebus išmesti į balą, o gal geriau gydytojas rezidentas geriau nei nesamas specialistas.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
5
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts