Socialiniai tinklai

Aktualijos

Ligoninę „nuskaidrino“ politikai

Avatar

Paskelbta

data

Visi Radviliškio ligoninės pacientai – laimingi, administracija – skaidri kaip krištolas, o korupcijos – nė pėdsakų. Tokį verdiktą paskelbė Radviliškio rajono valdantieji ir „skaidrumo“ medalį užkabino dorai nepatikrinę, ką jiems paporino ligoninės direktorius.

Skaidri kaip krištolas?

Šalies sveikatos apsaugos ministras savivaldybėms rekomendavo nustatyti asmens sveikatos priežiūros įstaigų, kurių savininkė yra savivaldybė, korupcijos indeksą ir atitiktį skaidrios asmens sveikatos priežiūros įstaigos vardo suteikimo kriterijams. Radviliškio rajono savivaldybė operatyviai ėmėsi vykdyti šią rekomendaciją – sudarė komisiją Radviliškio ligoninės skaidrumui tirti, kurios pirmininku paskyrė „valstietį“ vicemerą Mindaugą Pauliuką.

M. Pauliuko vadovaujama komisija, kurią sudarė kurią sudarė savivaldybės juristas R. Rudžianskas, Žemės ūkio reikalų skyriaus vedėjas A. Juozapavičius, greitai nustatė, kad VšĮ „Radviliškio ligoninė“ surinko 113 balų iš 123 galimų. Vadinasi, jos veikla skaidri lyg krištolas.

Toks Radviliškio ligoninės skaidrumo įvertinimas neįtikino nepartinio Tarybos nario Gedimino Lipnevičiaus: „Pasigilinau į dokumentus, įvertinau protokolą ir turiu klausimų komisijos pirmininkui. Štai 6.4 punkte teigiama, kad nebuvo pacientų skundų. Mano žiniomis, dėl ligoninėje iš lovos iškritusio ir mirusio žmogaus jo žmona dėl įvykio tyrimo kreipėsi į teisėsaugą. Taip pat, mano žiniomis, buvo gautas skundas dėl prastai atliktos rankos operacijos…“

Politikas nepatikėjo, kad nebuvo gauta informacijos apie galimas korupcinio pobūdžio veikas iš žiniasklaidos ir išvardijo savaitraštyje „Radviliškio kraštas“ skelbtus straipsnius, kuriuose abejojama, ar ligoninės direktorius valdo situaciją, kritikuojama dėl ligoninės darbuotojų atlyginimų įšaldymo keičiant darbo sutartis ligoninės darbuotojų nenaudai, keliami klausimai dėl viešųjų pirkimų kainos.

Klausimų lavina

„Teigiama, kad ligoninės stacionaro skyriuje buvo atliktos pacientų apklausos apie galimai korupcinio pobūdžio veikas. Kur buvo pateikti šių apklausų rezultatai, kur su jais buvo galima susipažinti? Ar buvo apklausų metu gauta informacijos apie galimą korupciją? Jeigu buvo gauta, kokių konkrečiai imtasi priemonių užkirsti kelią galimai korupcijai? Rašoma, kad viešieji pirkimai vykdomi nepažeidžiant Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimų. Pakomentuokite, kokie pirkimai buvo vykdomi ir už kiek. Ar buvo vertinamos ir kitos rajono sveikatos priežiūros įstaigos pagal Skaidrios asmens sveikatos priežiūros įstaigos vardo suteikimo tvarkos aprašą? Jeigu nebuvo vertinamos, kodėl? Kodėl tada buvo vertinama tik Radviliškio ligoninė?“ – klausimus vardijo Tarybos narys G. Lipnevičius.

Tikrosios situacijos nevertino

Į Tarybos nario G. Lipnevičiaus klausimų laviną bandė atsakyti komisijos pirmininkas „valstietis“ M. Pauliukas. Paaiškėjo, kad „vertinama“ buvo tik tai, ką pateikė pati ligoninės administracija.
„Vertinome faktus, kurie buvo pateikti. Visos reikiamos priemonės atitiko vertinimo kriterijus: informatyvi lenta yra, apklausos buvo atliktos. Dėl viešųjų pirkimų nebuvo gauta įtarimų iš STT. Žiūrėjome, ar visa informacija pateikta, kalbėjomės su medikais, slaugytojomis – atsižvelgėme į viešą liniją. Skundai yra registruojami, jų nebuvo užregistruota“,- tikino „valstietis“ vicemeras.

Direktorius pateikė, valdininkas… surašė

Tarybos narė  Z. Žvikienė vicemerui taip pat pateikė nepatogių klausimų.
„Koks pareigūnas įrašė balus į oficialią lentelę? Teigiama, kad korupcijos prevencijos planas labai gerai vykdomas. Ar komisija patikrino duomenų teisingumą, jeigu ateityje paaiškėtų, kad įrašyti balai neatitinka tikrovės? Komisijos pirmininkas sakė, kad lyg ir patikrino“- kalbėjo  politikė.

„Labai atsakingai vertinome visus kriterijus, nes tai labai svarbus dalykas, duomenys vieši. Balus į vertinimo protokolą surašė savivaldybės Juridinio ir viešųjų pirkimo skyriaus vyr. specialistas R. Rudžianskas“,- atsakė komisijai pirmininkavęs vicemeras.

Beveik visų kriterijų įvertinimas maksimaliais balais sukėlė įtarimų ir Tarybos nariui G. Lipnevičiui. „Jūsų komisijai informaciją pateikė ligoninės direktorius?“- klausė Tarybos narys.

M. Pauliukas patvirtino, kad jo vadovaujamai komisijai informaciją pateikė ligoninės direktorius V. Smalinskas ir vidaus auditorė S. Šereivienė. Kad būtų dar įtikinamiau, M. Pauliukas pridūrė, kad komisijos nariai „fiziškai perėjo per skyrius, viską apžiūrėjo“.

Tik įdomu, ar vieną kartą perėjus per ligoninės skyrius įmanoma pastebėti korupcijos apraiškų ir kam reikalinga komisija, jeigu skaidrumo „medalį“ pasiskirti gali pats direktorius?
Tad sprendė trise, kartu su ligoninės direktoriumi.

Prieš korupciją – piešinukais

Pavarčius vertinimo protokolą, galima pastebėti, kad ligoninė su korupcija kovoja itin „originaliais“ būdais – straipsniais savivaldybės finansuojamame laikraštyje, mokinių piešinių paroda. Na, o pagrindinis „antikorupcinis ginklas“ – ant gydytojų kabinetų durų kabantys raštai „Geriausia padėka gydytojui – šypsena“.

Kad tokie raštai neveiksmingi, įrodo Tarybos nario konservatoriaus K. Dainiaus praktika – jis buvo teisiamas už kyšių ėmimą iš pacientų pinigais, o ne šypsenomis.

Vis dėlto šie kovos su korupcija metodai ir M. Pauliuko kalba įtikino daugelį Tarybos narių. Už tai, kad Radviliškio ligoninei būtų suteiktas „Skaidrios asmens sveikatos įstaigos“ vardas, balsavo konservatorių, socialdemokratų, „valstiečių“, „darbiečių“ partijų atstovai.

Prieš balsavo tik nepartiniai UŽ GERESNĮ GYVENIMĄ VISIEMS grupės atstovai V. Aleknienė ir G. Lipnevičius, suabejoję paties „medalių kabinimo“ skaidrumu.

P.S. Pastebėjimas: tiek Tarybos nariai Z. Žvikienė, tiek  J. Povilaitis, nors ir pasisako kritiškai įvairiais klausimais, tačiau balsuoja beveik taip pat, kaip konservatorius meras A. Čepononis su svita. O socialdemokratų nuomonė dažnai išsiskiria – vieni palaiko konservatorių sprendimus, kiti tik kartais ne. Dėl ko tokie keisti Tarybos narių balsavimai, paliekame spręsti patiems skaitytojams.

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

III Tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas ,,Muzikuojantys berniukai”

Avatar

Paskelbta

data

Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos organizuojamas III tarptautinis konkursas „Muzikuojantys berniukai“, įvyko šių metų kovo 26 d.

Konkursas sulaukė net 78 dalyvių iš daugelio Lietuvos (Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Varėnos, Kretingos, Kauno, Radviliškio, Šiaulių, Švenčionių r., Druskininkų, Raseinių) bei Latvijos (Liepojos, Rygos, Malpils, Jekabpils) miestų. Sudėtingomis karantino sąlygomis – tai didelis pasiekimas ir konkurso populiarumo bei reikalingumo patvirtinimas.

Kaip ir daugelis šiuo metu organizuojamų renginių, konkursas vyko nuotoliniu būdu (klausomi ir vertinami konkurso dalyvių vaizdo įrašai). Svarbu paminėti, kad ne tik įrašų darymas, bet ir visas mokymo procesas jau beveik pusę metų tęsiasi tik per nuotolį. Šiandien dažnai vartojamas terminas „nuotolis“, įvairiose veiklose turi ir skirtingą prasmę, ir nevienodas tikslo siekimo galimybes. Praktiniame muzikos atlikimo mokyme – tai neįtikėtinas iššūkis. Ką reiškia nuotolinis darbas muzikos meno bei muzikos instrumento įvaldymo mokyme, kai svarbu ne tik žinių ir informacijos perteikimas (kuris, žinoma vyksta lėčiau ir sunkiau), bet ir daug kitų, specifinių profesinių dalykų: atidus klausymas, aiškus girdėjimas, kūno padėtis ir laisvumas grojimo metu, judesių tikslumas, muzikos pojūtis, emocija, energija ir kt. Visa tai perteikti (ir mokytojui, ir mokiniui), kai skiria ekranas, išties sudėtingas iššūkis, tad, visi jį priėmę ir sugebėję pasiekti gero rezultato, verti didžiulės pagarbos ir dėkingumo žodžių: konkurso dalyviams už jų savarankiškumą, užsispyrimą, darbštumą, norą muzikuoti; mokytojams už išradingumą, kūrybingumą, ištvermę, rūpestį, meilę vaikams ir muzikai.

 Laisvai pasirinktą konkurso dalyvių programą skirtingose amžiaus grupėse (bendras dalyvių amžius 6 – 18 metų) vertino dvi tarptautinės žiuri komisijos: pianistų – pirmininkas Latvijos muzikos akademijos profesorius Normuds Viksne, nariai profesorius Rokas Zubovas ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Biruta Vaišienė; stygininkų (smuikininkų ir violončelininkų) – pirmininkė Sandra Grinberga (Latvija), narės LMTA lektorė, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, S. Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Kristina Kupšienė ir Klaipėdos J. Karoso muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Liuda Kuraitienė. Dalyvių pasirodymai (vaizdo įrašai) pagal surinktų balų skaičių buvo įvertinti laureatų (1, 2, 3 vietos) bei diplomantų vardais.

Radviliškio muzikos mokyklą jau nebe pirmą kartą šiais metais įvairaus lygio konkursuose atstovavo mokytojo Ryčio Borusevičiaus IV klasės mokinys Augustas Kazakėvič. Jei prieš du metus apskritai pirmą kartą dalyvaudamas tokio aukšto lygio kaip  „Muzikuojantys berniukai“ konkurse, Augustas laimėjo III vietos laureato vardą, tai šių metų konkurse jaunasis pianistas tapo  II vietos laureatu.

             Sveikiname nugalėtojus ir linkime naujų kūrybinių pasiekimų!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Policija prašo atpažinti moterį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą  dėl sukčiavimo. Internetiniame tinklalapyje moteris, pasivadinusi „Gettry“, iš pardavėjos  apgaule išviliojo  striukę, kurios vertė – 170 eurų. Kovo 1 d. Šiauliuose, Aido g., prie prekybos centro „Akropolis“, užfiksuota moteris, įtariama, atsiimanti  išviliotąją striukę. Atpažinusius ją gyventojus  prašytume paskambunti tyrėjui Artūrui Augiu telefonais (8 700) 61490, (8 686) 44630 arba parašyti elektroniniu paštu arturas.augys@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi