Leista rūkyti balkonuose

Vyriausybė rugpjūčio 7 d. nusprendė nepritarti Seime svarstomoms pataisoms, kuriomis būtų uždrausta rūkyti daugiabučių namų balkonuose, jeigu tam prieštarauja bent vienas gyventojas.
Iniciatyva buvo sukėlusi plačias diskusijas tarp politikų, ministrų kabinetas sprendimą priėmė iš trečio karto.
Vyriausybės pažymoje teigiama, kad tokio draudimo kontrolė pareikalautų neproporcingai didelių finansinių ir žmogiškųjų išteklių, įrodinėjimo procesas būtų sudėtingas ir užtruktų ilgai.
Išvados projektą registravusi Vidaus reikalų ministerija teigė, kad, net ir pritarus pataisoms, nebūtų draudžiama rūkyti vietose, iš kurių dūmai galėtų sklisti į kitų gyventojų butus, pavyzdžiui, atidarytų langų, laiptinių įėjimų, praėjimų tarp namų ar rekuperacinių sistemų.
Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas savo parašais parėmė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir dar 13 Seimo narių. Neigiama Vyriausybės išvada neįpareigoja parlamentarų balsuoti prieš pataisas.
Seimas nuo 2014 m. kelis kartus yra atmetęs siūlymus drausti rūkyti balkonuose. Pataisų priešininkai argumentuoja, kad draudimo nebūtų įmanoma įgyvendinti.

Total
20
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts