Laisvės atėmimo bausmė – už organizavimą ir pelnymąsi iš prostitucijos

Šiaulių apylinkės teismas paskelbė nuosprendį 38 m. vilniečiui Ž. J., kuris pelnėsi iš dviejų ukrainiečių prostitucijos ir organizavo dar vienos merginos atvykimą į Lietuvą tuo pačiu tikslu. „Darbo“ merginoms nuolat ieškojusiam kaltinamajam Ž. J. teismas skyrė 2 metų 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

„Teismas nustatė, kad kaltinamasis turi daug skolų, ir iš to padarė išvadą, kad pagrindinis nusikaltimo motyvas – savanaudiškos paskatos, siekis gauti turtinės naudos iš prostitucijos organizavimo, – sako baudžiamąją bylą nagrinėjusi Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėja Alma Berniūnaitė. – Kaltinamasis suvokė, kad organizuoja prostituciją ir pelnosi iš šios veiklos. Be to, jis organizavo dar vienos, trečios, merginos atvykimą į Lietuvą jos sutikimu prostitucijai.“

Teismo posėdyje kaltinamasis Ž. J. prisipažino kaltu dėl to, kad organizavo prostituciją ir iš to pelnėsi, organizavo vienos merginos atvykimą prostitucijos tikslais taip pat prisipažino, kad savigynai ir merginų saugumo užtikrinimui neteisėtai laikė ir nešiojosi teleskopinę lazdą, kuri priskiriama prie D kategorijos nešaunamųjų ginklų. Kadangi kaltinamasis kaltu prisipažino visa jam pareikšto kaltinimo apimtimi, teismas taikė sutrumpintą įrodymų tyrimų tvarką.

Prieš mėnesį iki sulaikymo kaltinamasis pradėjo dirbti įmonės vadovu, yra 7 kartus teistas, teistumas neišnykęs. Paskutinį kartą teistas už analogišką nusikalstamą veiką. Kaltinamojo atsakomybę lengvinančia aplinkybe teismas laikė tai, kad kaltinamasis prisipažino ir gailėjosi nusikaltęs. Jo atsakomybę sunkinanti aplinkybė – nusikalstamas veikas padarė būdamas recidyvistas.

Teismas nustatė, kad Ž. J. nuo 2018 m. birželio 12 d. iki 2019 m. liepos 18 d.organizavo ir pelnėsi iš dviejų ukrainiečių prostitucijos bei gabeno dar vieną ukrainietę jos sutikimu prostitucijai į Lietuvą. Merginos dirbti prostitutėmis į Lietuvą atykdavo savo noru. Viena ukrainietė buvo atvykusi 7 kartus, kita – vieną kartą. Atvykdavo trumpam laikui – savaitei ir kiek ilgiau. Ž. J. rūpinosi gyvenamosios vietos joms suradimu, merginų apgyvendinimui bei lytinių paslaugų teikimui ieškojo ir išnuomojo butus Vilniuje bei Klaipėdoje, 2019 m. liepos mėn. – Šiauliuose. Kaltinamasis aprūpino ukrainietes higienos ir prostitucijos paslaugų teikimui reikalingomis priemonėmis. Internetiniame portale Ž. J. paskelbdavo skelbimus apie merginų teikiamas seksualines paslaugas, nurodė savo kontaktinius telefono numerius, nustatė teikiamų seksualinių paslaugų įkainius. SMS žinutėmis Ž. J. bendravo su pagal skelbimus besikreipusiais asmenimis, derino su jais teikiamų seksualinių paslaugų laikus, o suderinęs, nurodydavo butų adresus, kur bus suteiktos seksualinės paslaugos už pinigus ir apie tai jas informuodavo. Ž. J. gavo pusę dviejų ukrainiečių iš prostitucijos uždirbto atlygio, tiksliai ikiteisminio tyrimo metu nenustatytą sumą pajamų.

Tęsdamas nusikalstamą sumanymą, Ž. J. 2019 m. liepą organizavo dar vienos ukrainietės atvykimą iš Berlyno į Vilnių. Kaltinamasis ukrainietę pasitiko Vilniaus oro uoste ir tą pačią dieną buvo sulaikytas policijos pareigūnų.

Nuosprendis per 20 d. nuo paskelbimo gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui, apeliacinį skundą paduodant per bet kuriuos šio apylinkės teismo rūmus.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

ryšiams su žiniasklaida ir visuomene

Tel. (8 41) 598 511

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lthttps://siauliu.teismai.lt/

Total
4
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts