Kūrybinės dirbtuvės „Kelias į pažinimo džiaugsmą“

Birželis – pirmasis vasaros mėnuo. Tai laikas, kai ketvirtus metus iš eilės susirenka Radviliškio rajono priešmokyklinio ugdymo ir pradinių klasių pedagogai aptarti mokslo metų nuveiktus darbus, pasidalinti lūkesčiais, svajonėmis, pabūti su savimi, išbandant vis naujus meno kūrimo būdus bei prasmingai ir maloniai praleisti laiką su bendraminčiais.

 Birželio 11 d., pedagogės rinkosi Radviliškio miesto kultūros centre į kūrybines dirbtuves „Kelias į pažinimo džiaugsmą“. Renginio pradžioje pradinių klasių mokytojos Loreta Sokienė ir Ingrida Kasperavičiūtė pasitiko dirbtuvių dalyvius, kurie turėjo pasirinkti savo kūrybinį kelią užrašydami vardus. Kiek vėliau visi dalyviai gavo po lapelį su raidėmis, kuriame parašė žodį, apibūdinantį jų tuometinę būseną, nuotaiką, jausmus. Rezultatas buvo nuostabus – visų nuotaika puiki, mokytojai nusiteikę pozityviai. Po šio susipažinimo žaidimo prie dalyvių prisijungė pradinių klasių mokytoja Rasa Jasiulienė, kuri pedagogus supažindino su zentangle (dzenraizgymo) metodu. Vaizdžiai papasakojo, kaip, kokiomis priemonėmis kuriamas dzenraizginys. Įdomiausia tai, kad šiam kūrimo būdui nereikia ypatingo meninio talento. Nors kartais raštai gali pasirodyti ir sudėtingi, bet juos išnarpliojus lieka linijos, taškai ir įvairios į vieną liniją sulimpančios formos. Šie raizginiai tarsi gyvenimo bėdos: jei suskaidytume bėdą į daug smulkių dalelių, ji nebeatrodytų tokia baisi, neišsprendžiama.

Visi kūrybinių dirbtuvių dalyviai išbandė naują piešimo metodą ir iškart pasijuto ramesni, laisvesni. Susukę po porą dzenraizginių, jie išsakė mintis: „aplinkinis pasaulis nušvito kitomis spalvomis“, ,,patyriau neregėtą malonumą“, „užmiršau dvasinį skausmą“, ,,labiau vertinsiu save ir kitus“, „jaučiuosi laiminga ir patenkinta savimi“.

Po tokių žodžių, mums, kūrybinių dirbtuvių organizatorėms, norisi tik padėkoti visiems dalyviams bei palinkėti naujų idėjų, neblėstančio kūrybinio įkvėpimo, daugiau pasitikėjimo savimi ir  atsipalaidavimo!

Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos
pradinių klasių mokytoja ekspertė Rasa Jasiulienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts