Socialiniai tinklai

Aktualijos

Kuo užaugęs būsiu…

Avatar

Paskelbta

data

Spalio 25 –ąją Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijoje  vyko Karjeros diena. Priešmokyklinio ugdymo grupių „Riešutėliai“ ir „Giliukai“ vaikai, bei 1b ir 1c klasių mokiniai į svečius pasikvietė Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesius  gelbėtojus. Vaikai nekantriai laukė šių svečių. Net porą savaičių mažieji jiems piešė piešinius, diskutavo, dalijosi mintimis apie šią profesiją.

Atvykę gaisrininkai parodė ir papasakojo vaikams apie gaisrinę mašiną. Smagu, kad gaisrinę mašiną vaikai galėjo ne tik apžiūrėti, bet ir pabuvoti jos viduje. Mažieji susipažino su gaisrų gesinimo ir gelbėjimo įranga, daug sužinojo apie gaisrų gesinimo ypatumus. Vaikams buvo labai įdomu ir patiems ją išbandyti. Ugniagesiai pademonstravo ugniagesių gelbėtojų specialiuosius drabužius, kvėpavimo aparatus.

Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektorius Arūnas Mažučiūnas  pasakojo, kaip saugiai elgtis su ugnimi, kad nekiltų gaisras.  Pademonstravo vaikams filmuką, kuriame vaikai pamatė, kaip greitai plinta ugnis ir kokios skaudžios gaisro pasekmės.  Patarė, ką reikia daryti, kaip saugoti save, jei kiltų gaisras. Dar kartą priminė, jog nelaimės atveju reikia kviestis pagalbą numeriu 112. Atsisveikindami ugniagesiai paprašė, o vaikai pažadėjo  atsargiai elgtis su ugnimi, nežaisti su degtukais.

Po šios viešnagės daugelis vaikų panoro tapti gaisrininkais.

Tariame nuoširdų ačiū Valstybinės priešgaisrinės priežiūros  poskyrio viršininkui Virginijui Ivoškai, inspektoriui Arūnui Mažučiūnui bei ugniagesiams gelbėtojams Donatui Pociui, Vygantui Krivickui, Renatui Anilioniui už nuoširdų bendravimą ir bendradarbiavimą .

Mokytoja

Diana Muraulienė,

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Kontrolės komitete išspręstų problemų nėra, nors dirbama korektiškai

Avatar

Paskelbta

data

Tarybos posėdyje tvirtinimui buvo pateikta Kontrolės komiteto darbo ataskaita. Ataskaitoje rašoma, jog 2020 m. buvo organizuoti trys Kontrolės komiteto posėdžiai.

Tarybos narys G. Lipnevičius pasiteiravo, kokius darbus Kontrolės komitetas pabaigė 2020 metais.

Į šį klausimą K.Račkauskis atsakė, jog visi pradėti darbai buvo pabaigti. Pasak komiteto pirmininko K. Račkauskio, dėl  mokinių maitinimo neekologiškais maisto produktais buvo kreiptasi į tarnybas ir gautas atsakymas, kad jos tyrimo nepradės ir nevykdys.

Tarybos narius nustebino toks atsakymas – pasak pirmininko, jis nebesirūpins  vaikų  maitinimu, o darbų, kuriuos neva atliko, taip ir nesugebėjo įvardinti.

Pirmininkui taip pat paantrino šio komiteto narė Z. Žvikienė – į kiekvieno gyventojų prašymą buvo reaguota, visi suplanuoti darbai pabaigti ir dar pridūrė, jog dirbo korektiškai. Bet ji  taip pat pamiršo įvardinti, kokius darbus padarė  ar  kokias problemas išsprendė Radviliškio rajono gyventojams. 

Taip ir liko neaišku, ką  Kontrolės komitetas dirbo, kaip dirbo, ką  padarė, kad  Radviliškio rajono gyventojams būtų  geriau. Bet svarbiausia, kad Kontrolės komiteto nariai žino, kad  kažką dirbo.

Jonas Petrikas


  

Skaityti daugiau

Aktualijos

Smulkus verslas klupdomas ant kelių maldai

Avatar

Paskelbta

data

Lietuvoje nebeliko stipraus, nuoseklaus vadovo su aiškia vizija, platforma, konkrečiais įsipareigojimais, terminais.

Vėl peštynės, nesusikalbėjimas, prezidentūra už didesnį savarankiškai dirbančių apmokestinimą, koalicija lyg ir muistosi tam, bet, neabejotinai, dėl akių.

Viskas  Lietuvoje yra sumodeliuota, suredaguota  kaip  Šveicarijoje, kur už žmones valdžia net sumoka metinius mokesčius ir šie sau gali kojas mirkyti šiltų fiordų srovėse.

Nebeverta aušinti burnos dėl tarimosi su pilietine visuomene. Vien tai, kad  PSO  primygtinai ragina pradinukus leisti į mokyklas, o lokdauninio režimo prievaizdai spjauna ant įstatymų ir suponuoja aiškų faktą, kad be protestų ši gvardija nenurims.

– Nebijokite, kaukių dėvėtojai,- ramina liaudį senmergaitė premjerė, –  pirmadienį svarstysime verslo atlaisvinimo planus, atminkite, kad akmens plokštėje nesame iškalę korono valdymo scenarijaus.

Žodžiu, dirbsime va bank principu, kaip diena – taip naujas varžtų atsisukimas ribotų smegenėlių vingiuose. Statistikos departamentas baugina kvailučius 3 banga, nes vangiai testuojasi,  NVSC  transliuoja depešą, kad, ką  jūs – nėra jokių simptomų. Tą patį porina vienintelė epidemiologė  Loreta  Ašoklienė.  Po valandos statistai, duomenų analitikai atsiprašo naivuolių, kad galbūt perspausta su konstatavimu.

Tai smulkus versliukas lyg ir įkvėpė oro gurkšnelį.  Bet su juokinga laisve, erdve, nuostatomis.

Kirpykloje 10 metrų plotas su 1 kirpėja, kuri turi dėvėti 3 kaukes vienu metu, o įėjęs klientas privalo pasirašyti, kas toks yra ir nurodyti telefoną, kad po to  Razmuvienė galėtų atsekinėti galus,  kas besimptominis, kas su virusu…

Proto genialumas.  Jau lyg ir atsidaro drabužių parduotuvėlės, bet lankytojai įleidžiami po vieną – esant sniegui, krušai, vėtrai šnirpškite nosimi lauke, žmogaus teisės yra  Laisvės partijos vizitinė kortelė.
Tačiau išgerti arbatos, kavos senamiestyje šiukštu negalima, nes  „Bisau  Gvinėjos 2147“ viruso mutantas smogs nepakeliamai.

Nuo šiol mūsų viltis yra  Zemlys –  Balevičius, tik jo matematiniai koeficientai duos nurodymą parduoti gėlių puokštes turgelyje.

Ruslanas  Baranauskas, LMS  narys

Skaityti daugiau

Skaitomiausi