Kuo kaladėlės yra naudingos vaikų raidai?

Kaladėlės laikomos vienos iš seniausių vaikystės žaislų. Nors šiuolaikinis pasaulis sparčiai tobulėja, kaladėlės iš rinkos niekur nedingsta ir vis dar yra mėgstamos vaikų. Žinoma, šie žaislai dabar gaminami iš įvairiausių medžiagų bei iš jų galima sukurti nepaprastai daug formų.

Kodėl kaladėlės yra reikalingos kiekvienam vaikui?

Kaladėlės skirtingame vaiko amžiuje, atneša vis skirtingą naudą. Jeigu norite tokių žaislų, kurie turi ne vienkartinę investiciją tuomet – padės kaladėlės. Kūdikiams ir mažiesiems patinka paliesti ir sugriebti didelių formų bei tekstūrų kaladėles. Paaugę vaikai jau gali laisvai valdyti savo raumenis, todėl kaladėles gali sujungti, dėlioti viena ant kitos. Na, o jau nuo dviejų metų, vaikai gali gebėti statyti savo pirmąsias konstrukcijas.

Nuo trejų metų, vaikai jau geba jungti kaladėles, kad sukurtų tvirtas ir ilgaamžiškesnes konstrukcijas, pilis ir bokštus. Vėliau mažieji pradeda atpažinti dizainus ir modelius, todėl jau einat į darželius ir pradines mokyklas, iš kaladėlių geba sudėlioti miestus, gamtos kraštovaizdžius. Kaladėlės vaikams yra itin svarbios, nes jos padeda išlaisvinti kūrybiškumą, vaizduotę bei lavina skirtingus motorinius įgūdžius.

Kokią naudą kaladėlės atneša protui ir kūnui? 

Vaikai, kurie nuo pat mažumės dėlioja kaladėlės, vėliau turi gebėjimą konstruoti sudėtingesnius kūrinius, kadangi yra išvystytas erdvės suvokimo intelektas. Žinoma, kaladėlių rinkimas ir dėliojimas reikalauja atidumo ir kruopštumo, todėl vaikas yra nuolat mokomas sukoncentruoti dėmesį į vieną veiklą.

Kai vaikai dėlioja kaladėlės, logiška, kad jų rankų ir rankų pirštų raumenys yra nuolat įtraukti į darbą. Taip pat įsijungia ir akys, kurios stebi kiekvieną vykstantį procesą. Sulaukus dvejų metukų, mažylis jau geba nuspręsti, kokios figūros tinka tarpusavyje. Na, o šis gebėjimas vėliau padeda orientuotis žemėlapiuose ir atskirti juose esančius tam tikrus objektus. Vėliau, žaidimas su kaladėlėmis prisideda lavinant vaizdavimo ir projektavimo įgūdžius.

Kaladėlės skatina vaikų kūrybiškumą, taip suteikdamos galią fantazuoti. Jeigu ir matote, kad vaikas sudėliojo kitokių formų bokštelius – nenuvertinkite. Geriau pasiūlykite patobulinti arba paskatinkite ir toliau kurti tokius unikalius ir išskirtinius kūrinius. Juk nežinote, galbūt čia auga žymus menininkas! 

Į ką svarbu atkreipti dėmesį?

Labai svarbu, kad kaladėlių dėliojime dalyvautumėte ir jūs patys. Pradžioje parodykite, kaip reikia konstruoti, kadangi vaikai gauna žymiai daugiau naudos, kai mato, kaip reikia viską daryti. Taip pat sukurkite iššūkių. Tiesa, kaladėlių dėliojimas laisva forma išlaisvina pilnai vaiko fantaziją ir kūrybiškumą, tačiau tam tikrų ribų nustatymas leidžia išmokyti suderinti struktūras su pateiktu šablonu. Aišku, leiskite kurti ir savitus statinius!

Pritaikykite konstrukcijas pagal tai, kas patinka vaikams – pilys, gyvūnai, filmukų personažai, automobiliai, ar kiti meno kūriniai. Pagal šį turimą šabloną, vaikai galės susikurti savo svajonių konstrukciją!

Total
0
Dalinasi
Related Posts