Kudirkos progimnazijoje – dėmesys tautiniam kostiumui, Piliakalnių metams bei Lietuvos 100-mečiui

Lapkričio 28 d. Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijoje pradėta Lietuvos mokyklų bendruomenių teorinė-praktinė konferencija ,,Ein saulelė aplink dangų”, skirta Tautinio kostiumo ir Piliakalnių metams bei Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Visus – aukštaičius ir žemaičius, sūduvius ir dzūkus – atvykusius į renginį pasveikino Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos direktorė Rasa Dagienė, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininkė Laima Kelmelienė, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus metodininkė Gailutė Toleikienė.

Gerąja patirtimi dalijosi daugiau kaip 140 konferencijos dalyvių, atvykusių iš Joniškio, Kelmės, Šiaulių. Gausiausias būrys – Radviliškio rajono ir miesto mokyklų bendruomenių nariai. Išklausyti 38 panešimai, kuriuos pristatė ne tik mokytojai, mokiniai, bet ir šeimų atstovai – mamos, močiutės. Savo išmone, drąsumu nustebino patys mažiausieji-priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai iš Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos. Konferencijos viešnios, Lietuvos tautodailininkų sąjungos narės, visus sudomino gyvai pristatydamos skirtingų etnografinių regionų tautinius kostiumus. Pranešimuose akcentuoti ir tautos bei valstybės simboliai, piliakalnių istorija ir kultūra, valstybės atkūrimo šimtmetis, praeties, dabarties ir ateities ryšių svarba. Su šiomis ir kitomis etninės kultūros aktualijomis susipažinta dirbant keturiose grupėse. Netrūko ir praktinės veiklos. Konferencijos dalyviai galėjo išbandyti lino siūlo stiprumą, susipažinti su sodų rišimo technika.

Konferencijoje sektos sakmės, klausytasi kanklių skambėjimo, giedotos giesmės. Rami, draugiška, geranoriška aplinka, supusi renginio dalyvius, padėjo įsisavinti pranešėjų perteiktas žinias. Konferencija paskatino plėtoti domėjimąsi lietuvių etnine kultūra, aktualizuoti lietuvių papročių, tradicijų vertingumą, būti aktyviais Lietuvos kūrėjais. Vaikų, tėvų, mokytojų dalyvavimas konferencijoje ir pasidalijimas gerąja patirtimi įrodė, kad Lietuvos mokyklų bendruomenės glaudžiai bendrauja ir bendradarbiauja.

Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui, įsitikinome, kad valstybę kuriame kiekvienas iš mūsų!

Rasmuta Valčiukienė,

Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos pradinių klasių mokytoja

Total
0
Dalinasi
Related Posts