Socialiniai tinklai

Aktualijos

Kritikuoji merą – lauk pasekmių

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono savivaldybės tarybos Etikos komisija tampa priemone susidoroti su neįtikusiais opozicijos atstovais. Tuo įsitikinęs nepartinis Tarybos narys Gediminas Lipnevičius, jau kelis mėnesius rašantis paaiškinimus Etikos komisijai.

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė, kad Tarybos narys G. Lipnevičius, gynęs Radviliškio ligoninės darbuotojų interesus, užsitraukė ligoninės direktoriaus V. Smalinsko nemalonę.

„Džiaugiuosi, kad šį kartą sveiko proto spindulėlis prasišvietė į komisijos narių galvas, o gal išsigando, kad gali tekti aiškintis, kokie meilės santykiai klostosi tarp pačių aukštas pareigas savivaldybėje užimančių konservatorių,“ – po išteisinančio Etikos komisijos sprendimo juokėsi G. Lipnevičius. Mat, kai kam parūpo, su kuo šiuo metu nevedęs Tarybos narys palaiko draugiškus santykius ir kodėl jų nedeklaruoja.

„Įstatyme įtvirtinta asmeninio gyvenimo apsauga, tačiau, kai nori mušti, lazdą visada surasi. O mušti tuos, kurie dirba, netyli, kritikuoja – labai norisi“, – ironizuoja Tarybos narys.

Prikibti nepavyko ir dėl turimos žemės – aiškintasi, ar tinkamai deklaruota.

„Pasijutau kaip kokie milijonieriai žemvaldžiai Karbauskas ar Gaidžiūnas. Bet komisija turėjo įsitikinti, kad milijonų nevaldau ir masinėmis prekybomis žeme neužsiimu. Bet vis tiek malonu, kai  rodomas toks dėmesys“, – juokavo G. Lipnevičius.

Tarybos narys neslepia, kad tai – ne vieninteliai bandymai jį spausti. Tikrintojai vieni po kito siunčiami ir į jo vadovaujamą įmonę, tačiau neranda prie ko prikibti.

„Kai švariai dirbi – tai ir nieko nebijai, to paties linkiu ir pačiam merui su kompanija“,- linkėjo G. Lipnevičius, kuris viešai suabejojo ir pačios Etikos komisijos sudarymo etiškumu. Paaiškėjo, kad vadinamieji „visuomenininkai“, neva atstovaujantys bendruomenėms, – pačių konservatorių žmonės. Maža to, į komisiją nevengta pasikviesti ir ekskonservatoriaus „visuomenininko“, kuris sovietmečiu sugebėjo užsitarnauti KGB rezervo vyr. leitenanto laipsnį

P.S. Savaitraščio  redakciją pasiekė  Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) pirmininko Edmundo Sakalausko  sprendimas dėl nepartinių Tarybos narių Gedimino Lipnevičiaus ir Vilmos Aleknienės  – skundas  nepasitvirtino ir VTEK nusprendė  tyrimo dėl jų elgesio neatlikti.

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Neblaivus „zuikis“ ne tik norėjo apgauti kontrolierių, bet jį dar ir sumušė

Avatar

Paskelbta

data

Birželio 1-osios ryte Šiauliuose, 4-ojo maršruto miesto autobuse, įvykęs incidentas tarp keleivio ir kontrolieriaus, baigėsi ikiteisminiu tyrimų dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Nusikalstama veika įtariamas neblaivus vyras (0,98 prom.) atsidūrė areštinėje, o bilietus tikrinęs kontrolierius – pas medikus. Jam diagnozuotas nubrozdinimas ir kaklo suspaudimas,po medikų apžiūros jis  gydosi ambulatoriškai.

Į Bačiūnų gatve važiavusį autobusą patikrinti, ar nėra juo važiuojančių „zuikių“, su kolege įlipo kontrolierius ir paprašė pateikti bilietus. Vienas keleivių, nuo kurio trenkė alkoholiu, kontrolieriui pateikė elektroninį bilietą, tačiau, jį nuskenavus, pastebėta, kad bilietas – lengvatinis. Kontrolierius paprašė keleivio pateikti galimybę naudotis tokiu bilietu suteikiantį dokumentą. Kai keleivis ėmė atsikalbinėti, atidžiau elektroninį bilietą apžiūrėjęs kontrolierius pastebėjo, kad jis priklauso ne vyrui, o moteriai. Keleivio buvo pareikalauta ne jam priklausantį elektroninį bilietą atiduoti kontrolieriui. Tačiau šis, pasakęs, kad  bilietas priklauso jo draugei, nesutiko su kontrolieriaus reikalavimu. Dėl to ir kilo konfliktas, pasibaigęs smurto protrūkiu.

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato tyrėja, atliekanti ikiteisminį tyrimą, siekdama nustatyti tikslias įvykio aplinkybes,  prašo atsiliepti autobusu važiavusius ir konfliktą mačiusius keleivius ir paskambinti jai telefonu (8 700) 61454 arba parašyti elektroniniu paštu rasa. preimontiene@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

VVSSF skelbia papildomos informacinės kampanijos konkursą

Avatar

Paskelbta

data

Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo (VVSSF) taryba paskelbė dar vieną socialinės informacinės kampanijos projektų finansavimo konkursą. Taip siekiama užtikrinti kuo platesnę objektyvios informacijos sklaidą apie koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimo suvaldymą šalyje. Šiai naujai informacinei kampanijai skiriama 500 tūkst. eurų iš 2020 metų VVSSF skirtų lėšų, kurias Finansų ministerija skyrė kaip papildomą finansavimą.

VVSSF tarybos pirmininkė Gražina Belian teigia, kad ši informacinė kampanija leis užtikrinti aktyvesnę informacijos sklaidą visuomenės informavimo priemonėse apie koronaviruso infekcijos valdymą šalyje, emocinės pagalbos galimybes ir kitais aktualiais klausimais.

„Tikimąsi, kad ši informacija bus skelbiama patrauklia forma, aktuali, patikima bei moksliškai pagrįsta ir taps atsvara plintančiai melagingai informacijai „fake news“. Koronaviruso infekcija kelia grėsmę ne tik fizinei sveikatai, ji taip pat daro įtaką kasdieniam kiekvieno žmogaus gyvenimui. Tad  svarbu ne tik šviesti visuomenę apie asmeninę atsakomybę siekiant suvaldyti šią infekciją, bet ir informuoti žmones apie tai, kaip jie gali apsisaugoti ir kokios pagalbos sulaukti“, – teigia G. Belian.

Kampanijos pagrindinis tikslas yra siųsti aiškią žinią, kad siekiant suvaldyti koronaviruso infekcijos plitimą šalyje, kiekvienas žmogus turi jaustis atsakingas už savo ir artimųjų bei kitų aplinkos žmonių ateitį ir sveikatą. Kiekvienas gyventojas turėtų sugebėti įvertinti esamą padėtį, prisitaikyti prie pokyčių, suprasti vykdomus prevencinius veiksmus, atsižvelgti į specialistų rekomendacijas ir gebėti jas taikyti asmeniniame gyvenime bei imtis aktyvių prevencinių veiksmų.

Projektų paraiškų laukiame iki birželio 23 dienos. Daugiau informacijos: http://sam.lrv.lt/2020-m-socialines-informacines-kampanijos-koronaviruso-covid-19-informacijos-sklaida-salies-ziniasklaidos-priemonese-konkurso-dokumentai

Apie Valstybinį visuomenės sveikatos stiprinimo fondą:

Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas veiklą pradėjo 2016 metais. Jo lėšos naudojamos visuomenės sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo veikloms, įskaitant prevencinius projektus, socialinę reklamą, mokslinius tyrimus.

Sprendimus dėl fondo lėšų skyrimo priima fondo taryba, kurios sudėtį 5 metams tvirtina Vyriausybė. Tarybą sudaro 14 narių, tarp jų – ministerijų, savivaldos, žiniasklaidos, nevyriausybinių organizacijų, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, Nacionalinės sveikatos tarybos atstovai.

Taryba tvirtina Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis remiamų projektų sritis ir jų prioritetus, skelbia konkursus projektams atrinkti, nustato projektų atrankos kriterijus, priima sprendimus skirti arba neskirti lėšas pateiktiems projektams.

Fondo lėšas sudaro Vyriausybės nustatytas praėjusių metų faktinių įplaukų procentas iš akcizo pajamų, gautų už parduotus alkoholinius gėrimus, apdorotą tabaką, bei įplaukų iš lėšų, gautų iš loterijų ir azartinių lošimų mokesčio.

SAM Spaudos tarnyba

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019