Kraštiečio fotografijos papuošė Viešosios bibliotekos Paveikslų galeriją

Kovo 1 dieną Radviliškio viešojoje bibliotekoje vyko fotografo Audriaus Vaišvilos darbų parodos „Išeinanti Lietuva“ atidarymas. Parodos pristatymo metu autorius radviliškiečiams padovanojo išskirtinę galimybę pasigėrėti dar vienu jo fotografijų ciklu „Laiko atspindžiai“, kuriame užfiksuoti šešėliuose skendinčios Klaipėdos senamiesčio vaizdai.

Kraštietis Audrius Vaišvila savo fotografijų parodoje „Išeinanti Lietuva“ pademonstravo gimtinės grožį, kuriamą lietuviško kaimo kasdienybėje. Fotografo nuotraukose iš pirmo žvilgsnio matomas paprastumas, santūrumas ir ramybė, sklindanti iš jo darbų, tačiau pažvelgus giliau – šis paprastumas atveria akis į didelį ir platų pasaulį, kuris egzistuoja mažuose kaimeliuose, kur žmogui nereikia stengtis būti pastebėtam, kur galima būti savimi be kaukių, be užslėptų minčių, kur klesti paprasta ir nuoširdi asmenybė.

Parodos autoriaus darbai gimė keliaujant po gyvenvietes nuo Dzūkijos iki pat Radviliškio rajono. Taip menininkas siekė užfiksuoti kiek kitokį žmogaus gyvenimą. Pasak A. Vaišvilos, visi fotografijose vaizduojami žmonės su juo noriai bendravo, maloniai pasakojo apie savo gyvenimą.

Svečias bibliotekos lankytojams pristatė ir tądien atvežtą fotografijų parodą „Laiko atspindžiai“, kurioje įamžinti Klaipėdos senamiesčio vaizdai. Akivaizdu, kad ne visada pastebime, kas aplink mus vyksta, kaip gražiai krenta šešėlis, papuošdamas pastatus, objektus, – tai pastebėti gali tik įgudusi menininko akis. Susirinkusiems A. Vaišvila pasakojo, kaip jis vaikystėje, viešėdamas uostamiestyje, jusdavo neįprastą uostamiesčio kvapą, kuris labai traukė, viliojo. Gal todėl autoriui ir gimė idėja rengti parodą.

Visos A. Vaišvilos parodoje eksponuojamos fotografijos yra nespalvotos. Anot autoriaus, tai darbams suteikia paprastumo, šilumos, o spalvotos nuotraukos šiandien jau nieko nestebina, yra per daug įprastos.

Parodos lankytojai turėjo išskirtinę galimybę pasiklausyti Radviliškio muzikos mokyklos jaunųjų atlikėjų fleita atliekamų muzikinių kūrinių. Po to baigiamąjį žodį tarė Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė, kuri dėkojo fotografui už nuoširdų, įsimintiną parodos pristatymą, taip pat už padovanotą fotografijose užfiksuotų nuostabių akimirkų nostalgišką grožį.

 

Viešosios bibliotekos informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts