Saulėta Žolinės šventė „Žvaigždutės“ darželyje

Žolinė – tai nuo seno lietuvių minima padėkos už derlių šventė. Ši šventė glaudžiai siejasi su žolynais, žolėmis, žoliavimu. Etnokultūrines tradicijas puoselėjančiame Radviliškio lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ Žolinė paminėta gražia liaudiška švente.

Šventės šeimininkės – išradingosios pedagogės Jurga M., Roma N., Daiva M., Asta V., Irmina V., Marytė R. sukvietė visus į Žolinių plenerą, kuriame visą savaitę vykdė įvairias edukacijas su žolynais, STEAM eksperimentus su pačių užaugintomis vaistažolėmis Močiutės sodelyje, pačių išpuoselėtais žoliniais augalais grupių aikštelėse.

Baigiantis savaitei, darželio kieme, ant žalios pievelės buvo ne tik pinami Žolinės vainikėliai, bet ir rišamos žolynų puokštės, dėliojamos žolynėlių mandalos. Darželyje visi kartu prisiminė šios šventės lietuvių liaudies papročius, o vakare vaikučiai pačių sukomponuotas Žolinės puokšteles dar parsinešė ir į namus.

Taip darželyje atgaivintos Žolinės šventės tradicijos, o graži liaudiška šventė visai bendruomenei suteikė daug džiugių emocijų bei puikią galimybę drauge pabūti jaukioje bendrystėje.

Total
1
Dalinasi
Related Posts