„Kosmetiniam“ remontui Baisogalos gimnazijoje – 140 tūkst. eurų be konkurso

Nors visi tarybos nariai pritarė dėl remonto reikalingumo, tačiau abejonių sukėlė itin didelė 140 tūkst. eurų suma, skiriama be konkurso

2021 m. lapkričio 25 d. Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje balsuota dėl biudžeto patikslinimo. Tame tarpe – ir už tai, kad papildomai 140 tūkst. eurų būtų skirti Baisogalos gimnazijos remontui, kai pati gimnazija prašė tik 136 tūkst. eurų. Už šiuos pinigus būtų tvarkomas mokyklos šalutinis holas, chemijos kabinetas, tualetas bei atliekami keli lauko darbai. Dauguma Tarybos narių šį sprendimą palaikė.

Prireikė papildomų darbų už 140 tūkst. eurų

Remonto darbai Baisogalos gimnazijoje buvo pradėti anksčiau, tačiau tik jiems įsivažiavus, pastebėta, kad reikia sutvarkyti ir kitas mokyklos erdves. Kaip atsitiko taip, kad visa renovacija buvo suderinta, bet liko neremontuota viena klasė, šalutinis holas, tualetai ir neatlikti keli lauko darbai, niekas paaiškinti negalėjo.

Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Gintautas Vičas Investicijų ir kaimo reikalų komiteto posėdyje teisinosi, kad sutartis pasirašyta dar 2019 m. liepos 4 d. Statybos darbų kainos numatytos pagal tų laikų įkainius, o šiuo metu statybos darbų kaina esą pakilo 10 proc. Kuo čia dėta naujai planuojamų pirkti darbų kaina, taip ir liko neaišku. Paaiškėjo, kad Tarybai pritarus, jog reikia skirti papildomų lėšų gimnazijos remontui, konkursas nebus skelbiamas ir 140 tūkst. eurų lengva ranka iš savivaldybės biudžeto bus sumokėta privačiai statybų bendrovei UAB „Kesgvytis“.

Tarybos narys G. Lipnevičius siūlė surengti konkursą

Prasilenkiančios su realybe statybos darbų kainos papiktino Tarybos narį Gediminą Lipnevičių. Kad darbus gimnazijoje reikia padaryti, tiek jis, tiek jo kolegos net nesuabejojo, nes kartu su Investicijų ir kaimo reikalų komitetu lankėsi gimnazijoje, apžiūrėjo remontuojamas patalpas. Kilo tik klausimas, ar 140 tūkst. eurų yra reali kaina už holo, vieno kabineto ir tualeto „kosmetinį“ remontą bei dar keletą lauko darbų. Negana to, paaiškėjo, kad pinigai už statybos darbus juos atliekančiai įmonei iš vis bus skirti be konkurso. G. Lipnevičius siūlė klausimą dėl lėšų Baisogalos gimnazijai skyrimo atidėti ir daryti konkursą. Sprendimą dėl papildomų lėšų skyrimo Baisogalos gimnazijos remontui palaikė savivaldybės meras V. Simelis, mero pavaduotojas „valstietis“ V. Krikščiūnas, konservatoriai D. Dargužas, S. Dišlė, P. Kablys, J. Kvėglys, V. Gabrielius, socialdemokratai E. Ivanauskytė, S. Luščikas, J. Pravilonis ir „darbietė“ Z. Žvikienė. Iš Tarybos narių sprendimo dėl pinigų skyrimo be konkurso, kas buvo įtraukta į savivaldybės biudžeto tikslinimą, nepalaikė tik nepartiniai Tarybos nariai Vilma Aleknienė bei Gediminas Lipnevičius.

Meras siūlė „pasidžiaugti“

Dėl G. Lipnevičiaus pasiūlymo Tarybos posėdžiui pirmininkavęs meras V. Simelis nebuvo patenkintas pasiūlymu atidėti klausimo svarstymą ir replikavo, kad tokius klausimus esą reikia svarstyti iki Tarybos posėdžio. Atseit, jeigu jau atėjo iki Tarybos, prieštaravimai dėl sprendimo – visai ne laiku. Kaip jau ne kartą, meras ir dėl šio sprendimo siūlė visiems draugiškai pasidžiaugti, nes tokios erdvės kaip holas ir tualetai yra labai svarbios mokyklai, ir stengėsi kuo greičiau privesti klausimą prie balsavimo, kuriuo be konkurso 140 tūkst. eurų būtų skirti privačiai bendrovei.

Meras pirštu bedė į administraciją

Po posėdžio savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija palaikiusiųjų sprendimo projektą Tarybos narių pasiteiravo, kaip jie mano, ar 140 tūkst. eurų yra reali kaina už nedidelio holo, vieno kabineto, tualeto „kosmetinį“ remontą bei dar keletą lauko darbų. Taip pat – ar, jų nuomone, normali praktika, prireikus papildomų lėšų, kad ir kelių šimtų tūkstančių eurų, juos skirti lengva ranka, be konkurso. Savivaldybės meras V. Simelis atsakomybę dėl sprendimo pasekmių vertė administracijai, vadovaujamai kolegės konservatorės J. Margaitienės. Cituojame: „Aš balsavau už papildomų lėšų skyrimą, kad mokykloje būtų baigti remonto darbai. Kaip juos panaudos ir kokiu būdu pasirinks rangovą, atsako administracija.“ Kad meras neišmano ar apsimeta neišmanančiu, akivaizdu, nes konkursas dėl rangos darbų nebus skelbiamas. Darbus ir toliau atliks UAB „Kesgvytis“. Galų gale meras apskritai prisiminė, kad šis klausimas – ne jo kompetencijai, kadangi projektas paruoštas ir pradėtas vykdyti, dar jam netapus meru.

Dauguma Tarybos narių atsakyti nesugebėjo

Klausimai su prašymu paaiškinti savo balsavimo motyvus buvo išsiųsti visiems sprendimą dėl biudžeto patikslinimo palaikiusiems Tarybos nariams, tačiau iš jų atsiliepė tik dvi  – socialdemokratė Eglė Ivanauskytė bei „darbietė“ Zita Žvikienė. Kodėl politikės nusprendė skirti 140 tūkst. eurų be konkurso, nei viena, nei kita nepaaiškino. E. Ivanauskytė apgailestavo, kad gimnazijos renovacijos darbai vyksta ilgai, gimnazijos bendruomenė patiria nepatogumus, o ugdymo procesas turi vykti. Pasak šios socialdemokratės, iš pradžių numatyta tik energetinė pastato renovacija, todėl dalis darbų, už kuriuos sumokėti poreikis iškilo vėliau, nebuvo įtraukti į projektą. Abi Tarybos narės statybos darbų kainos nesiryžo komentuoti. E. Ivanauskytė tik pasvarstė, kad pabrango statybos medžiagos bei darbas, o Z. Žvikienė apgailestavo, kad nebuvo gauta užtektinai lėšų iš valstybės biudžeto. Kiti Tarybos nariai savo sprendimo nepakomentavo.

Užklausta savivaldybės kontrolierė

Savaitraščio redakcija Radviliškio rajono savivaldybės kontrolierės Giedrės Sinkevičienės užklausė, kaip ji mano, ar normali praktika savivaldybės tarybos sprendimu skirti 140 tūkst. eurų privačiai bendrovei be konkurso ir ar neplanuoja dėl to imtis veiksmų. Iki straipsnio paskelbimo savivaldybės kontrolierė informacijos nepateikė. Apie gautą atsakymą informuosime vėliau.

Ar gali kainuoti vienos klasės, šalutinio holo, tualeto remontas ir keli lauko darbai 140 tūkst. eurų, paliekame spręsti Jums, mūsų skaitytojai. Taip pat primename, kad meras V. Simelis, vicemeras V. Krikščiūnas kartu su konservatoriais, socialdemokratais ir „darbiečiais“ nubalsavo už turgelio stoginės prekiautojams pastatymą už daugiau nei 100 tūkst. eurų.

Ieva Kučaitė

Total
30
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts