Koronaviruso šmėkla įsisuko į Baisogalą

Birželio 19 d. Baisogaloje buvo patvirtinti  du  užsikrėtimo  virusu COVID – 19 atvejai. Šis užsikrėtimo koronavirusu atvejis įvežtinis – užsikrėtęs virusu į Baisogalą  iš Rusijos  grįžo tolimųjų reisų vairuotojas. Vyras koronavirusu  užkrėtė žmoną ir sūnų.

Birželio 22 d. miestelyje lankėsi mobili gydytojų komanda – patikrinti 35 kontaktą su šia šeima turėję asmenys.

Apie  užsikrėtusį  baisogalį sužinota tik pasitvirtinus testui

Pasak Baisogalos seniūnijos seniūnės Renatos Masiulienės, ji apie koronavirusu  užsikrėtusį  baisogalį sužinojo tik birželio 17 d. ryte, kai  jam atliktas testas parodė teigiamą rezultatą. „Mes gyvename vos ne viename kieme, namas priešais namą, ir aš net nebuvau mačiusi grįžusio kaimyno, nežinojau, kada jis grįžo, jokios informacijos neturėjau, niekas su seniūnija nesusisiekė. Pirminę informaciją apie užsikrėtimo atvejį  gavau  tik birželio 17- osios ryte. Birželio 22 dieną buvo atvykusi mobili gydytojų komanda, kuri paėmė 35 mėginius – daugiausia iš darželio – mokyklos darbuotojų, kelių mokinukų, kurie turėjo artimesnį ar tolimesnį kontaktą su koronavirusu užsikrėtusio  baisogalio žmona. Labai džiaugiamės, kad iš visų paimtų tyrimų nebuvo nei vieno teigiamo. Tad galima sakyti, kad užsikrėtė tik šeima, virusas nespėjo paplisti. Dabar juokaujame, kad net  korona Baisogalos kaip „baisaus galo“ išsigando – bandė koją įkelti ir pabėgo“,- sakė seniūnė R. Masiulienė.

Mokykla – darželis jau priims vaikus

Pasak mokyklos – darželio direktorės G. Areliūnienės, miestelyje medikai buvo įrengę palapinę ir patikrino visus darbuotojus, kurie turėjo net mažiausią sąlyti su užsikrėtusia darbuotoja. Buvo patikrinta 18 darbuotojų bei vienas vaikas su mama ir visu testų rezultatai buvo neigiami. „Labai smagu, kad sulaukėme visokeriopos pagalbos, darželyje buvo atlikta dezinfekcija. Taip pat smagu, kad visi darbuotojai buvo supratingi, tolerantiški. Manau, kad mes visi tą testą išlaikėme nesupanikavę, kažko neapkaltinę, nors širdyje gal visaip galvojome. Išgyvenome šią baimę dėl ligos nesusipykę, neišsidraskę. Viskas gerai, jau paruoštos grupės, nuo birželio 26 d. jau priimsime vaikus“,- sakė redakcijai direktorė.

Pasak direktorės, ji kasdien parašo žinutę ir stiprybės palinki kolegei, kurios šeimai pasitvirtino koronavirusas. „Jai dabar psichologiškai labai sunku, atsiprašinėjo, kad susirgo dėl vyro kaltės“,- sakė G. Areliūnienė.

Šeima izoliuota

Šiuo metu koronavirusu užsikrėtusi šeima izoliuojasi savo namuose, jokie ligos požymiai nei vienam šeimos nariui nepasireiškė, tad kol nebuvo atlikti testai, šeimos nariai net neįtarė sergantys.

P.S.  Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija bandė susisiekti su Radviliškio rajono ekstremalių situacijų operacijų centro vadovu J. Praniu dėl  šios situacijos komentaro: kodėl sugrįžęs vairuotojas nebuvo saviizoliacijoje, ar ji dar privaloma tolimųjų reisų vairuotojams, kokių priemonių buvo imtasi dėl  situacijos suvaldymo Baisogaloje. Deja, J. Pranys nebuvo pasiekiamas nei  antradienį, nei ketvirtadienį. Labiausiai nustebino, kad  atsakingas už koronaviruso suvaldymą J. Pranys  po Joninių darbe nepasirodė. Kas šiuo metu Radviliškio rajone valdo ekstremalią situaciją dėl koronaviruso, taip ir neaišku.

„Radviliškio krašto“ informacijaTotal
14
Dalinasi
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts