Socialiniai tinklai

Aktualijos

Koronaviruso šmėkla įsisuko į Baisogalą

Avatar

Paskelbta

data

Birželio 19 d. Baisogaloje buvo patvirtinti  du  užsikrėtimo  virusu COVID – 19 atvejai. Šis užsikrėtimo koronavirusu atvejis įvežtinis – užsikrėtęs virusu į Baisogalą  iš Rusijos  grįžo tolimųjų reisų vairuotojas. Vyras koronavirusu  užkrėtė žmoną ir sūnų.

Birželio 22 d. miestelyje lankėsi mobili gydytojų komanda – patikrinti 35 kontaktą su šia šeima turėję asmenys.

Apie  užsikrėtusį  baisogalį sužinota tik pasitvirtinus testui

Pasak Baisogalos seniūnijos seniūnės Renatos Masiulienės, ji apie koronavirusu  užsikrėtusį  baisogalį sužinojo tik birželio 17 d. ryte, kai  jam atliktas testas parodė teigiamą rezultatą. „Mes gyvename vos ne viename kieme, namas priešais namą, ir aš net nebuvau mačiusi grįžusio kaimyno, nežinojau, kada jis grįžo, jokios informacijos neturėjau, niekas su seniūnija nesusisiekė. Pirminę informaciją apie užsikrėtimo atvejį  gavau  tik birželio 17- osios ryte. Birželio 22 dieną buvo atvykusi mobili gydytojų komanda, kuri paėmė 35 mėginius – daugiausia iš darželio – mokyklos darbuotojų, kelių mokinukų, kurie turėjo artimesnį ar tolimesnį kontaktą su koronavirusu užsikrėtusio  baisogalio žmona. Labai džiaugiamės, kad iš visų paimtų tyrimų nebuvo nei vieno teigiamo. Tad galima sakyti, kad užsikrėtė tik šeima, virusas nespėjo paplisti. Dabar juokaujame, kad net  korona Baisogalos kaip „baisaus galo“ išsigando – bandė koją įkelti ir pabėgo“,- sakė seniūnė R. Masiulienė.

Mokykla – darželis jau priims vaikus

Pasak mokyklos – darželio direktorės G. Areliūnienės, miestelyje medikai buvo įrengę palapinę ir patikrino visus darbuotojus, kurie turėjo net mažiausią sąlyti su užsikrėtusia darbuotoja. Buvo patikrinta 18 darbuotojų bei vienas vaikas su mama ir visu testų rezultatai buvo neigiami. „Labai smagu, kad sulaukėme visokeriopos pagalbos, darželyje buvo atlikta dezinfekcija. Taip pat smagu, kad visi darbuotojai buvo supratingi, tolerantiški. Manau, kad mes visi tą testą išlaikėme nesupanikavę, kažko neapkaltinę, nors širdyje gal visaip galvojome. Išgyvenome šią baimę dėl ligos nesusipykę, neišsidraskę. Viskas gerai, jau paruoštos grupės, nuo birželio 26 d. jau priimsime vaikus“,- sakė redakcijai direktorė.

Pasak direktorės, ji kasdien parašo žinutę ir stiprybės palinki kolegei, kurios šeimai pasitvirtino koronavirusas. „Jai dabar psichologiškai labai sunku, atsiprašinėjo, kad susirgo dėl vyro kaltės“,- sakė G. Areliūnienė.

Šeima izoliuota

Šiuo metu koronavirusu užsikrėtusi šeima izoliuojasi savo namuose, jokie ligos požymiai nei vienam šeimos nariui nepasireiškė, tad kol nebuvo atlikti testai, šeimos nariai net neįtarė sergantys.

P.S.  Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija bandė susisiekti su Radviliškio rajono ekstremalių situacijų operacijų centro vadovu J. Praniu dėl  šios situacijos komentaro: kodėl sugrįžęs vairuotojas nebuvo saviizoliacijoje, ar ji dar privaloma tolimųjų reisų vairuotojams, kokių priemonių buvo imtasi dėl  situacijos suvaldymo Baisogaloje. Deja, J. Pranys nebuvo pasiekiamas nei  antradienį, nei ketvirtadienį. Labiausiai nustebino, kad  atsakingas už koronaviruso suvaldymą J. Pranys  po Joninių darbe nepasirodė. Kas šiuo metu Radviliškio rajone valdo ekstremalią situaciją dėl koronaviruso, taip ir neaišku.

„Radviliškio krašto“ informacijaKomentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Pinigus iš senų žmonių grobusios kaltinamosios apsimesdavo įstaigų darbuotojomis

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka per vieną posėdį išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje dvi romų tautybės, Marijampolės rajono gyventojos – 50 metų R. B. ir 56 metų T. S. – kaltinamos įsibrovusios į pagyvenusių žmonių namus ir pagrobusios jų pinigus bei asmens dokumentą. Byloje yra devyni garbaus amžiaus nukentėjusieji iš Pakruojo ir Radviliškio rajonų bei Šiaulių miesto. Keturi atvyko į teismo posėdį.  

Šiandien prokuroras perskaitė kaltinamąjį aktą, buvo apklaustos abi kaltinamosios. Ikiteisminio tyrimo metu abi kaltinamosios neigė savo kaltę, tačiau šiandien jos prisipažino visiškai ir nurodė, kad labai gailisi dėl padarytų nusikalstamų veikų. Detaliai paaiškinti apie įvykdytas vagystes, vietoves, kur jos lankėsi ir pagrobė pinigus, kaltinamosios negalėjo. Jos sakė, kad nebeprisimena, bet kaltinamajame akte viskas teisingai parašyta. Anot kaltinamųjų, jos norėjo užsiimti būrimu. R. B. turėjusi verslo liudijimą minėtai veiklai, tačiau vagystėmis užsiėmusi iš nevilties, nes reikėjo pinigų. Viskas, anot kaltinamųjų, vyko ekspromtu.

Abi kaltinamosios yra ne kartą teistos: R. B. – 6 kartus, T. S. – 18 kartų. Paskutiniu nuosprendžiu už  analogiškas veikas kaltinamosioms bausmės paskirtos šių metų pavasarį. Abi kaltinamosios bausmę atlieka Panevėžio pataisos namuose.

R. B. ir T. S. kaltinamos, kad dalyvaudamos organizuotoje grupėje, pagrobė svetimą turtą įsibraudamos į gyvenamąsias patalpas. Jos kaltinamos, kad nuo 2018 metų gruodžio pradžios iki 2019 metų vasario pabaigos, susitarusios ir pasisamdžiusios apie nusikalstamą veiką nieko nežinojusį vairuotoją, važinėjo po įvairias Lietuvos vietas, užsukdavo pas senyvus žmones į namus ir pagrobdavo pinigus. Kaltinamosios prisistatydavo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos arba elektros tinklų darbuotojomis. Dažniausiai nusikalstamos veikos scenarijus būdavo toks: R. B. užeidavo į senolių namus ir nurodydavo, kad atėjo grąžinti 50 eurų permoką už elektros energiją ir pateikdavo 100 eurų kupiūrą. Nukentėjusieji, norėdami atmesti grąžą, atsinešdavo savo santaupas. Tuomet į nukentėjusiųjų namus įeidavo kita kaltinamoji T. S. Tuo tarpu R. B. pagrobdavo pinigus. Moterys kaltinamos iš nukentėjusiųjų pagrobusios skirtingas sumas: nuo 250 eurų iki 1595 eurų. Tačiau kaltinamosioms ne iš visų nukentėjusiųjų pavyko pagrobti pinigus.

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose nuosprendis skelbiamas rugsėjo 11 dieną 15 valandą.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į namus įsiveržusiam ir senolį žiauriai sumušusiam Radviliškio rajono gyventojui – laisvės atėmimo bausmė

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose paskelbtas nuosprendis 34 metų Radviliškio rajono gyventojui E. N., kuris įsiveržė į senolio namus, žiauriai jį sumušė ir apiplėšė. Be to, kaltinamasis prieš tai įsibrovė į parduotuvę, pavogė degtinės, cigarečių ir sugadino dalį parduotuvės turto. Teismas 14 kartų teistam E. N. skyrė 3 metų laisvės atėmimo bausmę, kurią subendrinus su ankstesniu nuosprendžiu, kaltinamajam pataisos namuose teks praleisti 4 metus 6 mėnesius. Be to, kaltinamasis turės sumokėti civilinius ieškinius turtinei ir neturtinei žalai atlyginti.

„Kaltinamasis, įsibrovęs į svetimus namus, sužalojo pagyvenusį, silpną žmogų. Jis žiauriai mušė nukentėjusįjį net tuo metu, kai senolis gulėjo ant žemės, nesigynė ir nesipriešino, – sako baudžiamąją bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėjas Augustinas Mitkus. – Kaltinamasis paliko senolį labai sunkioje būklėje, dėl ko kilo sunkios ir iki šiol besitęsiančios pasekmės.“ 

Anot teisėjo A. Mitkaus, nusikaltimų darymas kaltinamajam yra tapęs gyvenimo būdu, išvadų nedaro, yra linkęs nusikalsti. E. N. abejingai žiūri į nusikaltimais sukeliamas pasekmes nukentėjusiesiems. Kaltinamasis tvirtina, kad parduotuvėje vogė norėdamas valgyti, tačiau jo žodžius paneigia tai, kad iš parduotuvės E. N. išnešė degtinę ir cigaretes. Plėšimo metu kaltinamasis smurtavo prieš pagyvenusį silpną žmogų. Nors E. N. pripažino civilinius ieškinius, tačiau nei kiek jų neatlygino, nesitarė su ieškovais. 

Kaltinamasis E. N. padarė du tyčinius nusikaltimus, kurie priskiriami apysunkių ir sunkių nusikaltimų kategorijai bei baudžiamąjį nusižengimą. Jis yra teistas 14 kartų, tarp jų ir už analogiškas nusikalstamas veikas. Nusikalto turėdamas neišnykusį teistumą, recidyvistas.

Kaltinamojo atsakomybę sunkinanti aplinkybė – nusikalto būdamas recidyvistu. Lengvinanti aplinkybė – visiškai prisipažino ir nuoširdžiai gailėjosi dėl padarytų nusikalstamų veikų.

Kadangi kaltinamasis visiškai prisipažino, baudžiamoji byla išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tryimo tvarka, teisme nukentėjusieji ir liudytojai nebuvo apklausiami, dėl to jam bausmė sumažinta vienu trečdaliu.

Teismas nukentėjusiojo senolio civilinį ieškinį neturinei žalai atlyginti tenkino iš dalies ir priteisė 5000 eurų. Be to, kaltinamasis turės sumokėti 370 eurų ir beveik 888 eurų nukentėjusiosioms turtinei žalai atlyginti. Šiaulių teritorinei ligonių kasai priteista beveik 3096 eurų. E. N. privalės atlyginti parduotuvei padarytus nuostolius. 

Teismas nustatė, kad kaltinamasis įsibrovė į maisto prekių parduotuvę Baisogaloje, 2018 metų lapkritį, laikotarpiu nuo 10-os dienos 22 val. iki 11-os dienos ryto. Jis išdaužė laukųjų durų stiklą ir pagrobė 40 eurų, 5 butelius degtinės ir 4 pakelius cigarečių. E. N. pagrobė prekių už beveik 407 eurus. Kaltinamasis, įsibraudamas į patalpas, tyčia išdaužė ne tik stiklą, bet ir sudaužė elektros apšvietimo žibintą, sugadino apsaugines žaliuzes bei kasos aparatą. Sugadino parduotuvės turtą už 209 eurus.

Tų pačių metų gruodžio 30-osios vakare, apie 19 valandą E. N. įsibrovė į Radviliškio rajone gyvenusio senolio namus. Kaltinamasis akmeniu išdaužė gyvenamojo namo langą. Kai namų šeimininkas atrakino duris, užpuolikas rankomis suėmė nukentėjusįjį, apsuko jį nuo savęs ir tris kartus rankomis stūmė jį į nugarą. Nukentėjusysis tris kartus griuvo, keturis kartus trenkėsi galvą į durų staktą, grindis. Kaltinamasis penkis kartus spyrė nukentėjusiajam į galvą, krūtinę, nugarą, rankas, kojas. E. N., sumušęs senolį, pagrobė jo dukros daiktus už 466 eurų. Maždaug po pusvalandžio namo grįžo nukentėjusiojo dukra, kuri namuose rado sumuštą tėvą, gulintį ant žemės. Nukentėjusiojo rūbai buvo kruvini, senolis sunkiai kalbėjo.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

https://siauliu.teismai.lt/
https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019