Socialiniai tinklai

Aktualijos

Konservatoriams į etiką nusispjauti

Avatar

Paskelbta

data

Į VTEK akiratį pakliuvę sutuoktiniai Elžbieta Karaliūtė ir Paulius Kablys pripažinti pažeidę įstatymo reikalavimus. Tiesa, Radviliškio rajono Etninės kultūros ir amatų centro direktore dirbanti E. Karaliūtė ir Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos narys P. Kablys dar galėtų skųsti sprendimus teismui.

VTEK pavedimu mero Antano Čepononio sudaryta komisija vertino ir pripažino, kad laiku nedeklaruodama savo sutuoktinio, įstaigos vadovė pažeidė reikalavimą per įstatymo nustatytą 30 dienų
terminą atnaujinti viešųjų ir privačių interesų deklaraciją. Ką gi, atsitiko neregėtas negirdėtas dalykas –
konservatoriai baudė savus…
Tačiau tai dar ne pabaiga. VTEK merui A. Čepononiui pavedė atlikti tyrimą ir dėl Šeduvos lopšelio –
darželio direktorės Daivos Staškūnienės, Šeduvos PSPC direktorės Aušros Čiūdarienės, Šeduvos kultūros
namų laikinai direktorės pareigas einančios Izolinos Stanulienės, Šeduvos globos namų direktorės
Andželos Brazienės. Rajono grietinėlei priklausančios įstaigų vadovės etikos sargams užkliuvo, nes
nenurodė savo ryšių asociacijoje.
Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė turės ištirti savo
pavaduotojo Justino Pranio galimą pažeidimą. Jis taip pat nebuvo nurodęs narystės asociacijoje „Šeduvos
bendruomenė“. Jei būtų pripažintas pažeidęs įstatymų reikalavimą tinkamai ir laiku deklaruoti interesus,
tai būtų antras kartas per metus. Tokiu atveju Justinas Pranys taptų pirmuoju valdininku, šiurkščiai
pažeidusiu įstatymo reikalavimus.
Radviliškio rajono savivaldybės Etikos komisija atliko VTEK pavedimą ir ištyrusi P. Kablio
nenusišalinimą nuo sprendimo priėmimo, kuris buvo tiesiogiai susijęs su E. Karaliūte, pripažino
konservatorių politiką nesilaikius įstatymo. Jaunas politikas komisijai teigė, kad padarė klaidą dėl
nepatyrimo ir nežinojimo.
„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi: ar vadaktiškiai sulauks asfalto?

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono gyventojai nuolat skundžiasi dėl sunkiai pravažiuojamų rajono žvyrkelių. Kad  žvyrkelių būklė rajone ypatingai prasta rodo ir faktas, kad  net meras A. Čepononis paviešino, jog ir jis  pavasarį savo nauju automobiliu ne visais keliais pravažiavo –  prie Beinoravos  teko sukti  savo „arklį“ atgal.

Gyventojai maitinami pažadais

Žmonės dėl  stringančio žvyrkelio per Vadaktus asfaltavimo po daugelio kartų nebesikreipė į rajono merą – turbūt suprato, kad tai būtų beprasmiška. Jie kreipėsi į Tarybos narį Gediminą Lipnevičių prašydami informacijos, kada galėtų tikėtis asfalto.

Kelias bus asfaltuojamas

Tarybos narys G. Lipnevičius dėl gautų gyventojų skundų kreipėsi į Radviliškio rajono savivaldybės Statybos skyriaus vedėją G. Vičą,  konkrečiai klausdamas, kada bus asfaltuojamas žvyrkelis į Vadaktus. Nors šis kelias priklauso Kelių direkcijai, apie jo asfaltavimą  mielai sutiko informuoti Statybos skyriaus vedėjas G. Vičas.

Tarybos nariui atsiųstame rašte Statybos skyriaus vedėjas G. Vičas informavo, kad  kelio ruožo į Vadaktus atkarpa Lietuvos automobilių  kelių direkcijos plane numatyta pradėti tvarkyti 2020 m.

„Ši žinia mane tikrai pradžiugino, nes šio kelio asfaltavimo darbų žmonės laukia jau daugelį metų. Tikiuosi, kad valdininkai tesės savo pažadus ir mes visi artimiausiu metu galėsime vykti į Vadaktus naujai asfaltuotu keliu“,- sakė Radviliškio rajono tarybos narys G. Lipnevičius.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

Muziejų gatvės eksponatą – į aukcioną

Avatar

Paskelbta

data

Visai dar neseniai Tarybos narys G. Lipnevičius pasiūlė išskirtinį projektą  Radviliškio miestui – Muziejų gatvę. Įgyvendinus šį projektą, Laisvės alėjos gatvėje atsirastų net 20 muziejų bei eksponatų. Tokiu būdu į Radviliškio miestą būtų pritrauktas didelis kiekis turistų bei būtų sukurta apie 30 naujų darbo vietų. Šiam Tarybos nario siūlymui pritarė tiek meras A. Čepononis, tiek iš Tarybos narių bei aktyvių visuomenininkų sudaryta  darbo grupė, kuri buvo įkurta tiek dėl Muziejų gatvės, tiek dėl kitos turistinės infrastruktūros rajone strategijos  gerinimo.

Viena kalba, kita daro

Bet kaip Radviliškio rajone jau tapo įprasta, meras viena sako, o kita daro. Spalio 24 d. Tarybos posėdžio metu rajoną valdantys konservatoriai teikė siūlymą Tarybai dėl parduodamo savivaldybei nereikalingo nekilnojamojo turto sąrašą. Į šį sąrašą taip pat įtraukė vieną iš Muziejų gatvės eksponatų – rašytojo Jono Marcinkevičiaus namą, esantį  Laisvės al. 13, kuris yra  unikalus – autentiškas geležinkelininko namas, įtrauktas į kultūros paveldo objektų registrą.  Tarybos posėdžio metu G. Lipnevičius  kreipėsi tiek į merą, tiek į Tarybą ir priminė, kad  šis namas yra vienas iš Muziejų gatvės projekto objektų, su kuriuo visi sutiko ir prieštaraujančių nebuvo. Tarybos narys paprašė kolegų, kad šis unikalus namas būtų išbrauktas iš planuojamo parduoti turto sąrašo. Meras į šį prašymą  neatsižvelgė ir teikė balsavimui.

Už tai, kad šis galimai būsimojo muziejaus eksponatas, kultūros paveldui priklausantis namas  būtų parduotas aukcione, balsavo: konservatoriai: A. Čepononis, S. Dišlė, A. Grabauskas, T. Januševičius, I. Palionienė, J. Kvėglys, S. Nakutis, A. Budrikas, G. Verdingas; „darbiečiai“ J. Baublys, Z. Žvikienė; socialdemokratai E. Ivanauskytė, J. Pravilonis, K. Račkauskis, S. Luščikas; „valstiečiai“ K. Dambrauskas, J. Povilaitis, V. Krikščiūnas.Prieš kultūros paveldo objekto pardavimą aukcione balsavo nepartiniai  V. Aleknienė ir G. Lipnevičius

„Radviliškio kraštas“

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019