Konservatoriai ir liberalai balsavo už mokamus testus darbuotojams

Seimas 2021 m. spalio 14 d. vakariniame posėdyje pritarė, kad nepasiskiepiję darbuotojai privalomai testuotųsi savo lėšomis. „Už“ balsavo 68 Seimo nariai, „prieš“ – 33, „susilaikė“ – 11. Anksčiau Vyriausybės posėdžio darbotvarkėje įkelto siūlymo tam tikroms darbo sritims įvesti privalomą skiepijimąsi neliko, tačiau dabar siūlomą mokamą testavimąsi darbuotojams valdantieji vadina skatinimu skiepytis.

Už priverstinį mokamą testavimą balsavo Laisvės frakcija, Liberalų sąjūdžio frakcija ir, be abejo, konservatoriai. Tarp pastarųjų – ir Radviliškio krašto gyventojų atstovas Antanas Čepononis. Paklaustas, ką patartų daryti žmonėms, kurie nepajėgs mokėti už testus dėl darbo, Seimo narys atrėžė: „Pasiskiepyti.“ Jis patarė ir ką daryti, jeigu žmogus skiepo tiesiog bijo, juo nepasitiki. Ogi „tegul darosi testus“. Pasak Seimo valdančiųjų pusėje esančio A. Čepononio, viskas yra paprasta – nori, skiepijiesi, nori, testuojiesi.

Turbūt mažiausia COVID-19 ligos tyrimo, atliekamo molekuliniu PGR metodu, imant mėginį iš nosiaryklės, kaina privačiose klinikose dabar – 69 eurai. Neįgijusiems imuniteto po skiepų ar ligos darbuotojams gali tekti testuotis kas dešimtį dienų. Minimalus atlyginimas šiuo metu – 467 eurai „į rankas” kas mėnesį. Ne kaži kas lieka pragyvenimui, jeigu teks mokėti kas dešimtį dienų už galimybę dirbti. Kaip žinia, Seimo nariui 69 eurai – ne pinigai, nes jo atlyginimas – apie 3000 eurų. Kaip norėtųsi, kad Seimo ponai suprastų ir savo rinkėjus.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ informacija

Total
11
Dalinasi
Related Posts