Kombainininkas pripažintas kaltu sunkiai sužalojęs draugą

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose paskelbtas nuosprendis J. B., kuris 2020 m. rugsėjį javų lauke dėl neatsargumo kombainu sunkiai sužalojo draugą – javų pjaunamosios sraigtas vyrą įtraukė į agregatą. Teismas kaltinamajam J. B. skyrė 30 parų arešto bausmę ir jos vykdymą atidėjo 4 mėnesiams. Bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu skirta intensyvi priežiūra – kaltinamasis privalo dėvėti elektroninį stebėjimo įtaisą.

Kaltinamasis Valstybinei ligonių kasai turės sumokėti 11 506,57 eurų turtinei žalai atlyginti už nukentėjusiojo gydymą.

„Kaltinamasis, nors nenumatė, kad gali įvykti nelaimė, tačiau pagal veikos aplinkybes ir savo asmenines savybes galėjo ir turėjo numatyti, – sako Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėja Renata Maziliauskienė. – Jis, leisdamas pašaliniam asmeniui būti prie veikiančio sugedusio kombaino, nebuvo pakankamai dėmesingas, veikė rizikingai, nors to pats ir nesuprato.“

Teismo vertinimu, nukentėjusysis nebūtų sunkiai sužalotas, jeigu jo draugas J. B. būtų laikęsis visuotinai pripažintos bendrosios atsargumo taisyklės: prieš įjungiant žemės ūkio techniką – kombainą ir jam veikiant, užtikrinti, kad arti tokio didesnio pavojaus šaltinio nebūtų pašalinių žmonių.

Faktas, jog ir anksčiau nukentėjusysis vykdavo kartu su J. B. prie kombaino, dalyvaudavo pjaunant javus ir iki 2020 m. rugsėjo 4 d. nieko nebuvo nutikę, nereiškia, kad kaltinamojo veiksmai buvo saugūs. Nustatytų ir pasitvirtinusių aplinkybių visuma leidžia daryti išvadą, kad kaltinamojo J. B. veiksmai priežastiniu ryšiu tiesiogiai susiję su sunkiu nukentėjusiojo sveikatos sutrikdymu ir kaltinamasis yra kaltas dėl pasekmių.

Per teismo posėdį kaltinamasis J. B. kaltės nepripažino. Teigė, jog draugo jis neperspėjo apie pasileisiančius pjovimo mechanizmus, nes nematė tam būtinybės.

J. B. atsakomybę lengvinančia aplinkybe pripažinta tai, kad kaltininkas suteikė nukentėjusiajam pagalbą ir kitais aktyviais veiksmais bandė išvengti sunkesnių padarinių. Po įvykio apmokėjo nukentėjusiojo įsiskolinimą Valstybinei ligonių kasai, kad šiam būtų teikiamas gydymas, siūlė savo pagalbą. Atsakomybę sunkinanti aplinkybė – J. B. nusikalstamą veiką padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio ir tai turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui.

Teismas nustatė, kad J. B. dėl nusikalstamo nerūpestingumo sunkiai sužalojo žmogų. Nelaimė javų lauke įvyko 2020 m. rugsėjo 4 d.

Parengta pagal Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėjos Nijolės Damulės informaciją

Asociatyvi nuotrauka

Total
17
Dalinasi
Related Posts