Kojinių mezgimo čempionatas „Šimtmečio tradicijos“

Senąją kartą pakeitę žmonės nesilaiko iš tėvų paveldėtų papročių ir pritingi imtis išradingumo bei kruopštumo reikalaujančio amato – mezgimo, kuriuo seniau garsėjo Šiaurės Lietuvos gyventojai.
Liepos 15 dieną jau nuo ryto prie Radviliškio miesto kultūros centro vyks tautodailininkų bei amatininkų mugė, kur bus galima įsigyti autentiškų dirbinių.
Šalia bus demonstruojama iš įvairių šalies kampelių suvežtos kojinių mezgimo čempionato dalyvių rankomis numegztų kojinių paroda.
Tris valandas vyks kova dėl mezgimo čempiono titulo: dalyviai demonstruos savo meistriškumą ir megzdami kojines varžysis dėl prizų.
Gerą nuotaiką palaikys šventinis folkloro festivalis „Ryt iš ryto rugelius pjausim“.
Visiems, norintiems megzti, tačiau nedrįstantiems ar nemokantiems, padės amato meistrės. Kartu su jomis megsime kojinytes kūdikiams ir prisijungsime prie akcijos „Lietuvai 100 – Sveikas, mažyli“.
Renginio kulminacija – Kojinių mezgimo čempionato nugalėtojo paskelbimas, kurį išrinks autoritetinga vertinimo komisija, sudaryta iš 3 narių: etnografų, etnologų ir tautodailininkų atstovų. Komisijos pirmininkė – Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių apskrities tautodailininkų Radviliškio skyriaus pirmininkė Aurelija Norvaišienė.
Kojinių mezgimo čempionatas yra vienintelis tokio pobūdžio renginys ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Todėl tikimasi, kad jis padės atkreipti visuomenės dėmesį į liaudiškų papročių ir tradicinių amatų nykimą mūsų šalyje ir paskatins žmones, ypač jaunimą, įvertinti bei puoselėti nacionalinės etninės kultūros savitumą, įtrauks ir pamokys jaunus žmones, kaip patraukliai etnokultūrą įtraukti į šeimos kasdieninį gyvenimą.

Projektą finansuoja Radviliškio rajono savivaldybė

Už pagalbą organizuojant kojinių mezgimo čempionatą dėkojame rėmėjams:
Kėdžių ir stalų iš natūralaus medžio masyvo gamybos įmonei UAB „Venta LT“
Šiuolaikiško pramoninio verpimo, profesionalaus verpalų apdirbimo įmonei UAB „TEKSRENA”
Lino Daunecko individualiai įmonei
UAB „Sulinkiai“
Informaciniams rėmėjams.

Total
0
Dalinasi
Related Posts