Socialiniai tinklai

Aktualijos

Kojinių marginiai Radviliškyje

Avatar

Paskelbta

data

Liepos 19 d. nuo ankstaus ryto prie Radviliškio miesto kultūros centro jautėsi smagus šventinis šurmulys, nes vyko intensyvus pasiruošimas čempionatui bei folkloro festivaliui. Rinkosi prekybininkai, amatininkai, mezgėjos, žiūrovai. Šią dieną mezgimo virtuozai varžėsi dėl kojinių mezgimo čempiono titulo, o miesto gyventojai ir svečiai tradiciškai dalyvavo Škaplierinės atlaidų folkloro šventėje „Ryt iš ryto rugelius kirsim“.

Puoselėjant iš praeities atėjusius etninius papročius bei palaikant mezgimo tradicijų tęstinumą, kojinių mezgimo čempionatas „Tautodailės marginiai“ vyko jau vienuoliktąjį kartą, tad nenuostabu, kad susidomėjimo sulaukė visoje Lietuvoje. Kaip ir kasmet šventiniame Radviliškio miesto kultūros centro kieme susirinko didelė ir gausi mezgėjų bendruomenė. Išmėginti savo jėgas įmantriai bei mikliai judinant virbalus atvyko Laimutė Indilienė, Jadvyga Kliženytė, Dana Ražinskienė ir Marytė Brazdžionienė iš Radviliškio, Bronislava Vaičiūnienė iš  Šeduvos, Regina Džiugienė, Elena Martynova iš Pakiršinio. Taip pat mezgėjų sulaukta  iš Šiaulių, Raseinių, Lazdijų rajono, Visagino, Kėdainių, Panevėžio.

Paskelbus čempionato pradžią, mezgėjai kibo į darbą, o žiūrovai net 3 valandas galėjo mėgautis mezgimo procesu, aplankyti tautodailininko, medžio drožėjo Eugenijaus Arbušausko kiemelyje, sužinoti daugiau šio amato paslapčių. Savo grožiu ir raštų įvairumu ne mažiau stebino demonstruojama kojinių paroda. Kiekviena dalyvė atvežė pasigrožėti net po tris poras savo pačių megztas kojinių poras.

Šių metų čempionato komisiją sudarė: komisijos pirmininkė – Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus valdybos narė, tautodailininkė Sigita Damanskienė, etninės kultūros ugdytojų sąjungos atstovė Radviliškyje Ala Beliajava, tautodailininkė Džiulija Džiaugienė ir tautodailinkė, mokytoja ekspertė Rasmuta Valčiukienė. Šiais metais Lietuvos Respublikos Seimas 2020 metus paskelbė Tautodailės metais. Ta proga čempionato dalyviai mezgė kojinę su tautodailės motyvais. Autoritetinga komisija kreipė dėmesį į originalumą, tautiškumą, kūrybiškumą, raštų įvairumą bei sudėtingumą, atlikimo meistriškumą bei kruopštumą.

Po ilgo ir sudėtingo vertinimo etapo 2020 metų kojinių mezgimo čempionato „Tautodailės marginiai“ nugalėtojomis tapo:

I vietos nugalėtoja – Rita Kuprinskaitė iš Visagino, kuriai atiteko kojinių mezgimo čempionės titulas ir ilgamečių rėmėjų UAB „Venta Lt“ įsteigtas prizas – krėslas.

II vietos laimėtoja – Gražina Šaparnienė iš Panevėžio rajono.

III vieta atiteko Angelei Bučelienei iš Šiaulių.

Kojinių parodos nugalėtoja – Aida Šešelgienė iš Kauno r.

Nominacija „Tautiniai raštai tautinėse spalvose“ atiteko radviliškietei Laimutei Indilienei, o nominacija „Mieliausios mažyliams“ – Astai Dimšienei iš Lazdijų r. Sudėtingiausiu mezginio techniniu sprendimu įvardintos Lidijos Jevsejevos kojinės iš Visagino, autentiškiausios ir kruopščiausios Elenos Martynovos kojinės, žaismingiausiomis įvardintos Mildos Verkauskienės kojinės. Vyriausia ir aktyviausia mezgėja išrinkta Marytė Brazdžionienė iš Radviliškio apdovanojimų atsiimti skubėjo elegantišku šokio ritmu. Visos nugalėtojos buvo apdovanotos UAB „Lasegra“ pagamintais „Virbalų nameliais“. Padėkas ir dovanas už sunkų darbą, vertinant mezgėjų darbus, komisijai įteikė renginio organizatoriai. Už nuotaikingą vizitą ir geras emocijas apdovanotos viešnios – Janė ir Pranė (Jurgita Ruckuvienė ir Vilma Sabaliauskienė) iš Lazdijų.

Kojinių mezgimo čempionatas yra vienintelis tokio pobūdžio renginys ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Čempionate pristatoma Europos šalių mezgimo amato tradicija, dalijamasi patirtimi, vyksta bendravimas ir bendradarbiavimas tarp skirtingų kartų ir tautybių žmonių. Tad tariam iki pasimatymo dvyliktame čempionate!

Pagal Radviliškio kultūros centro informaciją

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Radviliškio rajono gyventoja byloje davė melagingus parodymus

Avatar

Paskelbta

data

Spalio 20 d. Radviliškio rajono gyventoja, gimusi 1993 m., ikiteisminio
tyrimo byloje (pagal LR BK 140 str. 2 d.) būdama pasirašytinai
įspėta dėl atsakomybės už melagingų parodymų davimą, davė
melagingus parodymus.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šiaulėnuose ieškomas vyras, smurtavęs prieš sugyventinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 2 d. 7.36 val. Radviliškio rajone, Šiaulėnų miestelyje, Sodų g.,
į namus grįžęs neblaivus vyras, gimęs 1971 m., sumušė neblaivią
(2,43 prom.) sugyventinę, gimusią 1973 m. Nukentėjusioji į gydymo
įstaigas nesikreipė. Vyras iš įvykio vietos pasišalino, ieškomas.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019