Kodėl bokso treniruotės gali būti naudingos vaikui?

Į kovos menus, o ypač į boksą dažnai žiūrima tik kaip į jėgos sportą. Tačiau aukščiausio lygio kovotojai ir treneriai jums pasakys, kad ši sporto šaka siūlo kur kas daugiau. Net ir kartkartinis apsilankymas bokso treniruotėse gali turėti didžiulę naudą vaiko raidai ir pasiruošimui suaugusių gyvenimui. Boksas yra įvairiapusė disciplina, suteikianti vertingų įgūdžių ir pamokų, galinčių padėti geriau jaustis beveik bet kurioje gyvenimo situacijoje.

Kovos sportas – disciplina ir atsidavimas

Gerame sporto klube, pas gerą trenerį ir tarp gero kolektyvo, bet koks kovų menas, tad taip pat ir boksas gali padėti vaikui suprasti disciplinos svarbą ne tik ringe, bet ir bet kurioje kitoje veikloje.

Reguliarios treniruotės ir būtinybė laikytis taisyklių moko vaikus įsipareigojimo ir sunkaus darbo svarbos. Svarbu, kad kovotojai žinotų, jog pasiekti rezultatą – sunku, o jo netekti – lengva, dėl to savo pasiekimus vertins, saugos ir uoliai irsis pirmyn.

Drausmė leidžia ugdyti mąstyseną, orientuotą į pasiekimus.

Savigyna, komfortas, streso mažinimas ir pasitikėjimo savimi didinimas

Savaime suprantama, kad bokso treniruotėse vaikai įgyja savigynos įgūdžių bei žinių apie kovas. Ši informacija gali suteikti jiems pasitikėjimo savo jėgomis, kad prireikus jie gali apsaugoti save ar artimus. Boksas nėra tik smūgiavimas stipriai, bet ir mokėjimas akimirksniu pažinti grėsmę, nuo jos apsiginti, išvengti oponento, panaudoti jo silpnybes prieš jį patį.

Kai vaikai įvaldo naujas judesio technikas ir patys mato savo pažangą, jų pasitikėjimas savimi negali neišaugti. Kadangi vaikai ir paaugliai dažnai jaučia neužtikrintumą savimi, tokios treniruotės padeda nusiteikti pozityviai prieš rimtesnį iššūkį.

Fizinis krūvis, susijęs su boksu, leidžia sveikai ir kontroliuojamoje aplinkoje vaikams išlieti nusivylimą, pyktį ar nerimą, mokant juos emocijas išlieti ringe, lygioje kovoje arba per treniruotę, bet ne į aplinkinius ar artimus.

Pagarba sportui ir hobis visam gyvenimui

Turbūt kiekvienas iš mūsų turime hobį, interesą ar meilę dalykui, kuri atsirado dar vaikystėje. Vieni ją atranda atsitiktinai, tačiau dažnai hobiai gimsta dėl to, kad mums juos pasiūlo tėvai, seneliai, dėdės ar tetos.

Jeigu namuose atsiras bokso kriaušė su stovu, vaikas, kuris lanko boksą, ko gero, tikrai domėsis sporto aktualijomis, Lietuvos, Europos ar net viso pasaulio kovotojais, jų pasiekimais, lauks dvikovų, norės eiti į kovinio sporto renginius bei įsitrauks į šį pasaulį iš vienos ar kitos pusės. Tai galės būti jų hobis ne tik šiems metams, bet ir kone visam gyvenimui.

Total
0
Dalinasi
Related Posts